Jezioro Bytowskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jezioro Bytowskiejezioro na Pojezierzu Ińskim, położone w gminie Dobrzany, w powiecie stargardzkim, w woj. zachodniopomorskim. Według danych gminy Dobrzany powierzchnia zbiornika wynosi 12,00 ha.

Powiat stargardzki – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Stargard Szczeciński.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Nad północno-zachodnim brzegu położona jest wieś Bytowo, z której wychodzi droga lokalna dzielająca północną część jeziora na dwie części.

Województwo zachodniopomorskie – województwo położone w północno-zachodniej części Polski, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Graniczy na wschodzie z województwem pomorskim, na południu z województwami: wielkopolskim i lubuskim, a na zachodzie z niemieckimi krajami związkowymi: Brandenburgią i Meklemburgią-Pomorzem Przednim. Zajmuje obszar 22 892,48 km². Według danych z 31 grudnia 2011 r. miało 1,72 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Szczecin.Gmina Dobrzany – gmina miejsko-wiejska w województwie zachodniopomorskim, w południowo-wschodniej części powiatu stargardzkiego. Siedzibą gminy jest miasto Dobrzany.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych: Wykaz polskich hydronimów. s. 32.
  2. 3.1.6. Hydrologia i hydrografia. W: Program Ochrony Środowiska dla Miasta i Gminy Dobrzany 2004 -2015. Urząd Miejski w Dobrzanach, s. 24.
Reklama