• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jewgienija Krawcowa

  Przeczytaj także...
  Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.Biegi narciarskie (także: biegi płaskie, dla odróżnienia od całkowicie innej dyscypliny zimowej – biegów zjazdowych) – sport zimowy popularny w krajach z rozległymi zaśnieżonymi terenami, głównie w północnej Europie oraz Kanadzie. Popularność tego sportu szybko rośnie także w Stanach Zjednoczonych, Rosji i krajach Europy Środkowej.
  Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2007 odbyły się w bułgarskiej miejscowości Bansko, w dniach 21-25 lutego 2007 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

  Jewgienija Aleksandrowna Krawcowa (rus. Евгения Александровна Кравцова; ur. 5 stycznia 1982 w miejscowości Ocha) – rosyjska biathlonistka i biegaczka narciarska.

  Kariera[]

  Krawcowa po raz pierwszy w zawodach międzynarodowych wystąpiła w Pucharze Europy 2006/2007 w Obertilliach, gdzie zajęła 22. miejsce w sprincie oraz dziesiąte w biegu pościgowym. W tym sam sezonie zadebiutowała w Pucharze Świata zajmując 48 miejsce w biegu indywidualnym oraz 66 w sprincie. Na mistrzostwach Europy w Bańsku zajęła 28 miejsce w sprincie, 22 w biegu pościgowym oraz 5 w sztafecie. W sezonie 2008/2009 podczas zawodów 2008/2009 w Cesanie San Sicario dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium, zajmując trzecie miejsce w sprincie oraz biegu pościgowym. W tej samej edycji Pucharu IBU uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na drugim w klasyfikacji biegu na dochodzenie.

  Cesana San Sicario - włoska miejscowość w Alpach w Piemoncie. Mieszka w nim 955 osób. Współrzędne to: 44°57′ 0′′ N, 6°48′ 0′′ E.Puchar Świata w biathlonie – cykl zawodów biathlonowych rozgrywany od sezonu zimowego 1977/78 dla mężczyzn i 1982/83 dla kobiet.

  Osiągnięcia[]

  Mistrzostwa Europy[]

  Puchar IBU[]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[]

  Miejsca na podium chronologicznie[]

  Bibliografia[]

 • Profil zawodnika na stronie IBU (ang.). services.biathlonresults.com. [dostęp 2010-10-08]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Obertilliach – gmina w Austrii, w kraju związkowym Tyrol, w powiecie Lienz. Liczy 687 mieszkańców (1 stycznia 2015).
  Biathlon, biatlon, dwubój zimowy, bieg patrolowy (łac. bi – dwu, gr. áthlon – zawody, nagroda) – zimowa dyscyplina sportu, łącząca biegi narciarskie ze strzelectwem. Polega na biegu na określonym dystansie (zwykle od 7.5 do 20 km), w czasie którego zawodnicy 2 lub 4 razy zajmują stanowiska na strzelnicy, przyjmując postawę stojącą lub leżącą, oddając za każdym razem po 5 strzałów. Rozgrywany jest również biathlon letni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.