• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jest jak jest

  Przeczytaj także...
  Przyjęcie weselne – zwyczajowa forma przyjęcia okolicznościowego, określanego potocznie jako wesele, organizowanego z okazji ślubu.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.

  Jest jak jestpolski obyczajowy serial w reżyserii Janusza Dymka i Jana Łomnickiego. Emitowany w TVP2 od 2 października 1994 do 19 lutego 1995 w niedziele o 16:00.

  Lista odcinków[]

  1. Small business
  2. Jestem pod telefonem
  3. Pierwszy krok na wolnym rynku
  4. Czaerwono-zielona papuga
  5. Niezapomniana melodia
  6. Każdy ma swojego goryla
  7. Piękna klientka
  8. Z ręki do ręki
  9. Każdy chce wygrać swoją bitwę
  10. Łowcy głów
  11. Żona na jedną noc
  12. Fortuna puka do drzwi
  13. Ofiara cudu
  14. Piekło dobrych intencji
  15. Coś za coś
  16. Do wszystkiego trzeba mieć talent
  17. Co ty wiesz o miłości
  18. Weselna kinder-niespodzianka
  19. Powrót z dalekiej podróży

  Obsada[]

 • Darek Hadała – Zbigniew Buczkowski
 • Teresa Hadała – Małgorzata Pieńkowska
 • Justyna – Katarzyna Chrzanowska
 • Artur – Zbigniew Suszyński
 • Leokadia Dumowicz – Bożena Dykiel
 • Beata Stolarek – Elżbieta Jędrzejewska
 • Gościnnie
 • klient Darka – Krzysztof Kiersznowski
 • policjant – Paweł Burczyk
 • we własnej osobie – Magdalena Masny
 • człowiek Bolesława Polany – Jacek Strzemżalski
 • gangster – Mirosław Zbrojewicz
 • ojciec Teresy – Tomasz Zaliwski
 • Opis fabuły[]

  Darek Hadała w jednej chwili traci wszystko co ma najcenniejszego: żonę, prace i samochód. Postanawia że nowym sposobem na życie będzie praca kamerzysty na weselach i komuniach świętych. Dzięki temu staje się uważnym obserwatorem nowej, polskiej kapitalistycznej rzeczywistości.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Jan Łomnicki (ur. 30 czerwca 1929 w Podhajcach, koło Lwowa, zm. 18 grudnia 2002 w Warszawie) - polski reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych i fabularnych. Brat aktora Tadeusza Łomnickiego.

  Linki zewnętrzne[]

 • Jest jak jest w bazie filmpolski.pl
 • Jest jak jest w bazie filmweb.pl
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Bożena Dykiel (ur. 26 sierpnia 1948 w Grabowie) – polska aktorka. W latach 1970–1972 występowała w Studenckim Teatrze Satyryków (STS), a w latach 1972–1985 w Teatrze Narodowym w Warszawie.Janusz Dymek (ur. 1 lutego 1938 r.) - scenarzysta, reżyser i producent kinowo-telewizyjny. W 1972 ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zbigniew Suszyński (ur. 26 lipca 1961 w Rypinie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Występuje też jako lektor w reklamach oraz programach telewizyjnych.
  Eucharystia (gr. εὐχαριστία, eucharistía = ‘dziękczynienie’) lub Wieczerza Pańska, Sakrament Ołtarza, Msza św., Komunia Święta, Najświętszy Sakrament, Najświętsza Ofiara – uroczysta celebracja Ostatniej Wieczerzy, uczty paschalnej, którą Jezus spożył przed swoją zbawczą męką, śmiercią i zmartwychwstaniem i którą chrześcijanie sprawują wypełniając polecenie Mistrza: To czyńcie na moją pamiątkę (Łk 22,19). Eucharystia jest antycypacją, zaczątkiem uczty zaślubin Baranka zapowiedzianej w Apokalipsie (Ap 19,1).
  2 października jest 275. (w latach przestępnych 276.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 90 dni.
  Katarzyna Chrzanowska (ur. 11 października 1963 roku w Warszawie) – polska aktorka telewizyjna i filmowa, na stałe mieszkająca we Francji.
  Kapitalizm – system ekonomiczny oparty na prywatnej własności środków produkcji, wolnej przedsiębiorczości, wolnym obrocie towarami i usługami oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami. W kapitalizmie występują dwie podstawowe klasy społeczne: przedsiębiorcy (określani też jako kapitaliści, lub w marksizmie - burżuazja) i zatrudniani przez nich pracownicy (w marksizmie - proletariat). . Stosunki między nimi opierają się na ruchu pieniędzy, dóbr i usług.
  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.
  Tomasz Zbigniew Zaliwski (ur. 15 grudnia 1929 w Rudzieńcu, zm. 13 lipca 2006 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i radiowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.