• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jerzy Czaban

  Przeczytaj także...
  Inżynier – osoba, która ma umiejętności i wiedzę zdobytą w zakresie nauk inżynieryjnych i technicznych. Jest to także określenie tytułu zawodowego nadawanego przez uczelnie wyższe po ukończeniu studiów inżynierskich.Zamówienia publiczne – element finansów publicznych obejmujący szczegółowe rozwiązania dotyczące procedur wydatkowania środków publicznych (sposobów wyłonienia wykonawców oraz zasad zawierania umów). Procedury te często stanowią odmiany przetargu.
  Politechnika Białostocka jest największą uczelnią techniczną północno-wschodniej Polski, kształci na 7 wydziałach. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 6. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 784. pośród wszystkich typów uczelni.

  Jerzy Czaban (ur. 1947) – polski inżynier, prawnik i działacz państwowy, prezydent Białegostoku (1989–1990).

  Życiorys[]

  Z wykształcenia jest inżynierem. Absolwent Politechniki Białostockiej. Przez 8 lat pracował w Przedsiębiorstwie Robót Zmechanizowanych i Maszyn Budowlanych, następnie przez okres 12 lat był dyrektorem tego przedsiębiorstwa. Od sierpnia 1989 pełnił obowiązki prezydenta Białegostoku. W czerwcu 1990 został ponownie zgłoszony na to stanowisko przez część działaczy Komitetu Obywatelskiego, jednak przegrał w głosowaniu na forum Rady Miejskiej z Bronisławem Niepsujem z SD (KO).

  Jest specjalistą ds. zamówień publicznych. Zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń z tej dziedziny.

  Przypisy

  Bibliografia[]

 • Ani Niepsuj, ani Czaban. Radni nie wybrali prezydenta, "Gazeta Współczesna" z 19 czerwca 1990, s. 1–2
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.