• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jerry Hall  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Paul Mazursky (ur. 25 kwietnia 1930 w Brooklynie, prawdziwe nazwisko Irwin Mazursky) – amerykański reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy. Został wyróżniony w roku 2000 przez Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie tytułem Amicus Poloniae.Mary Kathleen Turner (ur. 19 czerwca 1954 w Springfield, w stanie Missouri) – amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa i teatralna.

  Jerry Faye Hall (ur. 2 lipca 1956 w Gonzales) – amerykańska modelka i aktorka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Gonzales w stanie Teksas jako córka Marjorie (z domu Sheffield) i Johna P. Halla, kierowcy ciężarówki. Jej siostra bliźniaczka, Terry, została maklerem nieruchomości. Miała też trzy starsze siostry: Lindę, Cindy i Rosemary. W 1958, kiedy miała dwa lata jej rodzina przeprowadziła się do Mesquite, gdzie uczęszczała do North Mesquite High School. Podczas nauki cierpiała z powodu dysleksji.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Sir Mick Jagger, właśc. Michael Philip Jagger (ur. 26 lipca 1943, Dartford, Anglia) – brytyjski wokalista i współzałożyciel zespołu rockowego The Rolling Stones. Jagger jest współtwórcą większości repertuaru grupy (wraz z gitarzystą Keithem Richardsem).

  Kariera[ | edytuj kod]

  W wieku 16 lat została odkryta w schronisku na Riwierze Francuskiej w Saint-Tropez przez agenta modelek Claude'a Haddada. Przeniosła się do Paryża i dzieliła paryski apartament z Grace Jones. Uczestniczyła w paryskim nocnym życiu, często występując w kabaretowych imprezach w klubach i na imprezach z udziałem Jones. Niedługo potem wprowadziła się z ilustratorem mody Antonio Lopezem i rozpoczęła karierę modelki.

  Adam Stefan Zamoyski (ur. 11 stycznia 1949 w Nowym Jorku) – historyk i publicysta polskiego pochodzenia, kawaler maltański, były prezes zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich. Syn Stefana Adama Zamoyskiego i Elżbiety Czartoryskiej.Shane Keith Warne (ur. 13 września 1969 w Melbourne) – australijski krykiecista powszechnie uważany za najwybitniejszego bowlera w stylu leg spin i jednego z najlepszych, jeżeli nie najlepszego, bowlera w historii krykieta. W latach 1991-2007 członek drużyny australijskiej, aktualny rekordzista świata (708) pod względem zdobytych wicketów. W 2000 "biblia" krykieta Wisden wybrała go na jednego z pięciu "krykiecistów stulecia". Solidny batsman, zajmuje pierwsze miejsca pod względem zdobytych runów (punktów) na liście batsmanów którzy nigdy nie zdobyli 100 runów w jednym innings (jego najwyższy wynik to 99).

  W modelingu zadebiutowała w 1975 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo podpisała kontrakt z nowojorskim oddziałem agencji Ford i zaczęła brać udział w lokalnych pokazach mody. Jeszcze w tym samym roku w listopadzie pojawiła się na okładce brytyjskiej edycji magazynu „Vogue” i podpisała kontrakt z agencją modelek Tess w Londynie.

  The Hollywood Reporter - amerykańskie czasopismo poświęcone życiu i karierze gwiazd Hollywood. Ukazuje się od 1930 roku.Viva! – polski dwutygodnik publikujący głównie artykuły o życiu znanych osób i wywiady z nimi. Wydawany od 1997 przez wydawnictwo Edipresse Polska.

  Od tego czasu regularnie zaczęła uczestniczyć w sesjach zdjęciowych do międzynarodowych wydań: „Cosmopolitan” (w edycji brytyjskiej 24 czerwca 1974, w edycji brytyjskiej we wrześniu 1985), „Elle” (w edycji francuskiej w październiku 2013, w edycji węgierskiej w październiku 2013), „Harper’s Bazaar” (w edycji francuskiej w marcu 1985), „Vanity Fair” (w edycji amerykańskiej w marcu 1985, w edycji hiszpańskiej w lipcu 2015), „Playboy” (w edycji holenderskiej, niemieckiej i francuskiej w październiku 1985, w edycji australijskiej w listopadzie 1985) i „Viva!” (w edycji polskiej 17 września 1998).

  Raymond „Ray” Sharkey, Jr. (ur. 14 listopada 1952 w Brooklynie, zm. 11 czerwca 1993) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Jaś i magiczna fasola (Jack and the Beanstalk) – angielska baśń, będąca parafrazą bajki Jack the Giant Killer, znanej już w XVII w. Bajka o Jasiu i magicznej fasoli znana jest w kilkunastu wersjach, z których najbardziej rozpowszechniona jest ta opublikowana w 1860 r. w zbiorze English Fairy Tales przez Josepha Jacobsa. Bajka była wielokrotnie ekranizowania i wystawiana na deskach teatralnych.

  W ciągu swej wieloletniej kariery na wybiegu prezentowała kolekcje: Christiana Diora, Chanel, Valentina, Thierry'ego Muglera, Vivienne Westwood, Yves'a Sainta Laurenta. Wzięła udział w wielu kampaniach reklamowych, m.in.: Basile, Chanel, H&M, L’Oréal, Revlon i Versace.

  W latach 80. XX wieku zaczęła dzielić modeling z aktorstwem, występując w melodramacie Miejski kowboj (Urban Cowboy, 1980) z Johnem Travoltą, Debrą Winger i Scottem Glennem, komediodramacie Paula Mazursky'ego Willie i Phil (Willie & Phil, 1980) u boku Michaela Ontkeana, Margot Kidder i Raya Sharkeya, sitcomie FOX Świat według Bundych (Married... with Children, 1987), teledysku do utworu Micka Jaggera „Running Out of Luck” (1987) oraz klasycznej baśni telewizyjnej Showtime Jaś i magiczna fasola (Faerie Tale Theatre – Jack and the Beanstalk, 1987) z udziałem Elliotta Goulda i Jean Stapleton. W kasowym hicie kinowym Tima Burtona Batman (1989) pojawiła się jako Alicia Hunt.

  Vanity Fair – amerykańskie czasopismo poświęcone kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie, wydawane przez Condé Nast Publications. Nazwę pisma tłumaczy się jako "targowisko próżności".IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  W 1997 jej zdjęcia znalazły się w kalendarzu Pirelli.

  W czerwcu 2000 została wybrana przez producenta Saschę Brooksa, aby powtórzyć sukces Kathleen Turner w roli Pani Robinson na londyńskiej scenie w spektaklu Absolwent według powieści Charlesa Webba u boku Ridera Stronga (Benjamin Braddock).

  2 lipca jest 183. (w latach przestępnych 184.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 182 dni. Jest to środkowy dzień roku zwyczajnego. O godzinie 12.00 tego dnia mija połowa roku.Valentino Clemente Ludovico Garavani (ur. 11 maja 1932 w Voghera) - włoski projektant mody i założyciel marki SpA Valentino and company. Jego główne linie to m.in. Valentino, Valentino Garavani Valentino Roma, i czerwony Valentino.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Theodore Scott Glenn (ur. 26 stycznia 1941 roku w Pittsburghu w stanie Pensylwania) – amerykański aktor filmowy teatralny i telewizyjny, producent filmowy i kaskader.
  Keith Rupert Murdoch (ur. 11 marca 1931 w Melbourne) – australijski wydawca, właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej - News Corporation, do której należą m.in. pisma The Sun, New York Post, The Times, Daily News, stacje telewizyjne British Sky, wytwórnie filmowe Metromedia, Sky Channel i wytwórnia 20th Century Fox. Od 2005 roku Murdoch był właścicielem serwisu MySpace.com (kupił go za 580 milionów dolarów). W czerwcu 2011 roku doszło do sprzedaży portalu firmie Specific Media za 35 milionów dolarów.
  Elliott Gould, właściwie Elliott Goldstein, (ur. 29 sierpnia 1938 roku w Brooklynie, w stanie Nowy Jork) – amerykański aktor.
  Gianni Versace S.p.A. (ˈdʒɑnːi verˈsatʃe), znany jako Versace – włoski dom mody, założony przez Gianniego Versace w 1978 roku we Włoszech.
  Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.
  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
  Showtime – amerykańska telewizja emitowana na kilku platformach w różnych państwach, głównie w Stanach Zjednoczonych. Wystartowała 1 czerwca 1976 w Kalifornii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.759 sek.