• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jeremias Antônio de Jesus

  Przeczytaj także...
  Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.Sakrament święceń, święcenia kapłańskie, kapłaństwo, święcenia – sakrament w Kościele katolickim, także Kościołach prawosławnych, anglikańskich i starokatolickich, który nadaje władzę uświęcania, tj. udzielania innych sakramentów.
  Sakra − święcenia duchowne w kościołach chrześcijańskich, najczęściej dotyczy święceń biskupich. Niegdyś sakrę nadawano nowo wybranym królom, w formie namaszczenia na stanowisko.

  Jeremias Antônio de Jesus (ur. 27 maja 1966 w Atibaia) – brazylijski duchowny katolicki, biskup Guanhães, od 2012.

  Życiorys[]

  10 grudnia 1993 otrzymał święcenia kapłańskie.

  30 maja 2012 papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezji Guanhães. Sakry biskupiej udzielił mu 4 sierpnia 2012 biskup Bragança Paulista - Sérgio Aparecido Colombo.

  Linki zewnętrzne[]

 • Jeremias Antônio de Jesus w bazie catholic-hierarchy.org (ang.) [dostęp 2013-11-25]
 • Diecezja Guanhães (łac. Dioecesis Guanhanensis) – diecezja Kościoła rzymskokatolickiego w Brazylii. Należy do metropolii Diamantina wchodzi w skład regionu kościelnego Leste II. Została erygowana przez papieża Jana Pawła II bullą Recte quidem w dniu 24 maja 1985.Atibaia – miasto i gmina w Brazylii, w stanie São Paulo. Znajduje się w mezoregionie Macro Metropolitana Paulista i mikroregionie Bragança Paulista.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.