• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jennifer Lopez  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Nigdy więcej - amerykański film fabularny z 2002 roku w reżyserii Michaela Apteda. Zdjęcia do filmu były realizowane w okresie od 21 marca do czerwca 2001 roku, w Seattle, Port Townsend (Waszyngton), Gig Harbor, Santa Clarita, Marina del Rey, Los Angeles, San Francisco oraz Piru i Pasadenie (Kalifornia).Como Ama Una Mujer (pol. Jak Kocha Kobieta) - album Jennifer Lopez wydany 27 marca 2007 roku. Promują ją utwory "Qué Hiciste, Me Haces Falta i Por Arriesgarnos". Płyta jest w całości nagrana po hiszpańsku.

  Jennifer Lynn Lopez, znana także jako J.Lo (ur. 24 lipca 1969 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka, projektantka mody i businesswoman. Urodziła się i wychowała w Bronksie, okręgu Nowego Jorku, a w wieku siedemnastu lat zagrała pierwszą rolę w niskobudżetowym filmie Moja mała dziewczynka. Później wzięła udział w kilku mniejszych produkcjach, równocześnie rozwijając karierę tancerki u boku New Kids on the Block i Janet Jackson, a także w serialu In Living Color. W 1997 zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Selena, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Od tego czasu pojawiła się w kilkudziesięciu produkcjach, wśród których największy sukces odniosły Anakonda (1997), Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005) i Jak urodzić i nie zwariować (2012). Lopez specjalizuje się w komediach romantycznych, choć grała również w dramatach i dreszczowcach. Od 2006 zajmuje się także produkcją filmów i seriali.

  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.

  W 1999 aktorka zadebiutowała w roli piosenkarki albumem On the 6, który, podobnie jak promujące go single, zdobył na całym świecie sukces. W kolejnych latach ukazywały się jej kolejne nagrania i piosenki, które zdobywały pierwsze miejsca list przebojów. Po świetnie sprzedających się płytach J.Lo (2001), J to tha L-O! The Remixes i This Is Me... Then (oba 2002), za sprawą kolejnych projektów muzycznych Lopez zaczęła sobie radzić komercyjnie coraz gorzej. Po zmianie wytwórni, w 2011 artystka wydała album Love?, z którym ponownie osiągnęła sukces. Promujący go singel „On the Floor” był międzynarodowym przebojem, a obecnie znajduje się na liście najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Lopez zasiada w jury programu American Idol (2011–2012, 2014–obecnie). Szacuje się, że jej nagrania rozeszły się na całym świecie w około 75 milionach egzemplarzy. Artystka jest laureatką nagród takich jak American Music Award i MTV Video Music Award oraz dwukrotną nominowaną do Grammy.

  Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.John Joseph "Jack" Nicholson (ur. 22 kwietnia 1937 w Neptune, New Jersey) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Dwanaście razy nominowany do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę.

  Lopez jest nie tylko aktorką, piosenkarką i tancerką, ale również businesswoman. Posiada własną kolekcję ubrań i kilkanaście zapachów, a także liczne kontrakty reklamowe. Jest znana jako ikona mody oraz filantropka, a poza tym jest najlepiej opłacaną latynoską aktorką w Hollywood. W 2011 roku zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie według magazynu People, a rok później Forbes nazwał ją najbardziej wpływową gwiazdą. Jej majątek szacowany jest na 150 milionów dolarów. Obiektem zainteresowania mediów przez całą karierę Lopez jest jej życie prywatne. Była trzykrotnie zamężna, a przez dwa lata tworzyła parę z aktorem Benem Affleckiem. Następnie poślubiła Marca Anthony’ego, a w 2008 urodziła bliźnięta, Maximiliana i Emme. Po 7 latach małżeństwa para się rozstała, a w 2014 roku sformalizowała rozwód.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 Wczesne lata
 • 1.2 Aktorstwo
 • 1.3 Muzyka
 • 1.4 Życie prywatne
 • 1.4.1 Pierwsze małżeństwo
 • 1.4.2 Przyjaźń z P. Diddym
 • 1.4.3 Drugie małżeństwo
 • 1.4.4 Okres Bennifer
 • 1.4.5 Trzecie małżeństwo
 • 2 Biznes
 • 2.1 Ubrania
 • 2.2 Przemysł kulinarny
 • 3 Mundial
 • 4 Koncerty w Polsce
 • 5 Filmografia
 • 6 Dyskografia
 • 6.1 Albumy studyjne
 • 7 Wyróżnienia
 • 7.1 Nagrody
 • 7.2 Nominacje
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Bronx – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku oraz hrabstwo (county) w stanie Nowy Jork. Bronx położony jest w północnej części miasta, głównie na stałym lądzie, choć obejmuje swoim zasięgiem także parę mniejszych wysp.Francis Ford Coppola (ur. 7 kwietnia 1939 w Detroit) − reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor amerykański.

  Biografia[]

  Wczesne lata[]

  Jennifer urodziła się w Castle Hill, dzielnicy Nowego Jorku. Przyszła na świat w rodzinie pochodzącej z Portoryko: Guadelupe Rodrigez i David Lopez. Uczyła się w szkole katolickiej. Finansowała też lekcje tańca dla siebie od 19 roku życia. Po zakończeniu semestru w Baruch College, Lopez dzieliła swój czas między pracę w biurze, lekcje tańca i nocne występy w klubach na Manhattanie. Po miesiącach przesłuchiwań do roli tanecznych wybrano ją na statystkę w teledyskach artystów rapowych. Jej pierwsze prawdziwe osiągnięcie to rola Fly Girl w telewizyjnym programie komediowym In Living Color w 1991 r. Potem Lopez stała się współtancerką Janet Jackson i wystąpiła w jej teledysku That’s the way love goes w 1993 r. W końcu miała pojechać z Janet na światowe tournée, jednak poprosiła gwiazdę, aby ta pozwoliła jej odejść i rozwinąć swoją karierę aktorską.

  Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  Aktorstwo[]

  Lopez pojawiła się w krótko goszczących na antenie serialach telewizyjnych South Central, Second Chances i Hotel Malibu oraz w filmie telewizyjnym Pielęgniarki w akcji. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1995 roku za sprawą dramatu My Family, a potem obok Wesleya Snipesa w filmie akcji Pociąg z forsą. Jennifer zagrała także w filmie Francisa Ford Coppoli Jack, oraz w thrillerze Krew i wino z Jackiem Nicholsonem. Główną rolę dostała w Selenie w 1997 roku. Została za to nominowana do nagrody Golden Globe Award w kategorii Najlepsza Aktorka – musical lub komedia. Stała się także pierwszą latynoską aktorką, która dostała milion dolarów za rolę. W maju 2006, MTV zezwoliło na produkcję autorskiego reality show Jennifer Lopez, DanceLife. Show opowiadał historie sześciorga ludzi mających aspirację bycia najlepszymi tancerzami świata. Lopez, oprócz swojego aktywnego udziału w wybieraniu uczestników, wystąpiła też epizodycznie przed kamerą. Emisja programu rozpoczęła się 15 stycznia 2007 roku.

  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Zatańcz ze mną (ang. Shall We Dance) – komedia romantyczna z 2004 roku w reżyserii Petera Chelsoma. Jest to remake japońskiego filmu Shall We Dansu?.

  Producent filmu Dreamgirls, Laurence Mark, stwierdził, że z miłą chęcią kontynuowałby tworzenie musicali, ale tym razem z Jennifer Lopez w roli głównej.

  Po kilkuletniej przerwie (związanej z urodzeniem bliźniąt) Jennifer powraca na plan filmowy. W lipcu 2009 dobiegły końca zdjęcia do filmu The Back-Up Plan, którego premiera odbyła się 22 stycznia 2010 w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce 19 marca. To komedia romantyczna przedstawiająca perypetie Zoe (Jennifer Lopez), która postanawia zostać matką. Po latach wielu randek nie udaje jej się znaleźć tego jedynego i uznaje, że rozwiązaniem jest zapłodnienie in vitro. W dniu, kiedy udaje się na zabieg poznaje wyśnionego, idealnego mężczyznę. Kolejny film – The Governess – to także komedia, tym razem Lopez wcieliła się w rolę złodziejki, która za swój następny cel wybrała bank. Aby odsunąć od siebie jakiekolwiek podejrzenia przyjmuję ofertę pracy jako opiekunka trójki dzieci bogatego wdowca. Z dnia na dzień coraz bardziej zaczyna się przywiązywać do swoich podopiecznych oraz zakochuje się w pracodawcy. Postanawia nie realizować swojego wcześniejszego planu, lecz okazuje się, że nie jest to wcale łatwe.

  Marc Anthony, właściwie Marco Antonio Muñiz (ur. 16 września 1968 w Nowym Jorku) – amerykański piosenkarz i aktor o portorykańskich korzeniach. Mąż Jennifer Lopez (15 lipca 2011 para ogłosiła decyzję o zakończeniu małżeństwa). Razem z Jennifer mają bliźnięta Maxa i Emmę, urodzonych 22 lutego 2008.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Muzyka[]

  Jennifer Lopez w 2009 roku

  Debiutancki album Jennifer Lopez, zatytułowany On the 6 został wydany 1 lipca 1999 roku, i trafił do pierwszej dziesiątki listy „Billboard 200”. Szybko wbił się na 1. miejsce tego zestawienia i długo stamtąd nie schodził. Nieco przewrotny tytuł albumu miał nawiązywać do numeru linii metra, którą w młodości podróżowała gwiazda. Na albumie zamieszczono piosenkę, która stała się hitem i przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu „Billboard Hot 100”. Piosenka otrzymała tytuł „If You Had My Love”. Podobnie stało się z utworem „Waiting for Tonight”. Album zawierał także współpracę z Markiem Anthonym w piosence „No me ames” śpiewanej w języku hiszpańskim. Mimo że „No me ames” nigdy nie stało się singlem, znalazło się w czołówce U.S. Hot Latin Tracks. Dodatkowo też, teledysk do tej piosenki został wyemitowany na kanałach VH1 w USA i The Box w Wielkiej Brytanii. On the 6 zawierał także kolaboracje z Big Pun i Fat Joe w piosence „Feelin’ So Good”. Niestety piosenka nie osiągnęła nawet pięćdziesiątego miejsca na liście „Billboard Hot 100”. „Let’s Get Loud” – ostatni singel, przyniósł Jennifer nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Dance Recording w 2001 roku. „Waiting for Tonight” nominowane było w tej samej kategorii rok wcześniej. „No Me Ames” otrzymało dwie nominacje w 2000 r. na Latin Grammy Awards w kategorii „Best Pop Performance by a Duo or Group with Vocal” i „Best Music Video”.

  Striptease lub striptiz (w wolnym tłumaczeniu z jęz. ang. "podniecające rozbieranie") - rodzaj pokazu erotycznego, polegającego na celowym, nieśpiesznym zdejmowaniu z siebie kolejnych części garderoby, które ma na celu wywołania podniecenia seksualnego poprzez ukazywanie nagiego ciała w tańcu. Charakterystyczną cechą takiego pokazu jest stopniowanie napięcia oraz spowalnianie zdejmowania części odzieży w tych momentach, kiedy widownia chce zobaczyć dalsze obnażanie się. Pokazy striptease odbywają się niemal zawsze z podkładem muzycznym.Filantropia (stgr. φιλανθρωπία philanthrōpia – dobroczynność, życzliwość; φιλάνθρωπος philánthrōpos – kochający ludzkość) to działalność osób bądź instytucji, polegająca na bezinteresownym udzielaniu pomocy finansowej lub materialnej potrzebującym.

  Drugi album piosenkarki – J. Lo, został wydany 23 stycznia 2001 i zadebiutował na 1. miejscu notowania „Billboard 200”. Pierwszy singel – „Love Don’t Cost a Thing”, był jej pierwszym singlem numer jeden w Wielkiej Brytanii i znalazł się w pierwszej piątce utworów na „Billboard Hot 100”. W ślad za nim podążył singel „Play”, który trafił do pierwszej dwudziestki w zastawieniu „Billboard” i osiągnął 2. miejsce w Wielkiej Brytanii. Następnymi singlami były „I’m Real” i „Ain’t It Funny”, które równie szybko stały się hitami. Po udanych rozmowach w sprawie remiksowania piosenek z J. Lo i On the 6 oraz po sukcesie reedycji J. Lo, Lopez zdecydowała się poświęcić cały album remiksom i wydała J to tha L-O! The Remixes 5 lutego 2002. Album zadebiutował na 1. miejscu notowania „Billboard 200”, stając się tym samym pierwszym w całości poświęconym remiksom albumem, który zadebiutował na pierwszym miejscu.

  Janet Damita Jo Jackson (ur. 16 maja 1966 w Gary w stanie Indiana) – wokalistka amerykańska, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrań, aktorka, tancerka.Louis Vuitton – luksusowy francuski dom mody z centralnym zarządem w Paryżu, stworzony w 1854 przez francuskiego rzemieślnika i przedsiębiorcy Louis Vuitton (1821/92), który początkowo w pierwszych latach produkował ekskluzywne torby i bagaż.

  26 listopada 2002, Lopez wydała trzeci studyjny album – This Is Me... Then, który osiągnął 1. miejsce na „Billboard 200” i zrodził cztery single: „Jenny from the Block” z udziałem Jadakissa i Styles P (2. miejsce na „Billboard Hot 100”), „All I Have” z LL Cool J (wielotygodniowy numer jeden), „I’m Glad” i „Baby I Love U!”. Album zawierał cover piosenki Carly Simon z 1978 roku – „You Belong to Me”. W 2004, Lopez ponownie zaśpiewała w duecie z Markiem Anthonym w piosence „Escapémonos”.

  Przedsiębiorca – w polskim systemie prawa podmiot, który prowadzi we własnym imieniu działalność gospodarczą (art. 43 k.c.; art. 4 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej). Uważa się także za niego wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.

  Po roku przerwy, powróciła na scenę muzyczną z albumem Rebirth. Po wspaniałym debiucie albumu na 2. miejscu w notowaniu „Billboard”, bardzo szybko zniknął on z listy. Płyta zawierała jeden singlowy hit „Get Right”, który dotarł do pierwszej piętnastki w USA i stał się jej drugim platynowym hitem po „If you had my Love”. Piosenka była też hitem w Wielkiej Brytanii, stając się tam jej drugim numerem jeden. Kolejny singel „Hold you down” w duecie z Fat Joe, nie zrobił już takiej furory. Później, w 2005 roku Rebirth otrzymał certyfikat platynowy od RIAA.

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.

  Lopez wystąpiła w piosence LL Cool Ja – „Control Myself”. Utwór został wydany 1 lutego 2006 roku. Natychmiast stała się numerem jeden na „Billboard Hot 100” i numerem dwa na „UK Top 75 Singles”.

  27 marca 2007 roku do sklepów trafił długo wyczekiwany, pierwszy w całości hiszpańskojęzyczny album o tytule Como Ama Una Mujer (hiszp. Jak kocha kobieta). Premierę poprzedza singel „Qué Hiciste” (hiszp. Co zrobiłeś). W październiku 9 października 2007 roku ukazał się piąty angielskojęzyczny album piosenkarki zatytułowany Brave. Pierwszym singlem z płyty został utwór „Do It Well”. W wybranych krajach europejskich jako drugi pojawił się singiel „Hold It Don't Drop It”.

  Sean John Combs (ur. 4 listopada 1969 w Harlemie, w Nowym Jorku) – amerykański producent muzyczny, aktor, raper. Ukończył Uniwersytet Howarda w Waszyngtonie, specjalizował się w biznesie. Ma siostrę Keishę, jego ojciec zginął tragicznie, gdy Sean miał tylko 2 lata. Ma dzieci: dwóch synów Justina (z Misą Hylton-Brim) i Christiana Caseya (z Kim Porter), oraz dwie córeczki, urodzone 21 grudnia 2006 roku.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Siódmy studyjny album Love? planowany był przez Jennifer Lopez już od 2007, podczas okresu jej ciąży. W związku ze zmianami wytwórni pierwszy singel promujący płytę „On the Floor” nagrany z Pitbullem ukazał się w styczniu 2011. Album ukazał się 29 kwietnia 2011. Otrzymał od prasy muzycznej krytyczne oceny.

  W 2014 Jennifer wydała ósmy studyjny album A.K.A. Promowały go single „First Love” oraz „Booty” nagrany wspólnie z Pitbullem, a następnie z Iggy Azaleą. Krążek do sklepów trafił 13 czerwca.

  Big Punisher, właściwie Christopher Lee Carlos Rios (ur. 10 listopada 1971 w Nowym Jorku, zm. 7 lutego 2000 w White Plains, Nowy Jork) – amerykański raper, związany z muzyką latynoską.People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) (pl. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, pet – z ang. "zwierzę domowe") – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.

  Życie prywatne[]

  Jennifer Lopez mierzy 165 cm wzrostu. Według oficjalnych informacji wiadomo, że Jennifer była zamężna trzy razy. Pierwszym publicznym małżeństwem był związek z Kubańczykiem Ojani Noà z 22 lutego 1997.

  Pierwsze małżeństwo[]

  Lopez poznała Ojani Noę, gdy pracował on jako kelner w restauracji w Miami. Zaraz po krótkiej znajomości pobrali się w 1997 r. Małżeństwo przetrwało rok i para rozeszła się 27 marca 1998 r. Rozwiedli się w przyjaźni, gdyż Jennifer zatrudniła Noę na stanowisku menadżera w jej restauracji „Madre’s”. Jednakże przyjaźń zakończyła się z chwilą, gdy Ojani został zwolniony z tego stanowiska w październiku 2002 r.

  Producent filmowy – przedsiębiorca filmowy. Producent jest głównym inwestorem produkcji filmowej. Zatrudnia wszystkie potrzebne osoby do jego produkcji i zapewnia sprzęt oraz środki materialne. Po wyprodukowaniu filmu jest właścicielem praw autorskich i głównym beneficjentem ewentualnych dochodów z jego sprzedaży. Ewentualne splendory (nagrody dla najlepszego filmu np. Oscary) również spływają na producenta.Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  Przyjaźń z P. Diddym[]

  Po małżeństwie z Noą poznała Seana Combsa (pseudonim artystyczny P. Diddy), z którym była w nieformalnym związku dwa i pół roku. 27 grudnia 1999 r. Lopez i Combs zostali aresztowani w Nowym Jorku pod zarzutem wszczęcia strzelaniny między zwolennikami Combsa a inną grupą. Zakochani zbiegli z miejsca zbrodni, ale niedaleko ich samochód zatrzymała policja. Na przednim siedzeniu znaleziono skradzioną broń. Lopez i Combs zostali oskarżeni o nielegalne posiadanie broni, jednak Jennifer została oczyszczona z zarzutów ze względu na to, że jechała na tylnym siedzeniu. Niedługo po tym, w 2001 r. 14 lutego, Jenny zerwała z Seanem. Ten próbował ją odzyskać, ale bez skutku. Sean nagrał singel „I Need A Girl Part 1”, w którym prosił Lopez o powrót, jednak nie przyniosło to oczekiwanego przez niego skutku. Po tym przyszła kolej na „I Need A Girl Part 2”, w którym Diddy również wyznaje miłość Lopez, w tym samym czasie spotykając się z Kim Porter. W odezwie na te piosenki Lopez również nagrała kilka kawałków o Diddym. Kilka z nich stało się singlami: „Ain't It Funny (Murder Remix)”, który nagrała przy udziale dwóch amerykańskich raperów Ja Rule i Cadillac Tah, „All I Have” z gościnnym udziałem LL Cool J czy „I'm Gonna Be Alright” z udziałem rapera Nasa, jednak w przeciwieństwie do Combsa Jen prosiła go, aby dał sobie spokój. Mówi o tym jeden z fragmentów piosenki „All I Have”: „Nic co mógłbyś mi powiedzieć nie zmieni mojego zdania, chcę cię zostawić teraz. Nic nie będzie takie same, więc idź swoją drogą. Daj już spokój i rób to, czego tak chciałeś. I nie ma już niczego co mielibyśmy sobie wyjaśniać. Znam twoją grę i wyczuwam co masz zamiar zrobić”. W 2004 r. kiedy Lopez zerwała z Benem Affleckiem, Sean przysłał jej na walentynki diamentową kolię, wciąż mając nadzieję, że Jenny wróci do niego. Jednak Jennifer nie zmieniła zdania.

  Amnesty International – międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom fundamentalnych praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie – od organizowania pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, poprzez publiczne rozgłaszanie informacji o takich naruszeniach, po realną pomoc finansową i prawną poszkodowanym osobom.Prawa zwierząt – idea, zgodnie z którą zwierzęta mają fundamentalne interesy lub prawa, które powinny być uszanowane tak samo, jak to się dzieje w przypadku podstawowych, analogicznych interesów ludzi. Według Encyklopedii Britannica, prawa zwierząt to moralne lub legalne prawa przypisywane zwierzętom, zazwyczaj ze względu na złożoność ich życia w sferze poznawczej, emocjonalnej i społecznej oraz ich zdolności do odczuwania fizycznego bądź emocjonalnego bólu lub przyjemności. Do zasadniczych praw zwierząt zalicza się najczęściej prawo do życia i prawo do wolności od cierpienia. Filozofowie uznający konieczność zmiany stosunku człowieka do zwierząt innych niż ludzie prezentują dużą różnorodność poglądów – od protekcjonizmu Petera Singera wyrastającego z filozofii utylitarystycznej, przez podejście oparte na niezbywalnych prawach preferowane przez Toma Regana do abolicjonizmu prezentowanego przez takich myślicieli jak np. Gary L. Francione. Pomimo wielu różnic w ruchu praw zwierząt istnieje daleko idący konsensus, że zwierzęta powinny być traktowane jako osoby i włączone do moralnej wspólnoty; że nie powinny być traktowane jak przedmioty, ale jak podmioty; że nie powinny być zabijane na pożywienie, wykorzystywane w eksperymentach medycznych czy rozrywce. Bardzo często praktycznym skutkiem przyjęcia idei praw zwierząt jest przejście na wegetarianizm lub weganizm.

  Drugie małżeństwo[]

  Jej drugim małżeństwem był związek z byłym tancerzem Crisem Juddem. Poznali się podczas kręcenia teledysku do piosenki Jennifer „Love Don’t Cost a Thing”. Para pobrała się 29 września 2001 r. w domu na przedmieściach Los Angeles. Małżeństwo zakończyło się w lipcu 2002, po tym jak Jennifer zaczęła spotykać się z aktorem Benem Affleckiem.

  Lista przebojów, synonim: top (ang. charts) – pojęcie związane z tzw. popkulturą to zestawienie najbardziej popularnych spraw, rzeczy, utworów w danym okresie.Język hiszpański (hiszp. idioma español, castellano) – język należący do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie (z Hiszpanii i Ameryki hiszpańskojęzycznej) wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii (zob. niżej).

  Okres Bennifer[]

  Związek Lopez i Afflecka był jednym z najbardziej upublicznionych związków w historii. Media nazwały z tego względu parę Bennifer (od połączenia imion Ben i Jennifer). W listopadzie 2002 r. ogłoszono, że Jennifer i Affleck są zaręczeni, po tym jak aktor oświadczył się i dał piosenkarce sześciokaratowy różowy pierścionek wart 1,5 miliona dolarów. Artystka obiecała mediom, że Ben jest tym jedynym i że wkrótce założą rodzinę. Małżeństwo zaplanowano na 12 września 2003 r. w Santa Barbara w Kalifornii. Uroczystość została odwołana na kilka godzin przed rozpoczęciem. Tydzień po wydarzeniu Affleck pojawił się w klubie ze striptizem wraz z przyjaciółmi. Media ogłosiły ostateczne rozstanie 20 dnia stycznia 2004 r. Jennifer i Ben nie wyjaśniali publicznie okoliczności zerwania zaręczyn.

  New Kids on the Block (skrót NKOTB lub New Kids) był pierwszym słynnym boysbandem. Powstał w połowie lat 80. w Bostonie. Jego twórcą był producent i kompozytor Maurice Starr. Członkami zespołu byli nastolatkowie: bracia Jordan Knight i Jonathan Knight, Joey McIntyre, Donnie Wahlberg oraz Danny Wood. Płyty zespołu sprzedały się na całym świecie w 70 milionach egzemplarzy.Portoryko (hiszp. Puerto Rico – "bogaty port") – terytorium zorganizowane nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych o statusie wspólnoty (US Commonwealth), leżące na wyspie o tej samej nazwie (i kilku innych mniejszych wyspach) w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim.
  Lopez i Marc Anthony na Time 100 Gala w 2006 roku

  Trzecie małżeństwo[]

  Niedługo po rozstaniu z Affleckiem, Lopez była widziana w towarzystwie piosenkarza Marca Anthony’ego, który w tym czasie związany był przysięgą małżeńską z byłą Miss Universe, Dayanarą Torres, z którą miał dwoje dzieci. Lopez i Anthony pobrali się w 2004, kilka dni po rozwodzie Anthony’ego. Goście ślubni zostali zaproszeni na wieczorne party w domu Lopez, jednak dowiedzieli się, że przyszli na ślub dopiero po tym, jak tort weselny pojawił się na stole. Córka Marka, Ariana, wystąpiła w teledysku Jennifer do piosenki „Get Right” jako jej młodsza siostra. 7 listopada 2007 Jennifer potwierdziła na jednym ze swoich koncertów, że wraz z mężem oczekują dziecka. 5 lutego 2008 ojciec Jennifer ogłosił, że jego córka spodziewa się bliźniąt. 22 lutego 2008 Lopez urodziła córeczkę Emme Maribel i synka Maximiliana „Maxa” Davida. Magazyn People zapłacił 6 mln dolarów za pierwszą sesję z dziećmi. 15 lipca 2011 para ogłosiła decyzję o zakończeniu małżeństwa.

  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.People – ilustrowany tygodnik, założony w roku 1974 w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w opisie życia gwiazd.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Komedia romantyczna – gatunek filmu o charakterze komediowym, głównie o tematyce miłosnej. Komedia romantyczna ma przeważnie szczęśliwe zakończenie. Połączenie komedii i melodramatu, z pełną humoru akcją, dowcipnymi dialogami oraz z charakterystyczną parą bohaterów.
  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Latin Grammy Awards (hiszp. Premios Grammy Latinos) – nagrody muzyczne przyznawane w kategorii muzyki latynoamerykańskiej.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Rebirth – czwarty (piąty ogólnie) album Jennifer Lopez wydany w 2005 roku. Główny singel promujący płytę to "Get Right". został wydany w marcu 2005 roku. Zadebiutował on na liście Billboard 200 19 marca 2005, zaraz po debiucie "The Massacre" 50 Centa. Sprzedało sie wtedy 261 000 kopii tego albumu.
  Stadion Energa Gdańsk – stadion piłkarski w Gdańsku, znajdujący się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1, w dzielnicy Letnica. Stanowi własność miasta Gdańska, a jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Stadion został oddany do użytku 19 lipca 2011 roku, a pierwszym oficjalnym meczem było spotkanie Lechii z Cracovią rozegrane 14 sierpnia tego samego roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.242 sek.