• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jennifer Lopez  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Nigdy więcej - amerykański film fabularny z 2002 roku w reżyserii Michaela Apteda. Zdjęcia do filmu były realizowane w okresie od 21 marca do czerwca 2001 roku, w Seattle, Port Townsend (Waszyngton), Gig Harbor, Santa Clarita, Marina del Rey, Los Angeles, San Francisco oraz Piru i Pasadenie (Kalifornia).Como Ama Una Mujer (pol. Jak Kocha Kobieta) - album Jennifer Lopez wydany 27 marca 2007 roku. Promują ją utwory "Qué Hiciste, Me Haces Falta i Por Arriesgarnos". Płyta jest w całości nagrana po hiszpańsku.

  Jennifer Lynn Lopez, znana także jako J.Lo (ur. 24 lipca 1969 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka, projektantka mody, producentka i businesswoman.

  Urodziła się i wychowała w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku. W wieku 17 lat zagrała pierwszą rolę w niskobudżetowym filmie Moja mała dziewczynka. Później wzięła udział w kilku mniejszych produkcjach, równocześnie rozwijając karierę tancerki u boku New Kids on the Block i Janet Jackson, a także w serialu In Living Color. W 1997 zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Selena, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Od tego czasu pojawiła się w kilkudziesięciu produkcjach, wśród których największy sukces odniosły Anakonda (1997), Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005) i Jak urodzić i nie zwariować (2012). Specjalizuje się w komediach romantycznych, choć grała też w dramatach i dreszczowcach. Od 2006 zajmuje się produkcją filmów i seriali.

  Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.John Joseph "Jack" Nicholson (ur. 22 kwietnia 1937 w Neptune, New Jersey) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Dwanaście razy nominowany do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę.

  W 1999 zadebiutowała w roli piosenkarki albumem pt. On the 6, który – podobnie jak promujące go single – osiągnął międzynarodowy sukces. W kolejnych latach ukazywały się jej kolejne nagrania i piosenki, które zdobywały pierwsze miejsca list przebojów. Po świetnie sprzedających się płytach J.Lo (2001), J to tha L-O! The Remixes i This Is Me... Then (oba 2002), za sprawą kolejnych projektów muzycznych Lopez zaczęła sobie radzić komercyjnie coraz gorzej. Po zmianie wytwórni, w 2011 wydała album pt. Love?, z którym ponownie osiągnęła sukces. Promujący go singel „On the Floor” okazał się międzynarodowym przebojem i znalazł się na liście najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Szacuje się, że jej nagrania rozeszły się na całym świecie w około 75 mln egzemplarzy. Za działalność muzyczną zdobyła szereg nagród, w tym American Music Award i MTV Video Music Award. Była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy.

  Uśmiech losu (ang. Second Chances, 1993-1994) – amerykański serial obyczajowy stworzony przez Lynn Marie Latham i Bernarda Lechowicka.Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.

  Posiada własną kolekcję ubrań i kilkanaście zapachów, a także liczne kontrakty reklamowe. Zasiadała w jury programu American Idol (2011–2012, 2014-2016), następnie została jurorką w programie World of Dance (od 2017), którego jest także producentką wykonawczą. Jest znana jako filantropka, a poza tym jest najlepiej opłacaną latynoską aktorką w Hollywood. W 2011 zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie według magazynu People, a rok później Forbes nazwał ją najbardziej wpływową gwiazdą. Jej majątek szacowany jest na 150 mln dolarów.

  Bronx – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku oraz hrabstwo (county) w stanie Nowy Jork. Bronx położony jest w północnej części miasta, głównie na stałym lądzie, choć obejmuje swoim zasięgiem także parę mniejszych wysp.Lamont Bentley (ur. 25 października 1973 w Milwaukee, Wisconsin, zm. 18 stycznia 2005 w Kalifornii) - amerykański aktor telewizyjny i filmowy.

  Obiektem zainteresowania mediów przez całą karierę Lopez jest jej życie prywatne. Była trzykrotnie zamężna, a przez dwa lata tworzyła parę z aktorem Benem Affleckiem. Następnie poślubiła Marca Anthony’ego, a w 2008 urodziła bliźnięta, Maximiliana i Emme. Po siedmiu latach małżeństwa para się rozstała, a w 2014 sformalizowała rozwód. Związała się z Alexem Rodriguezem.

  Francis Ford Coppola (ur. 7 kwietnia 1939 w Detroit) − reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor amerykański.Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się i wychowała w Castle Hill, dzielnicy położonej w Bronx w stanie Nowy Jork jako córka Portorykańczyków – Guadalupe Rodríguez i Davida Lopeza. Jej matka jest pedagożką w przedszkolu, a ojciec pracuje jako technik komputerowy.

  Connie Sellecca, właściwie Concetta Sellecchia (ur. 25 maja 1955 roku w Bronksie (dzielnica Nowego Jorku)) – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.
  Jennifer Lopez

  Uczyła się w szkole katolickiej Preston High School. W wieku 19 lat rozpoczęła treningi tańca.

  Debiutowała na ekranie jako Myra, młoda kobieta w ośrodku dla dziewcząt z problemami w dramacie Moja mała dziewczynka (My Little Girl, 1986) z Mary Stuart Masterson. Po miesiącach przesłuchiwań do roli tanecznych wybrano ją na statystkę w teledyskach artystów rapowych. Po zakończeniu semestru w Baruch College dzieliła swój czas między pracę w biurze, lekcje tańca i nocne występy w klubach na Manhattanie. Zagrała na scenie w musicalach: Jesus Christ Superstar i Oklahoma!. Gościła w programie muzycznym w reżyserii Teda Demme’a Yo! MTV Raps, gdzie była tancerką wspierającą dla New Kids on the Block i piosenki „Games” na American Music Award w 1991. Swoją pierwszą znaczącą pracę zdobyła, gdy była tancerką Fly Girl w telewizyjnym programie komediowym Fox In Living Color (1991–93). Wkrótce potem Lopez stała się tancerką wspierającą Janet Jackson i w 1993 wystąpiła w jej dwóch teledyskach: „That’s the Way Love Goes” i „If”. W końcu miała pojechać z Janet na światowe tournée, jednak poprosiła gwiazdę, aby ta pozwoliła jej odejść i rozwinąć swoją karierę aktorską.

  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  Aktorstwo[ | edytuj kod]

  Pojawiła się jako Rosie Romero w dramacie telewizyjnym CBS Pielęgniarki w akcji (Lost in the Wild, 1993) z Lindsay Wagner i Robertem Loggią, a także w krótko goszczących na antenie serialach telewizyjnych, w tym CBS Uśmiech losu (Second Chances, 1993) jako Melinda Lopez z Megan Follows i Connie Selleccą, sitcomie Fox South Central (1994) jako Lucille z Larenzem Tate i Lamontem Bentleyem oraz Hotel Malibu (1994) jako Melinda Lopez z Joanną Cassidy. Za postać Marii Sanchez, która pracuje w tym domu jako opiekunka do dzieci w dramacie Gregory’ego Navy Moja rodzina (My Family, 1995) była nominowana do Independent Spirit Award. Za rolę Grace Santiago w komedii sensacyjnej Pociąg z forsą (Money Train, 1995) obok Wesleya Snipesa i Woody’ego Harrelsona oraz jako panna Marquez w komediodramacie fantasy Francisa Ford Coppoli Jack (1996) z Robinem Williamsem była nominowana do National Council of La Raza Bravo Award. Zagrała potem w dreszczowcu Krew i wino (Blood and Wine, 1997) z Jackiem Nicholsonem. Tytułowa kreacja Selena Quintanilla-Perez w biograficznym dramacie muzycznym Gregory’ego Navy Selenie (1997) przyniosła jej Lasting Image Award i Lone Star Film & Television Award, a także nominację do nagrody Złotego Globu w kategorii „Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu” i MTV Movie Award w kategorii „Najlepsza rola przełomowa”. Stała się także pierwszą latynoską aktorką, która dostała milion dolarów za rolę.

  Zatańcz ze mną (ang. Shall We Dance) – komedia romantyczna z 2004 roku w reżyserii Petera Chelsoma. Jest to remake japońskiego filmu Shall We Dansu?.Marc Anthony, właściwie Marco Antonio Muñiz (ur. 16 września 1968 w Nowym Jorku) – amerykański piosenkarz i aktor o portorykańskich korzeniach. Mąż Jennifer Lopez (15 lipca 2011 para ogłosiła decyzję o zakończeniu małżeństwa). Razem z Jennifer mają bliźnięta Maxa i Emmę, urodzonych 22 lutego 2008.

  W latach 2000-2005 wystąpiła w wielu kasowych przebojach filmowych (głównie komediach romantycznych), które ugruntowały jej pozycję na rynku filmowym. Wśród nich najpopularniejszymi filmami były: Cela (2000), Powiedz Tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Shall We Dance (2004) oraz Sposób na Teściową (2005).

  W maju 2006 stacja MTV zezwoliła na produkcję autorskiego reality show Lopez, DanceLife, opowiadającego historie sześciorga ludzi mających aspirację bycia najlepszymi tancerzami świata. Emisja programu rozpoczęła się 15 stycznia 2007.

  Shakira, właśc. Shakira Isabel Mebarak Ripoll (ur. 2 lutego 1977 w Barranquilli) – kolumbijska piosenkarka popowa, autorka tekstów, muzyk, producent muzyczny, tancerka i filantrop, ambasador dobrej woli UNICEF.MTV Movie Awards – nagroda filmowa przyznawana od 1992 roku przez telewizję MTV. Każdej gali rozdania nagród towarzyszą parodie z oficjalnych materiałów filmowych. Imprezę prowadzą celebryci, gośćmi gali także są różne sławy. Galę urozmaicają występy muzyków.

  W komedii romantycznej Plan B (The Back-Up Plan, 2010) wcieliła się w główną rolę Zoe, a premiera filmu odbyła się 22 stycznia 2010 w Stanach Zjednoczonych. Później miła zagrać złodziejkę w komedii romantycznej Guwernantka (The Governess). Pojawiła się w odcinku serialu „How I Met Your Mother” i za rolę w nim otrzymała od krytyków pochwały.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie.

  W 2013 pojawiła się w filmie kryminalnym Parkers, w którym zagrała główną rolę żeńską. Odegrała również główne role w filmach Chłopak z sąsiedztwa i Teraz albo nigdy, które odniosły sukces komercyjny.

  26 lipca 2019 poinformowano, że nowy film z udziałem Lopez Hustlers, w którym odgrywa rolę striptizerki Ramony, wyjdzie do kin w Polsce pod tytułem Ślicznotki 11 października 2019. Film kilka dni od kinowego debiutu zarobił aż 33 mln dolarów, będąc pierwszym filmem latynoski o tak kasowym sukcesie. Ogółem film zarobił 170 mln dolarów na całym świecie i otrzymał bardzo pochlebne recenzje, podobnie jak rola Lopez. Za rolę Ramony otrzymała wiele nagród i nominacji, w tym Spotlight Award, jak również nominacje do SAG Awards i Złotych Globów, będących pierwszą nominacją dla aktorki od 22 lat od występu w Selenie. W produkcji są dwa kolejne filmy z aktorką, a w planach co najmniej jeden serial; zagra legendarną kolumbijską baronkę narkotykową Griseldę Blancko w filmie biograficznym pt. The Godmother oraz wcieli się w popową gwiazdkę zdradzoną przez partnera w komedii romantycznej Marry Me.

  Jenny from the Block – główny singel promujący trzeci album studyjny Jennifer Lopez – This Is Me... Then. Został wyprodukowany przez Cory’ego Rooneya, Troya Olivera i Poke & Tone. singel został wydany w sierpniu 2002 i szybko stał się numerem jeden w Kanadzie. Piosenka nawiązuje do dwóch poprzednich albumów Lopez On the 6 i J. Lo. Filantropia (stgr. φιλανθρωπία philanthrōpia – dobroczynność, życzliwość; φιλάνθρωπος philánthrōpos – kochający ludzkość) to działalność osób bądź instytucji, polegająca na bezinteresownym udzielaniu pomocy finansowej lub materialnej potrzebującym.

  Na początku 2015 premierę miał kolejn film z udziałem Lopez – Chłopak z sąsiedztwa. Przy ledwie paromilionowym budżecie produkcja zarobiła prawie 60 mln dolarów. W 2016 zagrała główną rolę w serialu Uwikłana, który zanotował najwyższe wyniki oglądalności spośród reszty seriali nadawanych na kanale go emitującym. Produkcja skończyła się na trzecim sezonie w 2018 roku. 21 grudnia premierę miał wyprodukowany przez nią film Teraz albo nigdy, w którym zagrała główną rolę. Film otrzymał mieszane recenzje od krytyków, lecz zarobił ponad 70 mln dolarów na całym świecie, spotykając się z pozytywnym odbiorem widzów.

  American Music Award (skrót AMA) – nagroda dla najlepszych artystów muzycznych przyznawana corocznie. Statuetka American Music Awards przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, mierzone poprzez liczbę sprzedanych albumów/singli itp. Nagrodę ufundował w 1973 roku Dick Clark. Rozdawane w niedzielę, drugiego lub trzeciego tygodnia listopada.Ciąża bliźniacza, bliźnięta, dwojaczki – rodzaj ciąży wielopłodowej, w której w macicy rozwijają się jednocześnie dwa płody.

  Muzyka[ | edytuj kod]

  Jennifer Lopez, 2009

  1 czerwca 1999 wydała debiutancki album studyjny pt. On the 6, który dotarł na pierwsze miejsce listy Billboard 200. Płyta promowana była m.in. przez singiel „If You Had My Love”, który przez kilka tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu „Billboard Hot 100”. Podobny sukces osiągnął inny singiel z albumu, „Waiting for Tonight”, za który Lopez otrzymała nominację do nagrody Grammy w kategorii „najlepsze nagranie taneczne”. Album zawierał także nagrany z Markiem Anthonym utwór „No me ames”, który dotarł na szczyt U.S. Hot Latin Tracks i za który duet był nominowany do Latin Grammy Awards w kategoriach „najlepszy wokalny występ popowy duetu lub grupy” i „najlepszy teledysk”. Ostatnim singlem z płyty była piosenka „Let’s Get Loud”, za którą Lopez otrzymała w 2001 nominację do nagrody Grammy w kategorii „najlepsze nagranie taneczne”.

  Gazeta.pl – jeden z największych polskich portali internetowych, w jego skład wchodzą serwisy tematyczne m.in. Wiadomości, Gospodarka, Edukacja, Gry, Kobieta, eDziecko.pl, a także serwisy lokalne największych polskich miast (np.: Krakow.Gazeta.pl, Warszawa.Gazeta.pl, czy Wroclaw.Gazeta.pl). Serwisy grupy Gazeta.pl odwiedza miesięcznie 11,92 mln użytkowników.Chicago Tribune to jeden z 5 największych dzienników amerykańskich, wydawana w Chicago (Illinois) przez Tribune Company. Wcześniej występowała pod nazwą "World`s Greatest Newspaper" . Najważniejsza gazeta okręgu metropolitarnego Chicago i środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych.

  23 stycznia 2001 wydała swój drugi album studyjny pt. J. Lo, z którym zadebiutowała na pierwszym miejscu Billboard 200. Pierwszym singlem z płyty był utwór „Love Don’t Cost a Thing”, który został pierwszym singlem numer jeden piosenkarki w Wielkiej Brytanii i znalazł się w pierwszej piątce utworów na Billboard Hot 100. Kolejny singel, „Play”, trafił do pierwszej dwudziestki w zastawieniu Hot 100 i zajął drugie miejsce w Wielkiej Brytanii. Następnymi singlami były „I’m Real” i „Ain’t It Funny”, które równie szybko stały się hitami. Po udanych rozmowach w sprawie remiksowania piosenek z J. Lo i On the 6 oraz po sukcesie reedycji J. Lo' Lopez zdecydowała się poświęcić cały album remiksom i 5 lutego 2002 wydała J to tha L-O! The Remixes, który zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200, stając się pierwszym w całości poświęconym remiksom albumem, który trafił na szczyt notowania.

  Janet Damita Jo Jackson (ur. 16 maja 1966 w Gary w stanie Indiana) – wokalistka amerykańska, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrań, aktorka, tancerka.Przedsiębiorca – w polskim systemie prawa podmiot, który prowadzi we własnym imieniu działalność gospodarczą (art. 43 k.c.; art. 4 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej). Uważa się także za niego wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

  26 listopada 2002 wydała trzeci album studyjny pt. This Is Me... Then, który zajął pierwsze miejsce na Billboard 200. Płyta promowana była przez cztery single: „Jenny from the Block” z udziałem Jadakissa i Styles P (2. miejsce na „Billboard Hot 100”), „All I Have” z LL Cool J’em (wielotygodniowy numer jeden), „I’m Glad” i „Baby I Love U!”. Album zawierał także cover piosenki Carly Simon „You Belong to Me” z 1978.

  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  W 2004 ponownie zaśpiewała w duecie z Markiem Anthonym, tym razem w piosence „Escapémonos”. Po roku przerwy powróciła na scenę muzyczną z albumem pt. Rebirth, który zadebiutował na drugim miejscu w notowaniu Billboard 200. Płyta zawierała jeden singlowy hit „Get Right”, który dotarł do pierwszej „piętnastki” w USA i stał się drugim platynowym hitem Lopez po „If You Had My Love”. Piosenka była też hitem w Wielkiej Brytanii, stając się tam jej drugim numerem jeden. Kolejny singel „Hold You Down” w duecie z Fat Joe, nie osiągnął sukcesu komercyjnego. W 2005 album Rebirth otrzymał certyfikat platynowy od RIAA.

  Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

  W 2006 zaśpiewała w piosence LL Cool Ja „Control Myself”, która stała się numerem jeden na „Billboard Hot 100” i numerem dwa na „UK Top 75 Singles”. 27 marca 2007 wydała pierwszy, w całości hiszpańskojęzyczny, album studyjny pt. Como ama una mujer. Premierę poprzedzał singel „Qué hiciste”. 9 października 2007 wydała piąty, angielskojęzyczny album pt. Brave, który promowała singlami „Do It Well” i „Hold It Don't Drop It”.

  Sean John Combs (ur. 4 listopada 1969 w Harlemie, w Nowym Jorku) – amerykański producent muzyczny, aktor, raper. Ukończył Uniwersytet Howarda w Waszyngtonie, specjalizował się w biznesie. Ma siostrę Keishę, jego ojciec zginął tragicznie, gdy Sean miał tylko 2 lata. Ma dzieci: dwóch synów Justina (z Misą Hylton-Brim) i Christiana Caseya (z Kim Porter), oraz dwie córeczki, urodzone 21 grudnia 2006 roku.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W tym czasie zaczęła pracować nad kolejną płytą. 29 kwietnia 2011 wydała siódmy album studyjny pt. Love?, który zebrał krytyczne oceny. W związku ze zmianami wytwórni pierwszy singel promujący płytę „On the Floor” nagrany z Pitbullem ukazał się w styczniu 2011.

  27 września 2012 zagrała jedyny koncert w Polsce, na PGE Arena Gdańsk w Gdańsku.

  People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) (pl. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, pet – z ang. "zwierzę domowe") – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.Producent filmowy – przedsiębiorca filmowy. Producent jest głównym inwestorem produkcji filmowej. Zatrudnia wszystkie potrzebne osoby do jego produkcji i zapewnia sprzęt oraz środki materialne. Po wyprodukowaniu filmu jest właścicielem praw autorskich i głównym beneficjentem ewentualnych dochodów z jego sprzedaży. Ewentualne splendory (nagrody dla najlepszego filmu np. Oscary) również spływają na producenta.

  13 czerwca 2014 wydała ósmy album studyjny pt. A.K.A, który promowany był przez single „First Love” oraz „Booty” nagrany wspólnie z Pitbullem, a następnie z Iggy Azaleą. Album doszedł do 8 pozycji najlepiej sprzedających się albumów tygodnia w Stanach Zjednoczonych oraz 4 w Grecji i Rosji. SIngiel „Booty” jest ostatnim utworem artystki, który zdołał dotrzeć do pierwszej dwudziestki notowania Billboard Hot 100. W tym samym roku wraz z Pitbullem i Claudią Leitte nagrała piosenkę „We Are One”, która była oficjalnym hymnem Mundialu 2014. 12 czerwca trio wykonało piosenkę podczas ceremonii otwarcia MŚ 2014. W 2015 zaśpiewała z Jasonem Derulo w piosence „Try Me” oraz z Pitbullem i Roycem w utworze „Back It Up”.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Amnesty International – międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom fundamentalnych praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie – od organizowania pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, poprzez publiczne rozgłaszanie informacji o takich naruszeniach, po realną pomoc finansową i prawną poszkodowanym osobom.

  W maju 2016 wydała singiel „I Ain't Your Mama”, zawierający tekst o zabarwieniu feministycznym. Piosenka stała się międzynarodowym hitem i pokrył się diamentową płytą we Francji oraz Polsce. W 2017 Lopez zapowiadała wydanie drugiej w pełni hiszpańskojęzycznej płyty pt. Por Primera Vez, jednak nigdy do jej wydania nie doszło. Zamiast tego wydała w latach 2017–2018 szereg hiszpańskojęzycznych singli: „Ni Tu Ni Yo”, „Amor Amor Amor”, „El Anillo”, „Se Acabo El Amor”, „Te Guste” i „Dinero”, który nagrała z DJ'em Khaledem i Cardi B. Za utwór otrzymali nagrodę za najlepszą kooperację na gali MTV Video Music Awards. Ponadto piosenkarka została uhonorowana w 2018 nagrodą Michael Jackson Video Vanguard Award za całokształt twórczości muzycznej, będąc jedną z 33 osób, które do tej pory odebrało to wyróżnienie oraz pierwszą latynoską osobą, która została wyróżniona w taki sposób. W rankingach podsumowujących 2018 rok została umiejscowiona na 6. pozycji najlepiej sprzedających się artystek.

  Prawa zwierząt – idea, zgodnie z którą zwierzęta mają fundamentalne interesy lub prawa, które powinny być uszanowane tak samo, jak to się dzieje w przypadku podstawowych, analogicznych interesów ludzi. Według Encyklopedii Britannica, prawa zwierząt to moralne lub legalne prawa przypisywane zwierzętom, zazwyczaj ze względu na złożoność ich życia w sferze poznawczej, emocjonalnej i społecznej oraz ich zdolności do odczuwania fizycznego bądź emocjonalnego bólu lub przyjemności. Do zasadniczych praw zwierząt zalicza się najczęściej prawo do życia i prawo do wolności od cierpienia. Filozofowie uznający konieczność zmiany stosunku człowieka do zwierząt innych niż ludzie prezentują dużą różnorodność poglądów – od protekcjonizmu Petera Singera wyrastającego z filozofii utylitarystycznej, przez podejście oparte na niezbywalnych prawach preferowane przez Toma Regana do abolicjonizmu prezentowanego przez takich myślicieli jak np. Gary L. Francione. Pomimo wielu różnic w ruchu praw zwierząt istnieje daleko idący konsensus, że zwierzęta powinny być traktowane jako osoby i włączone do moralnej wspólnoty; że nie powinny być traktowane jak przedmioty, ale jak podmioty; że nie powinny być zabijane na pożywienie, wykorzystywane w eksperymentach medycznych czy rozrywce. Bardzo często praktycznym skutkiem przyjęcia idei praw zwierząt jest przejście na wegetarianizm lub weganizm.Lista przebojów, synonim: top (ang. charts) – pojęcie związane z tzw. popkulturą to zestawienie najbardziej popularnych spraw, rzeczy, utworów w danym okresie.

  W lutym 2019 wystąpiła na 61. gali rozdania nagród Grammy w hołdzie dla wytwórni Motown. Występ spotkał się z krytyką mediów w związku z tym, że Lopez nie miała żadnych powiązań z wytwórnią, a także nie należy do czarnej rasy. W kwietniu 2019 wydała singiel „Medicine”, który osiągnął umiarkowany sukces komercyjny, jednak dotarł do pierwszego miejsca listy Dance Club Songs, zostając 17 piosenką artystki na szczycie tego zestawienia. Niedługo później wyruszyła w trasę koncertową pt. It's My Party Tour, składającą się z 30 koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych, i zorganizowaną z okazji 50. urodzin Lopez oraz 20-lecia od wydania jej pierwszego albumu pt. On the 6. Następnie zagrała dodatkowe osiem koncertów, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w Kanadzie, Izraelu, Turcji, Hiszpanii i Rosji. 2 lutego 2020 wystąpiła z Shakirą podczas LIX edycji SuperBowl Halftime Show.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.American Latino Media Arts Award lub ALMA Award – nagroda filmowa przyznawana corocznie wykonawcom latynoskim (aktorom, producentom filmowym i telewizyjnym, grafikom), którzy promują pozytywny wizerunek osób pochodzenia latynoskiego w kulturze rozrywkowej. W języku hiszpańskim alma oznacza ducha lub duszę.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Była trzykrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Kubańczyk Ojani Noà, którego poznała, gdy ten pracował jako kelner w restauracji w Miami. Zaraz po krótkiej znajomości pobrali się 22 lutego 1997, a 27 marca 1998 wzięli rozwód. Po rozwodzie obsadziła byłego męża na stanowisku menedżera w swojej restauracji „Madre’s”, w której pracował do października 2002.

  Joanna Cassidy, właśc. Joanna Virginia Caskey (ur. 2 sierpnia 1945 w Camden) – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa.New Kids on the Block (skrót NKOTB lub New Kids) był pierwszym słynnym boysbandem. Powstał w połowie lat 80. w Bostonie. Jego twórcą był producent i kompozytor Maurice Starr. Członkami zespołu byli nastolatkowie: bracia Jordan Knight i Jonathan Knight, Joey McIntyre, Donnie Wahlberg oraz Danny Wood. Płyty zespołu sprzedały się na całym świecie w 70 milionach egzemplarzy.

  W 1998 poznała Seana „P. Diddy’ego” Combsa, z którym przez dwa i pół roku (do 2001) była w nieformalnym związku. 27 grudnia 1999 zostali aresztowani w Nowym Jorku pod zarzutem wszczęcia strzelaniny między zwolennikami Combsa a inną grupą. Para zbiegła z miejsca zbrodni, ale niedaleko ich samochód zatrzymała policja. Na przednim siedzeniu znaleziono skradzioną broń.

  Portoryko (hiszp. Puerto Rico – "bogaty port") – terytorium zorganizowane nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych o statusie wspólnoty (US Commonwealth), leżące na wyspie o tej samej nazwie (i kilku innych mniejszych wyspach) w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

  Zostali oskarżeni o nielegalne posiadanie broni, jednak Lopez została oczyszczona z zarzutów ze względu na to, że jechała na tylnym siedzeniu. Niedługo po tym, 14 lutego 2001 Lopez zerwała z Combsem. Po rozstaniu poświęcił jej piosenki „I Need A Girl Part 1” i „I Need A Girl Part 2”, w których prosił byłą partnerkę o powrót. W odezwie na te piosenki Lopez również nagrała kilka kawałków o Diddym, w tym m.in.: „Ain't It Funny (Murder Remix)” (nagrała go przy udziale dwóch amerykańskich raperów Ja Rule i Cadillac Tah), „All I Have” (z gościnnym udziałem LL Cool J) czy „I'm Gonna Be Alright” (z udziałem rapera Nasa).

  Alexander Emmanuel Rodriguez (ur. 27 lipca 1975) – amerykański baseballista pochodzenia dominikańskiego, występujący w New York Yankees na pozycji trzeciobazowego. W poprzednich klubach, w Seattle Mariners i Texas Rangers grał na pozycji łącznika. Nosi przydomek A-Rod.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Jej drugim małżeństwem był związek z byłym tancerzem Crisem Juddem. Poznali się podczas kręcenia teledysku do piosenki Jennifer „Love Don’t Cost a Thing”. Para pobrała się 29 września 2001 w domu na przedmieściach Los Angeles. Małżeństwo zakończyło się w lipcu 2002 po tym, jak Lopez zaczęła spotykać się z aktorem Benem Affleckiem. Związek aktorów był jednym z najbardziej upublicznionych związków w historii. Media nazwały z tego względu parę Bennifer (od połączenia imion Ben i Jennifer). W listopadzie 2002 ogłoszono, że para zaręczyła się po tym, jak aktor oświadczył się i dał piosenkarce sześciokaratowy różowy pierścionek wart 1,5 miliona dolarów. Para miała pobrać się 12 września 2003 w Santa Barbara w Kalifornii, jednak uroczystość została odwołana na kilka godzin przed rozpoczęciem. 20 stycznia 2004 media ogłosiły oficjalnie rozstanie pary.

  People – ilustrowany tygodnik, założony w roku 1974 w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w opisie życia gwiazd.Komedia romantyczna – gatunek filmu o charakterze komediowym, głównie o tematyce miłosnej. Komedia romantyczna ma przeważnie szczęśliwe zakończenie. Połączenie komedii i melodramatu, z pełną humoru akcją, dowcipnymi dialogami oraz z charakterystyczną parą bohaterów.
  Lopez i Marc Anthony

  Niedługo po rozstaniu z Affleckiem, Lopez była widziana w towarzystwie piosenkarza Marca Anthony’ego, który w tym czasie związany był przysięgą małżeńską z byłą Miss UniverseDayanarą Torres, z którą miał dwoje dzieci. Jednak małżeństwo to zakończyło się w październiku 2003, a w styczniu 2004 Daynara złożyła pozew o rozwód. Cztery dni po rozwodzie, 5 czerwca 2004 Lopez i Anthony pobrali się. 7 listopada 2007 piosenkarka potwierdziła na jednym ze swoich koncertów, że wraz z mężem spodziewają się dziecka. 22 lutego 2008 urodziła bliźniaki, córkę Emmę Maribel i synka Maximiliana „Maxa” Davida. Magazyn „People” zapłacił rodzicom 6 mln dolarów za pierwszą sesję z dziećmi. 15 lipca 2011 para ogłosiła decyzję o zakończeniu małżeństwa. To małżeństwo oficjalnie zakończyło się 9 kwietnia 2012, kiedy Marc Anthony złożył wniosek o rozwód. W 2017 Lopez związała się z baseballistą Alexem Rodriguezem, z którym jest zaręczona.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – rozgrywane były od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku w Brazylii. Mistrzem Świata po raz czwarty w swojej historii zostały Niemcy, które pokonały po dogrywce Argentynę, jednocześnie zostając pierwszą w historii europejską drużyną która triumfowała w mistrzostwach organizowanych na kontynencie amerykańskim. Gospodarze zajęli 4. lokatę, przegrywając w meczu o 3. miejsce z Holandią.

  Wpływ na popkulturę[ | edytuj kod]

  Na przestrzeni lat Jennifer Lopez ugruntowywała swoją pozycję nie tylko w branży muzycznej i filmowej, ale również w odzieżowej czy perfumowej. Artystka wydała liczne perfumy sygnowane jej własnym nazwiskiem, a linia ubrań "J.LO" która ujrzała światło dzienne po jej najbardziej sukcesywnej płycie w karierze o tej samej nazwie sprzedawała się na świecie jak świeże bułeczki.

  Latin Grammy Awards (hiszp. Premios Grammy Latinos) – nagrody muzyczne przyznawane w kategorii muzyki latynoamerykańskiej.Rebirth – czwarty (piąty ogólnie) album Jennifer Lopez wydany w 2005 roku. Główny singel promujący płytę to "Get Right". został wydany w marcu 2005 roku. Zadebiutował on na liście Billboard 200 19 marca 2005, zaraz po debiucie "The Massacre" 50 Centa. Sprzedało sie wtedy 261 000 kopii tego albumu.

  Pod koniec lat 90. XX wieku piosenkarka była jedną z głównych artystek, która przyczyniła się do odrodzenia muzyki latynoskiej w muzyce popularnej. Nawiasem mówiąc, należała do tzw. "latynoskiej fali" wraz z innymi debiutującymi artystami wówczas jak Ricky Martin oraz Shakira.

  Dzięki działalności muzycznej i filmowej, a także seksapilowi Jennifer Lopez była tak popularna, że była aż uważana za ikonę. W latach 2000-2009 była często wymieniana przez głównych bohaterów w filmach i serialach m.in. "Kochane Kłopoty" (2000-2001), "Trzynastka" (2003) "Dziś 13 jutro 30" (2004) czy "Historia Kopciuszka" (2004).

  Stadion Energa Gdańsk – stadion piłkarski w Gdańsku, znajdujący się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1, w dzielnicy Letnica. Stanowi własność miasta Gdańska, a jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Stadion został oddany do użytku 19 lipca 2011 roku, a pierwszym oficjalnym meczem było spotkanie Lechii z Cracovią rozegrane 14 sierpnia tego samego roku.Robert Loggia, właściwie Salvatore Loggia (ur. 3 stycznia 1930 w Nowym Jorku, w stanie Nowego Jorku) – amerykański aktor i reżyser pochodzenia włoskiego, występujący w filmach i produkcjach telewizyjnych. Nominowany do Oscara za postać Sama Ransoma w thrillerze Nóż (Jagged Edge, 1985), a także dwukrotnie nominowany do Nagrody Emmy; za rolę Nicka Mancuso w serialu Mancuso, FBI (1990) oraz jako Grandpa Victor w sitcomie Fox Zwariowany świat Malcolma (Malcolm in the Middle, 2001). Laureat nagrody Saturna za rolę MacMillana w komediodramacie familijnym fantasy Duży (Big, 1988).

  Jennifer Lopez była wymieniana przez wielu artystów jako idolka i wzór do naśladowania m.in. przez: Jessicę Albę, Pitbulla, Selenę Gomez, Kat De Lunę, Demi Lovato, Ritę Orę, Bebe Rexha, Cassie Ventura, Cameron Diaz, Nicole Kidman, bądź Gwen Stefani.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.
  All I Have – piosenka wydana na drugim singlu z trzeciego albumu Jennifer Lopez, This Is Me... Then. Singiel, wydany w lutym 2003 roku, wyprodukowany został przez Lopez i Cory’ego Rooneya. Lopez zaśpiewała utwór z LL Cool J. „All I Have” znalazł się na szczycie amerykańskiej oraz nowozelandzkiej listy przebojów. Po sukcesie małej płyty, LL Cool J umieścił piosenkę na reedycji swojego albumu 10.
  Jesus Christ Superstar – rock opera z przełomu lat 1969 i 1970 autorstwa Brytyjczyków Andrew Lloyd Webbera (muzyka) i Tima Rice’a (libretto), traktująca o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa widzianego oczami jego zwolenników i przeciwników.
  Oprah Gail Winfrey (ur. 29 stycznia 1954 w Kosciusko, w stanie Missisipi w USA) – amerykańska prezenterka telewizyjna i aktorka, miliarderka.
  On the Floor – piosenka dance-popowa stworzona na siódmy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Jennifer Lopez pt. Love? (2011). Wyprodukowany przez RedOne’a oraz nagrany z gościnnym udziałem rapera Pitbulla, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek 18 lutego 2011 roku. W utworze pojawiają się fragmenty wydanego w 1989 singla „Lambada” wykonanego przez grupę muzyczną Kaoma.
  MTV Video Music Awards (znane też jako VMA) – nagrody muzyczne wręczane co roku przez amerykańską telewizję muzyczną MTV za przemysł teledysków. Plebiscyt obejmuje kilkanaście kategorii, z czego do najważniejszą jest teledysk roku. Do 2006 zwycięzcy wybierani byli przez profesjonalne jury, od 2007 wybór wygranych należy głównie do internautów, podczas gry profesjonaliści dobierają zwycięskie teledyski w kategoriach technicznych (najlepsza reżyseria, efekty specjalne itp.). Odbywające się co roku w sierpniu lub wrześniu w amerykańskich teatrach i halach widowiskowych gale wręczenia nagród, obfitujące w występy gwiazd muzycznych, emitowane są na żywo przez kanały MTV na całym świecie. Pierwsze rozdanie odbyło się w 1984, a najbliższe (MTV Video Music Awards 2013) jest już trzydziestym w historii VMA.
  Jason Derülo (ur. jako Jason Desrouleaux 21 września 1989) - amerykański wokalista haitańskiego pochodzenia, producent, tancerz, choreograf, aktor i tekściarz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.111 sek.