• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jennifer Hale

  Przeczytaj także...
  Metal Gear (メタルギア Metaru Gia) – seria gier łącząca w sobie elementy akcji i gry szpiegowskiej. Została stworzona przez Hideo Kojimę i wydana przez japońskie studio Konami. W grach przeważnie głównym bohaterem jest żołnierz Solid Snake, którego zadaniem jest zazwyczaj cicha eksploracja w wypełnianych misjach. Seria Metal Gear słynie z bardzo filmowych i długich wstawek filmowych, wielowątkowej fabuły, zawiłej historii, łamania czwartej ściany, specyficznego poczucia humoru, a także omawianie takich tematów jak polityka, wojny, cenzura, inżynieria genetyczna, sztuczna inteligencja, lojalność oraz pojmowanie rzeczywistości. Na rok 2011 gry z serii sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzyIMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Mass Effect 3 – fabularna gra akcji, trzecia część serii Mass Effect, stworzona przez studio BioWare, wydana przez Electronic Arts równocześnie na platformach Microsoft Windows, Xbox 360 (z obsługą Kinecta) i PlayStation 3. Ogłoszona została 11 grudnia 2010 roku, a wersja demonstracyjna została udostępniona 14 lutego 2012 roku. Premiera gry nastąpiła 6 marca 2012 roku w Ameryce Północnej i 9 marca 2012 roku w Europie. W Polsce i Australii ukazała się 8 marca 2012 roku, a w Japonii 15 marca 2012 roku. Mass Effect 3 w przeciwieństwie do poprzednich części nie został wydany w pełnej polskiej wersji językowej z dubbingiem, a jedynie z polskimi napisami.

  Jennifer Hale (ur. 1 stycznia 1965 w Happy Valley-Goose Bay) – amerykańska aktorka i piosenkarka, znana z podkładania głosu do filmów animowanych i gier komputerowych. Użyczała głosu w seriach m.in.: Baldur’s Gate, Mass Effect, Metroid, Metal Gear, BioShock, Star Wars: Knights of the Old Republic, "Overwatch".

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Nominowana w 2010 do nagrody Spike Video Game Awards w kategorii „Best Performance by a Human Female” za pracę przy grze Mass Effect 2 oraz ponownie w 2012 przy grze Mass Effect 3.

  Spike Video Game Awards (znane również jako VGA, w ostatnim roku działalności jako VGX) – coroczna gala wręczenia nagród dla najlepszych gier komputerowych i przedstawicieli branży, prowadzona w latach 2003-2013 przez amerykańską telewizję Spike TV. Ceremonie uświetniane były występami na żywo znanych muzyków oraz osobistości, jak również prezentacją zwiastunów nadchodzących gier. Producentem imprezy był dziennikarz Geoff Keighley. Gale odbywały się w różnych miejscach Las Vegas i Los Angeles. Pierwsza ceremonia odbyła się 2 grudnia 2003 roku, a wyemitowano ją dzień później, z kolei ostatnia 7 grudnia 2013. 10 listopada 2014 roku Spike TV ogłosiła, że kończy organizowanie imprezy, wskutek czego Keighley rozpoczął organizację i wręczanie własnych nagród, The Game Awards.Metroid – komputerowa gra platformowa dla konsoli NES, stworzona przez Intelligent Systems i wydana przez Nintendo w 1986. Była to pierwsza gra z serii, która po wielu latach stała się jedną z czołowych wydawanych przez Nintendo.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Jennifer Hale w bazie IMDb (ang.)
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Happy Valley-Goose Bay - miasto w Kanadzie, w prowincji Nowa Fundlandia i Labrador. Leży na półwyspie Labrador, u ujścia rzeki Churchill do Jeziora Melville’a, które stanowi estuarium tej rzeki. Jest to największe miasto w nowofundlandzkim regionie Labrador.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Baldur’s Gate (pol. Wrota Baldura) – seria komputerowych gier fabularnych, oparta na zasadach drugiej edycji gry Dungeons & Dragons i rozgrywająca się w świecie Zapomnianych Krain (ang. Forgotten Realms). Gry z tej serii w Polsce zostały wydane przez CD Projekt.
  BioShock – seria gier komputerowych z gatunku first-person shooter tworzona przez studio Irrational Games i projektanta Kena Levine’a. Pierwotnie była wydana na platformy Windows i konsolę Xbox 360 (2007 rok), wersję na platformę PlayStation 3 przygotowała firma 2K Marin rok później. Obecnie istnieją trzy gry z serii: BioShock, BioShock 2 i BioShock Infinite. Do roku 2011 sprzedano łącznie około 8 milionów sztuk gier z tej serii.
  Overwatch – gra komputerowa z gatunku first-person shooter tworzona przez Blizzard Entertainment na platformy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra została zaprezentowana podczas BlizzConu w 2014 roku. Premiera została zaplanowana na 24 maja 2016 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.