• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jelena Pietuszkowa

  Przeczytaj także...
  Ujeżdżenie (też: dresaż, z fr. dressage – tresura) – olimpijska konkurencja jeździectwa wspierana przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W nowoczesnym ujeżdżeniu, jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami na czworokątnej arenie, zwanej czworobokiem. Znajomość podstaw tej dyscypliny jest konieczna przy uprawianiu innych dyscyplin jeździeckich, np. skoków. Ujeżdżenie jest też jedną z trzech prób, jakie obejmuje WKKW.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Jelena Władimirowna Pietuszkowa (ur. 17 listopada 1940 w Moskwie, zm. 8 stycznia 2007 w Moskwie) - rosyjska amazonka, drużynowa mistrzyni olimpijska z Monachium z 1972 w ujeżdżeniu. W rywalizacji indywidualnej zdobyła podczas tych zawodów srebrny medal, przegrywając z Liselott Linsenhoff. W 1968 na Igrzyskach w Meksyku zdobyła srebrny medal w rywalizacji drużynowej.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  W połowie lat 80. XX wieku zrezygnowała z kariery sportowej. Później piastowała funkcję wiceprezesa Rosyjskiej Federacji Jeździeckiej.

  Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie.

  Warto wiedzieć że... beta

  Liselott Linsenhoff (ur. 27 sierpnia 1927 we Frankfurcie nad Menem, zm. 4 sierpnia 1999 w Juan-les-Pins) – niemiecka jeźdźczyni sportowa, wielokrotna medalistka olimpijska.
  XX Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1972 roku w Monachium (Niemcy Zachodnie). O organizację tych igrzysk starały się również miasta: Detroit (USA), Madryt (Hiszpania) i Montreal (Kanada). Podczas igrzysk doszło do zamachu terrorystycznego.
  17 listopada jest 321. (w latach przestępnych 322.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 44 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.