• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jean-Christophe Bahebeck

  Przeczytaj także...
  Association de la Jeunesse Auxerroise (w skrócie AJ Auxerre) - francuski klub piłkarski z siedzibą w Auxerre (departament Yonne). Założony 29 grudnia 1905 roku. Założycielem klubu był ksiądz, ojciec Ernest-Théodore Valentin Deschamps. W sezonie 2012/13 drużyna występuje w rozgrywkach Ligue 2.Paris Saint-Germain Football Club – francuski klub piłkarski z siedzibą w Paryżu, rozgrywający mecze na stadionie Parc des Princes. Założony został w 1970 i aktualnie występuje w rozgrywkach Ligue 1. Drużyna należy do najbardziej utytułowanych w swoim kraju, mając na koncie m.in. trzy mistrzostwa Francji, siedem Pucharów Francji oraz Puchar Zdobywców Pucharów.
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.

  Jean-Christophe Bahebeck (ur. 1 maja 1993 w Saint-Denis) – francuski piłkarz pochodzenia kameruńskiego występujący na pozycji napastnika w Paris Saint-Germain.

  Kariera klubowa[]

  Rozpoczął trening piłkarski w wieku 7 lat, najpierw w klubie CS Persan Municipal, potem kontynuował w US Persan. W lipcu 2007 przeszedł do Paris Saint-Germain. W marcu 2011 zadebiutował w meczu oficjalnym przeciw Le Mans FC, w ćwierćfinale Pucharu Francji. W meczu tym zdobył swojego pierwszego gola dla Paris Saint-Germain. W wieku 17 lat po raz pierwszy wystąpił w meczu Ligue 1 5 marca 2011 przeciwko AJ Auxerre, w którym w 71. minucie zmienił Péguy Luyindulę.

  Péguy Makanda Luyindula (ur. 25 maja 1979 w Kinszasie, Demokratyczna Republika Konga) – piłkarz francuski pochodzenia kongijskiego grający na pozycji napastnika. Mierzy 178 cm wzrostu, waży 72 kg.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.


  Stan na: 3 grudzień 2014 r.

  Osiągnięcia[]

  Mistrz Francji w kategorii U19 w 2010 i 2011 z Paris Saint-Germain.

  Przypisy

  1. Footmercato.net: Entretien avec... Jean-Christophe Bahebeck (fr.). 19 lutego 2011. [dostęp 23 listopada 2011].
  2. LFP.fr: Feuille du match (fr.). 5 marca 2011. [dostęp 23 listopada 2011].

  Bibliografia[]

 • footballdatabase.eu: Statystyki Jean-Christophe Bahebecka. (fr.)
 • Kamerun, Republika Kamerunu (fr. Cameroun, République du Cameroun, ang. Cameroon, Republic of Cameroon) – państwo w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Nigerią, Czadem, Republiką Środkowoafrykańską, Kongiem, Gabonem i Gwineą Równikową. Kamerun jest członkiem ONZ, Unii Afrykańskiej i innych organizacji międzynarodowych.Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar Francji w piłce nożnej (fra. Coupe de France de football) - cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane corocznie (co sezon) przez Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF) dla francuskich męskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych).
  Ligue 1 jest najwyższą w hierarchii klasą rozgrywek piłkarskich we Francji, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje mistrzem Francji, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do Ligue 2 (II ligi francuskiej).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.