• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jason James Richter

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Uwolnić orkę 2 (ang. Free Willy 2: The Adventure Home) jest kontynuacją przygód chłopca o imieniu Jesse i zaprzyjaźnionej z nim orki imieniem Willy.

  Jason James Richter (ur. 29 stycznia 1980 w Medford) – amerykański aktor.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W wieku trzech lat przeprowadził się wraz z rodziną na Hawaje, gdzie odkryła go japońska agencja castingowa, dzięki której wziął udział w trzech reklamach telewizyjnych. W 1989 roku, powrócił z rodziną do Los Angeles, gdzie mógł kontynuować karierę aktorską. Został wybrany spośród 4000 kandydatów do roli jako Jesse w filmie "Uwolnić Orkę".

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Uwolnić orkę 3 (ang. Free Willy 3: The Rescue) – amerykański film familijny z 1997 roku, w reżyserii Sama Pillsbury’ego. Film jest trzecią, ostatnią częścią serii. Dwie poprzednie noszą tytuł: Uwolnić orkę oraz Uwolnić orkę 2. We wszystkich trzech częściach występują: Jason James Richter, August Schellenberg oraz orka Keiko. W roku 2010 nakręcono film Uwolnić orkę 4: Ucieczka z Zatoki Piratów, lecz nie jest on kontynuacją poprzednich trzech. Nie występują w nim również takie postacie jak: Jesse oraz Indianin Randolph.

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • Uwolnić orkę (Free Willy, 1993) jako Jesse
 • Gliniarze i Robbersonowie (Cops and Robbersons, 1994) jako Kevin Robberson
 • Niekończąca się opowieść III (The NeverEnding story III, 1994) jako Bastian
 • Uwolnić orkę 2 (Free Willy 2: The Adventure Home, 1995) jako Jesse
 • Braterska miłość (The Setting Son, 1997) jako Big Bully
 • Uwolnić orkę 3 (Free Willy 3: The Rescue, 1997) jako Jesse
 • Laserhawk (1997) jako Zach Raymond
 • Ricochet River (1998) jako Wade
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Jason James Richter w bazie IMDb (ang.)
 • Jason James Richter w bazie Filmweb
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Medford – miasto (city), ośrodek administracyjny hrabstwa Jackson, w południowo-zachodniej części stanu Oregon, w Stanach Zjednoczonych, położone w dolinie Rogue Valley, nad strumieniem Bear Creek. W 2013 roku miasto liczyło 77 677 mieszkańców.
  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.829 sek.