• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jason James Richter

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Uwolnić orkę 2 (ang. Free Willy 2: The Adventure Home) jest kontynuacją przygód chłopca o imieniu Jesse i zaprzyjaźnionej z nim orki imieniem Willy.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Jason James Richter (ur. 29 stycznia 1980 w Medford) – amerykański aktor.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Uwolnić orkę 3 (ang. Free Willy 3: The Rescue) – amerykański film familijny z 1997 roku, w reżyserii Sama Pillsbury’ego. Film jest trzecią, ostatnią częścią serii. Dwie poprzednie noszą tytuł: Uwolnić orkę oraz Uwolnić orkę 2. We wszystkich trzech częściach występują: Jason James Richter, August Schellenberg oraz orka Keiko. W roku 2010 nakręcono film Uwolnić orkę 4: Ucieczka z Zatoki Piratów, lecz nie jest on kontynuacją poprzednich trzech. Nie występują w nim również takie postacie jak: Jesse oraz Indianin Randolph.

  W wieku trzech lat przeprowadził się wraz z rodziną na Hawaje, gdzie odkryła go japońska agencja castingowa, dzięki której wziął udział w trzech reklamach telewizyjnych. W 1989 roku, powrócił z rodziną do Los Angeles, gdzie mógł kontynuować karierę aktorską. Został wybrany spośród 4000 kandydatów do roli jako Jesse w filmie "Uwolnić Orkę".

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  Filmografia[]

 • Uwolnić orkę (Free Willy, 1993) jako Jesse
 • Gliniarze i Robbersonowie (Cops and Robbersons, 1994) jako Kevin Robberson
 • Niekończąca się opowieść III (The NeverEnding story III, 1994) jako Bastian
 • Uwolnić orkę 2 (Free Willy 2: The Adventure Home, 1995) jako Jesse
 • Braterska miłość (The Setting Son, 1997) jako Big Bully
 • Uwolnić orkę 3 (Free Willy 3: The Rescue, 1997) jako Jesse
 • Laserhawk (1997) jako Zach Raymond
 • Ricochet River (1998) jako Wade
 • Linki zewnętrzne[]

 • Jason James Richter w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Jason James Richter w bazie stopklatka.pl
 • Jason James Richter w bazie filmweb.pl
 • Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .Medford – miasto (city), ośrodek administracyjny hrabstwa Jackson, w południowo-zachodniej części stanu Oregon, w Stanach Zjednoczonych, położone w dolinie Rogue Valley, nad strumieniem Bear Creek. W 2013 roku miasto liczyło 77 677 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.