• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jason Bittner

  Przeczytaj także...
  Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Remo – amerykańska firma produkująca naciągi perkusyjne, akustyczne zestawy perkusyjne, bębny etnicznne i akcesoria perkusyjnych. Założona w 1957 przez Rema D. Belli. Zasłynęła dzięki serii naciągów Weatherking. Stały dostawca naciągów dla firm: Pearl, DW Drums, Yamaha, Mapex, Pork Pie Percussion i Sonor.

  Jason Bittner (ur. 11 stycznia 1970 w Niskayuna w stanie Nowy Jork) – amerykański perkusista. Jason Bittner znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Shadows Fall, którego jest członkiem od 2002 roku. Wraz z grupą uzyskał m.in. dwukrotnie nominację do nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy. W 2011 i 2012 roku jako muzyk koncertowy występował z zespołem Anthrax. W latach 2013-2014 był członkiem formacji Toxik. Natomiast od 2014 roku występuje w grupie Flotsam and Jetsam. W roku 2017 dołączył do formacji Overkill, zastępując Rona Lipnickiego. Muzyk współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Stigmata, Crisis, Everdark, Burning Human, Marty Friedman i Hellspeak.

  Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.Overkill - amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1981 roku w New Providence w stanie New Jersey. Przewodzą jej wokalista Bobby "Blitz" Ellsworth oraz basista D.D. Verni, którzy pozostają jednymi członkami oryginalnego składu. Do 2010 roku formacja wydała piętnaście albumów studyjnych.

  W 2004 i 2005 roku został wyróżniony tytułem najlepszego perkusisty w plebiscycie magazynu branżowego Modern Drummer. Jego styl gry na perkusji charakteryzują m.in. odwołania do jazzu i muzyki latynoskiej. Jest endorserem instrumentów firm Pearl, Remo i Zildjian.

  Pearl Musical Instrument Company (jap. パール楽器製造株式会社, Pāru Gakki Seizō Kabushiki Gaisha), znana jako Pearl - międzynarodowa korporacja z siedzibą w mieście Chiba w Japonii, produkująca instrumenty muzyczne. Powstała w 1946 roku z inicjatywy Katsumi Yanagisawy.Avedis Zildjian Company – jedno z najbardziej cenionych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych. Firma powstała w 1623 w Stambule w Turcji, w 1929 została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa do dzisiaj.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jason Bittner - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  2. Shadows Fall - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  3. Anthrax - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  4. Toxik - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  5. FLOTSAM AND JETSAM Joined By SHADOWS FALL Drummer JASON BITTNER (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2015-07-30].
  6. Pearl: Jason Bittner (ang.). pearldrum.com. [dostęp 2013-12-28].
  7. Remo: Jason Bittner (ang.). www.remo.com. [dostęp 2013-12-28].
  8. Zildjian: Jason Bittner (ang.). zildjian.com. [dostęp 2013-12-28].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Shadows Fall – amerykańska grupa heavy metalowa pochodząca ze Springfield w stanie Massachusetts, założona w 1995.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.