• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jason Bittner

  Przeczytaj także...
  Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Remo – amerykańska firma produkująca naciągi perkusyjne, akustyczne zestawy perkusyjne, bębny etnicznne i akcesoria perkusyjnych. Założona w 1957 przez Rema D. Belli. Zasłynęła dzięki serii naciągów Weatherking. Stały dostawca naciągów dla firm: Pearl, DW Drums, Yamaha, Mapex, Pork Pie Percussion i Sonor.

  Jason Bittner (ur. 11 stycznia 1970 w Niskayuna w stanie Nowy Jork) – amerykański perkusista. Jason Bittner znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Shadows Fall, którego jest członkiem od 2002 roku. Wraz z grupą uzyskał m.in. dwukrotnie nominację do nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy. W 2011 i 2012 roku jako muzyk koncertowy występował z zespołem Anthrax. W latach 2013-2014 był członkiem formacji Toxik. Natomiast od 2014 roku występuje w grupie Flotsam and Jetsam. Muzyk współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Stigmata, Crisis, Stigmata, Everdark, Burning Human, Marty Friedman i Hellspeak.

  Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  W 2004 i 2005 roku został wyróżniony tytułem najlepszego perkusisty w plebiscycie magazynu branżowego Modern Drummer. Jego styl gry na perkusji charakteryzują m.in. odwołania do jazzu i muzyki latynoskiej. Jest endorserem instrumentów firm Pearl, Remo i Zildjian.

  Pearl Musical Instrument Company (jap. パール楽器製造株式会社, Pāru Gakki Seizō Kabushiki Gaisha), znana jako Pearl - międzynarodowa korporacja z siedzibą w mieście Chiba w Japonii, produkująca instrumenty muzyczne. Powstała w 1946 roku z inicjatywy Katsumi Yanagisawy.Avedis Zildjian Company – jedno z najbardziej cenionych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych. Firma powstała w 1623 w Stambule w Turcji, w 1929 została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa do dzisiaj.

  Przypisy

  1. Jason Bittner - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  2. Shadows Fall - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  3. Anthrax - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  4. Toxik - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-28].
  5. FLOTSAM AND JETSAM Joined By SHADOWS FALL Drummer JASON BITTNER (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2015-07-30].
  6. Pearl: Jason Bittner (ang.). pearldrum.com. [dostęp 2013-12-28].
  7. Remo: Jason Bittner (ang.). www.remo.com. [dostęp 2013-12-28].
  8. Zildjian: Jason Bittner (ang.). zildjian.com. [dostęp 2013-12-28].

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.