• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jasmine Thompson

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Felix Jaehn (ur. 28 sierpnia 1994 w Hamburgu) – niemiecki DJ i producent muzyczny. Jaehn dorastał w Schönberg niedaleko Wismaru w Meklemburgii-Pomorzu Przednim gdzie ukończył Ernst Barlach Gymnasium. W wieku 17 lat przeprowadził się do Londynu i uczęszczał do Point Blank Music School. Obecnie studiuje biznes i administrację na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. W 2014 roku Felix zremiksował piosenkę „Cheerleader”, dzięki czemu jamajski wokalista Omi podbił światowe listy przebojów. Kolejnym utworem, który zyskał dużą popularność był „Ain’t Nobody (Loves Me Better)”, będący remiksem amerykańskiego utworu duetu Rufus i Chaka Khan.
  Robin Schulz (ur. 28 kwietnia 1987) − niemiecki DJ i producent muzyczny tworzący głównie muzykę z gatunku Deep House.

  Jasmine Thompson (ur. 8 listopada 2000 w Londynie) − brytyjska piosenkarka i autorka piosenek tworząca muzykę z gatunku pop.

  BBC Radio 1 – brytyjska ogólnokrajowa stacja radiowa należąca do publicznego nadawcy, BBC. Powstała w roku 1967, kiedy to uznano, że dotychczasowy kanał radiowy BBC poświęcony muzyce popularnej - BBC Light Programme - nie jest wystarczająco atrakcyjny dla młodych słuchaczy, którzy preferują rozmaite rozgłośnie pirackie. Light Programme został więc podzielony na dwie nowe stacje - adresowane do młodzieży Radio 1 i przeznaczone dla nieco starszego odbiorcy BBC Radio 2. Jest drugą pod względem słuchalności stacją w Wielkiej Brytanii.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Jasmine zaczęła swoją karierę w 2010, mając 10 lat. W 2011 zamieściła w serwisie YouTube swój film sprzed roku, w którym śpiewa piosenkę Bruno Marsa. Potem nagrała jeszcze wiele coverów. Mówiono o niej, że ma niesamowity jedwabisty, matowy głos. Wspierało ją BBC Radio 1 oraz Perez Hilton. W 2013 odbył się jej pierwszy występ w radiu. Nagrała też cover Chaki Khan - „Ain't Nobody”, który po wydanym w 2015 roku remiksie niemieckiego DJ-a i producenta muzycznego Felixa Jaehna pod tytułem „Ain’t Nobody (Loves Me Better)” przyniósł jej większy rozgłos. Wystąpiła w singlu Robina Schulza „Sun Goes Down”. W 2015 nagrała swój pierwszy singel „Adore”. 26 sierpnia 2016 roku została gościem gali Eska Music Awards w Szczecinie.

  Eska Music Award – nagroda przyznawana przez Radio Eska. Organizowana jest raz w roku, w okolicach kwietnia i transmitowana przez telewizję TVP2, Eska TV i Radio Eska (wcześniej przez Polsat i TV 4). Pierwsza i druga edycja odbyła się bez kamer telewizyjnych, kolejno w klubach Cabaret i Port West w Łodzi. Trzecia edycja była transmitowana przez TV 4 i była prowadzona przez Marcina Bisiorka (dodatkowo dyrektora artystycznego i autora hasła Zobacz Muzykę), tak jak i następne. Kolejne edycje ukazywały się już na antenie Polsatu (do roku 2010), od 2011 roku edycje kolejne są ukazywane na antenie TVP2, w 2013 roku w TVP1. Do 2009 roku gale wręczenia nagród odbywały się w Łodzi, jednak w 2010 roku gala odbyła się po raz pierwszy w Pruszkowie. Kolejne edycje widowiska odbywały się kolejno w: Katowicach (2011), Kołobrzegu (2012) i Szczecinie, przy okazji finału regat Tall Ships Races 2013.Mario Armando Lavandeira, Jr (ur. 23 marca 1978), bardziej znany jako Perez Hilton – amerykański publicysta, bloger oraz osobowość medialna, rzadziej aktor. Jego blog, Perezhilton.com (dawniej PageSixSixSix.com) zawiera plotki na temat celebrytów, nierzadko kontrowersyjne.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Albumy studyjne[ | edytuj kod]

  Minialbumy (EP)[ | edytuj kod]

  Single[ | edytuj kod]

  Jako główny artysta[ | edytuj kod]

 • 2015: „Ain't Nobody” (Jasmine Thompson Cover)
 • 2015: „Adore”
 • 2015: „Do It Now”
 • 2015: „Great Escape”
 • 2017: „Old Friends” (oryginalny singiel i remix Jonasa Blue)
 • 2020: „Funny” (wraz z Zeddem)
 • Z gościnnym udziałem[ | edytuj kod]

 • 2014: „Sun Goes Down” (singiel Robina Schulza)
 • 2015: „Ain’t Nobody (Loves Me Better)” (singiel Felixa Jaehna)
 • 2015: „Unfinished Sympathy” (singiel The Six)
 • 2016: „Rise Up” (singiel Thomasa Jacka)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Fred Thomas: Jasmine Thompson Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-07-02].
  2. Jasmine Thompson - Biography (ang.). mtv.com. [dostęp 2015-07-18].
  3. ESKA Music Awards 2016: Kto wystąpi w Szczecinie 26 sierpnia? Pełen lineup! (pol.). eska.pl. [dostęp 2016-08-26].
  4. Jasmine Thompson Bundle of Tantrums (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-05].
  5. ‎Another Bundle of Tantrums by Jasmine Thompson. [dostęp 2020-04-04].
  6. ‎Under the Willow Tree - EP by Jasmine Thompson. [dostęp 2020-04-04].
  7. ‎Take Cover - EP by Jasmine Thompson. [dostęp 2020-04-04].
  8. Jasmine Thompson Adore (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-05].
  9. ‎Wonderland - EP by Jasmine Thompson. [dostęp 2020-04-04].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa artysty (ang.)
 • Kanał youtube artysty (ang.)
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Peter Gene Hernandez, powszechnie znany pod pseudonimem scenicznym Bruno Mars (ur. 8 października 1985) – amerykański wokalista pochodzenia filipińskiego i portorykańskiego, producent muzyczny i autor tekstów.
  Chaka Khan, właśc. Yvette Marie Stevens (ur. 23 marca 1953 w Great Lakes w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych) – amerykańska piosenkarka rhythmandbluesowa, jazzowa i funky.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.