• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jaroslav Plašil

  Przeczytaj także...
  Opočno (pol.: Opoczno, niem.: Opotschno) - miasto w Czechach, w kraju hradeckim, w Górach Orlickich. Według danych z 31 grudnia 2003 powierzchnia miasta wynosiła 1 401 ha, a liczba jego mieszkańców 3 177 osób.XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 9 czerwca – 9 lipca w Niemczech, którym przyznano organizację imprezy w lipcu 2000. Mistrzem świata zostali Włosi, którzy w finale pokonali Francuzów po rzutach karnych. Gospodarze turnieju zajęli trzecie miejsce po zwycięstwie nad Portugalią. Mecze Mistrzostw Świata transmitowano do niemal wszystkich 207. krajów członkowskich FIFA (jedynym wyjątkiem był Turkmenistan). Prawo do telewizyjnego przekazu zakupiło ponad 500. stacji, dzięki czemu 25. mundialowych dni obejrzało 3,25 miliarda widzów, a sam mecz finałowy ponad miliard. Oficjalnym hymnem mistrzostw była piosenka "Celebrate the Day" Herberta Gronemeyera.
  Reprezentacja Czech w piłce nożnej - Po rozpadzie Czechosłowacji rozpoczęła występy międzynarodowe w lutym 1994 roku od zwycięskiego 4:1 meczu z Turcją.

  Jaroslav Plašil (ur. 5 stycznia 1982, Opočno) – reprezentant Czech w piłce nożnej występujący w Girondins Bordeaux.

  Kariera klubowa[]

  Na co dzień Plašil występuje w klubie włoskiej ekstraklasy Calcio Catania, w którym jest wypożyczony z Girondins Bordeaux do czerwca 2014 roku. Do Bordeaux trafił latem 2009 roku za 3 miliony euro. Wcześniej występował m.in. w hiszpańskiej Osasunie Pampelunie i francuskim AS Monaco.

  AS Monaco (oficjalna nazwa Association Sportive de Monaco Football Club) – monakijski klub piłkarski. Z powodu braku rodzimej ligi występujący w lidze francuskiej. Z siedzibą w Monako (dystrykt Fontvieille).XII Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2004 roku, odbyły się w Portugalii. Trwały od 12 czerwca do 4 lipca. Udział w mistrzostwach wzięło 15 drużyn wyłonionych w eliminacjach, oraz gospodarz Portugalia. Mistrzem Europy w piłce nożnej została drużyna Grecji.

  Stan na: 14 grudzień 2014 r.

  Kariera reprezentacyjna[]

  Grał na Euro 2004, na których doszedł z zespołem do półfinału i Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2006 roku, gdzie nie wyszli z grupy.

  Bibliografia[]

 • Statystyki na National Football Teams (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Football Club des Girondins de Bordeaux – francuski klub piłkarski z siedzibą w Bordeaux, występujący w rozgrywkach Ligue 1.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.