• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jarosław Tioskow

  Przeczytaj także...
  Dariusz Chociej - polski kompozytor i gitarzysta. Wraz z zespołem Daab nagrał płytę III. Wspólnie z Beauty Free wystąpił na koncercie Debiuty podczas Festiwalu Opole 2002.Rawa Blues Festival – największy i najstarszy w Polsce, jeden z największych na świecie, festiwal muzyki bluesowej. Od początku organizowany w Katowicach w hali widowiskowo-sportowej – Spodek. Nazwa festiwalu pochodzi od katowickiej rzeki Rawy. Twórcą i organizatorem festiwalu jest Ireneusz Dudek – polski muzyk bluesowy.
  Cezary Czternastek (ur. 26 lipca 1962, zm. 1 marca 2008 w Brzegu) – polski muzyk bluesowy, skrzypek, pianista, gitarzysta, wokalista oraz autor tekstów.

  Jarosław Tioskow (ur. 30 lipca 1955 w Białymstoku) – polski gitarzysta (również grający techniką slide), wokalista, harmonijkarz, kompozytor.

  Wspólnie z Ryszardem Skibińskim założył w Białymstoku w roku 1976 zespół Kasa Chorych. Po rozwiązaniu zespołu w 1984 roku dalej prowadził działalność muzyczną w licznych składach. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

 • 1984 - 1985 Guy People Acoustic and Electric Blues Band (duet ze skrzypkiem Cezarym Czternastkiem). Zespół wystąpił m.in. na "Zaduszkach bluesowych", Jesieni z Bluesem '84, Rawie Blues w 1985.
 • 1985 - 1988 Grupa Jarosława Tioskowa w składzie: Jarosław Tioskow (gitara, śpiew), Dariusz Chociej (gitara), Piotr Chociej (gitara basowa), Tomasz Ring (skrzypce), Marek Nowakowski (harmonijka), Mirosław Wiechnik (perkusja)
 • 1989 - 1991 Modern Blues w składzie: Jarosław Tioskow (gitara, śpiew), Dariusz Chociej (gitara), Piotr Chociej (gitara basowa), Tomasz Ring (skrzypce), Dariusz Lebieżyński (instrumenty klawiszowe), Mirosław Wiechnik (perkusja)
 • 1992 - 1994 JJJ Band w składzie: Jerzy Opaliński (śpiew, gitara), Jarosław Tioskow (gitara, śpiew), Jacek Kaczyński (gitara basowa)
 • W 1992 "macierzysty" zespół Tioskowa, Kasa Chorych wznowił działalność koncertową. W 2003 Jarosław Tioskow uczestniczył w nagraniu wspomnieniowej płyty Tribute to Ryszard "Skiba" Skibiński, projektu sygnowanego przez harmonijkarza Michała "Cielaka" Kielaka. Płyta zawiera stare utwory zespołu Kasa Chorych w nowych wersjach, nagranych przez muzyków z różnych zespołów, zaproszonych do tego projektu przez Michała Kielaka.

  Michał "Cielak" Kielak (ur. 6 listopada 1977 w Poznaniu) - polski muzyk bluesowy, grający na harmonijce ustnej. Producent muzyczny.Kasa Chorych – polska grupa bluesowa założona w Białymstoku w roku 1975 przez Ryszarda Skibińskiego i Jarosława Tioskowa.

  Przypisy

  1. Leszek Gnoiński, Jan Skaradziński: Encyklopedia Polskiego Rocka. Warszawa: Świat Książki, 1997, str. 221. ISBN 83-7129-570-7  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jesień z Bluesem – odbywający się w Białymstoku, organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury, festiwal muzyki bluesowej. Jest to najstarsza w Polsce tego typu impreza. Pierwsza edycja odbyła się w roku 1978, a jej pomysłodawcą był Ryszard "Skiba" Skibiński - ówczesny lider Kasy Chorych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.