• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jarosław Jaromi Drażewski  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wirtualne Gęśle (czasem zapisywane jako Wirtu@lne Gęśle) – internetowy plebiscyt na folkową płytę roku, towarzyszący organizowanemu przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej konkursowi na Folkowy Fonogram Roku.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  Jarosław Jaromi Drażewski (ur. 21 maja 1961 w Poznaniu) - polski muzyk, kompozytor, gitarzysta rockowy, bluesowy i jazzowy.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Nagrody
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy
 • 3.2 Single
 • 3.3 Kompilacje
 • 3.4 Gościnnie
 • 4 Wideografia
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Kościan (niem. Kosten) – miasto i gmina w województwie wielkopolskim, w powiecie kościańskim. W latach 1975 – 1998 miasto administracyjnie należało do województwa leszczyńskiego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  DzieńDobry – trójmiejski zespół bluesowo-funkowy, założony w 1993 r. przez Jacka Siciarka, wokalistę, gitarzystę, kompozytora i autora tekstów. Na przestrzeni lat 1995-1999 grupa wygrała szereg krajowych festiwali i przeglądów.
  Osieczna (niem. Storchnest) to miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, przy drodze Leszno - Śrem, nad Jeziorem Łoniewskim. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Osieczna. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. leszczyńskiego.
  Blues Flowers – zespół bluesowy założony wiosną, 1993 roku w Poznaniu przez Roberta Grześkowiaka, Macieja Kręca i Pawła Kuśnierka. Latem 1993 roku, do zespołu dołączył Jarosław Jaromi Drażewski, a latem 1994 roku, do zespołu dołączył Henryk Szopiński.
  Green Grass – to polski zespół bluesowy założony w 1989 roku w Bydgoszczy, przez Jacka Herzberga - gitara i śpiew, Radosława Gacę - gitara, Mariusza Siejka - bas.
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Szulerzy - to polski zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu, przez braci: Marcina Szulkowskiego - gitara; i Miłosza Szulkowskiego - perkusja oraz Przemysława Kazimierskiego - bas. Wkrótce dołączają Małgorzata Niezborała (śpiew) oraz Michał Kielak (harmonijka). W tym składzie grupa debiutuje na I Festiwalu Bluesowym w Bydgoszczy. Po kilku miesiącach odchodzi P. Kazimierski; zastępuje go Jacek Mazurkiewicz (b). Grupa nagrywa w Polskim Radiu „PiK” w 2003 roku pierwszą płytę p.t. „Bez Ciebie”. Po jej wydaniu odchodzą basista i wokalistka.
  Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.