• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Janice Rule

  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Witajcie w Ciężkich Czasach (ang. Welcome to Hard Times) – amerykański western z 1967 roku. Adaptacja powieści E.L. Doctorowa o tym samym tytule.
  Biagio Anthony "Benny" Gazzara (ur. 28 sierpnia 1930 w Nowym Jorku, zm. 3 lutego 2012 tamże) − amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i scenarzysta.

  Mary Janice Rule, bardziej znana jako Janice Rule (ur. 15 sierpnia 1931, zm. 17 października 2003) – amerykańska aktorka

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodziła się w 1931 roku w Norwood, w stanie Ohio. Zadebiutowała jako aktorka filmowa 1951 roku, kiedy zagrała w Goodbye, My Fancy. W kolejnych latach pojawiała się w wielu serialach telewizyjnych oraz w filmach. W latach 1959-1965 grała Helen Foley w serialu fantastycznym Strefa mroku ("The Twilight Zone"). W 1961 roku, po ślubie z reżyserem Benem Gazzarrą, przejściowo wycofała się z gry aktorskiej. Powróciła na ekran w połowie lat 60. i zagrała wówczas w takich filmach jak: Obława (1966) czy Witajcie w Ciężkich Czasach (1967). W latach siedemdziesiątych okazała swój talent aktorski w filmie Trzy kobiety (1977). Ostatnim filmem pełnometrażowym, w którym pojawiła się Janice, był Kolarze (1985). Jej ostatni występ telewizyjny to rola w serialu The Ray Bradbury Theatre (1992).

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Na początku lat 80. studiowała psychologię na uniwersytecie w Kalifornii. W 1983 roku otrzymała tytuł doktora. Zmarła 17 października 2003 roku w Nowym Jorku na wylew krwi do mózgu.

  Janice Rule była trzykrotnie zamężna. Jej mężami byli:

 • N. Richard Nash (1956 - 1956, rozwód);
 • Robert Thom (1960 - 1961, rozwód), dziecko;
 • Ben Gazzara (25.11.1961 - 28.01.1982, rozwód), córka Elizabeth
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • IMDB
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Strefa mroku, (ang. The Twilight Zone), amerykański fantastyczny serial telewizyjny, autorstwa Roda Serlinga. Pierwszą serię wyemitowano w latach 1959-1964 w telewizji CBS, następnie, w latach 1985-1989 i 2002-2003, powstały seria druga i trzecia.
  15 sierpnia jest 227. (w latach przestępnych 228.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 138 dni.
  17 października jest 290. (w latach przestępnych 291.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 75 dni.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).
  Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.664 sek.