• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jan Matura  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Puchar Świata w skokach narciarskich – rozgrywany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Skoczek będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata – Kryształową Kulę. W ramach niego rozgrywa się też Puchar Świata w lotach narciarskich, którego zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich konkursach lotów w sezonie. Triumfator klasyfikacji w tej specjalności skoków narciarskich otrzymuje, tzw. Małą Kryształową Kulę. Do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest także zaliczany Turniej Czterech Skoczni i Turniej Nordycki. Organizowane są także zawody do których oprócz konkursów indywidualnych zalicza się także i te drużynowe są to FIS Team Tour i Puchar Narodów. Nie zalicza się zaś igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach narciarskich.Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2012 – 11. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczęła się 30 czerwca na skoczni Brunnentalschanze w Stams, a zakończyła 23 września 2012 na skoczni Vogtlandschanze w Klingenthal. Po raz pierwszy w historii cykl tych zawodów nie rozpoczął się na terenie Słowenii. Zaplanowanych zostało 14 konkursów w sześciu krajach, z czego najwięcej (cztery) zostało rozegranych w Rosji.
  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  Miejsca w poszczególnych konkursach | edytuj kod]

  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Jan Matura, Michal Doležal, Jan Mazoch i Jakub Janda
  2. Skład zespołu: Jan Matura, Ondřej Vaculík, Borek Sedlák i Jakub Janda
  3. Skład zespołu: Jakub Janda, Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura
  4. Skład zespołu: Lukáš Hlava, Jan Mazoch, Jan Matura i Jakub Janda
  5. Skład zespołu: Roman Koudelka, Jan Matura, Antonín Hájek i Jakub Janda
  6. Skład zespołu: Borek Sedlák, Roman Koudelka, Jan Matura i Jakub Janda
  7. Skład zespołu: Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura i Roman Koudelka
  8. Skład zespołu: Michaela Doleželová, Jakub Janda, Vladěna Pustková, Jan Matura
  9. Skład zespołu: Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda, Jan Matura
  10. Skład zespołu: Michaela Doleželová, Viktor Polášek, Barbora Blažková, Jan Matura
  11. Skład zespołu: Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura, Roman Koudelka
  12. Skład zespołu: Antonín Hájek, Borek Sedlák, Jan Matura i Jakub Janda
  13. Skład zespołu: Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura i Borek Sedlák
  14. Skład zespołu: Lukáš Hlava, Jan Matura, Borek Sedlák i Antonín Hájek
  15. Skład zespołu: Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Lukáš Hlava
  16. Skład zespołu: Tomáš Vančura, Jan Matura, Lukáš Hlava, Roman Koudelka
  17. Seria konkursowa została odwołana.
  Viktor Polášek (ur. 18 lipca 1997) – czeski skoczek narciarski, reprezentant klubu SK Nové Město na Moravě, uczestnik mistrzostw świata.Innsbruck – miasto w Austrii, stolica kraju związkowego Tyrol. Położone jest na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Liczy około 120 tys. mieszkańców. Około 30 km na południe od miasta znajduje się przełęcz Brenner (1370 metrów n.p.m.).


  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Turniej Nordycki zwany też Turniejem Skandynawskim i Skandynawskim Turniejem Czterech Skoczni (oficjalna nazwa: Nordic Tournament) – zawody w skokach narciarskich rozgrywane w latach 1997-2010 na wzór Turnieju Czterech Skoczni.
  Bischofshofen – miasto, ośrodek narciarski i wypoczynkowy w Austrii, w Salzburgu, w powiecie Sankt Johann im Pongau, w dolinie rzeki Salzach. Znajduje się tu kompleks skoczni narciarskich w tym najbardziej znana skocznia im. Paula Ausserleitnera, na której corocznie 6 stycznia kończy się Turniej Czterech Skoczni.
  ASO Dukla Liberec, Armádní sportovní oddíl lyžování Dukla Liberec – czeski wojskowy klub narciarski z Liberca.
  Predazzo – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Trydent położona w Dolinie Val di Fiemme.
  Michal Doležal (ur. 11 marca 1978 w Jabloncu nad Nysą) – czeski skoczek narciarski, reprezentant klubu Dukla Liberec, później trener skoków narciarskich. Od 2016 asystent Stefana Hongachera odpowiedzialny za sprzęt w kadrze polskich skoczków, wcześniej trener reprezentacji B Czech w skokach.
  Borek Sedlák (ur. 15 czerwca 1981 w Jabloncu nad Nysą jako Vlastibor Sedlák) – czeski skoczek narciarski, reprezentant klubu Dukla Liberec.
  Salt Lake City (dosł. Miasto nad Jeziorem Słonym) – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych i stolica stanu Utah, położone nad rzeką Jordan, na wschód od Wielkiego Jeziora Słonego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.495 sek.