Jan Krasnowolski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jan Krasnowolski (ur. 10 września 1972 r. w Krakowie) – prozaik, tłumacz. Debiutował w 1996 r. w magazynie „Studium”. Wyróżniony w trzech edycjach konkursu literackiego miesięcznika „Machina”. Publikował w takich pismach jak „Studium”, „Lampa”, „Odra”, „Ha!art”, „Kartki”, "Pocisk". Od 2006 r. mieszka w Bournemouth w Wielkiej Brytanii. Jest wnukiem Jana Józefa Szczepańskiego.

Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Twórczość[ | edytuj kod]

 • 9 łatwych kawałków (Zielona Sowa, 2001)
 • Klatka (Korporacja Ha!art, 2006)
 • Afrykańska elektronika (Korporacja Ha!art, 2013)
 • Syreny z Broadmoor (Świat Książki 2017)
 • Czas wilków, czas psów (Świat Książki 2019)
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

 • [1]
 • [2]
 • [3]
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. kwartalnik.eu, szafa.kwartalnik.eu [dostęp 2020-05-15] (ang.).
  2. Wyborcza.pl, m.wyborcza.pl [dostęp 2017-12-03] [zarchiwizowane z adresu 2014-03-06].
  3. Krytycznym okiem: "Afrykańska elektronika" Jan Krasnowolski, krytycznymokiem.blogspot.co.uk [dostęp 2017-12-03].
  4. Popmoderna, popmoderna.pl [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Warto wiedzieć że... beta

  Lampa – miesięcznik kulturalny wydawany przez Lampę i Iskrę Bożą. Nazwa pochodzi od wymyślonego przez Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pisma "Lampa", które występuje w Listach z fiołkiem.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Jan Józef Szczepański (ur. 12 stycznia 1919 w Warszawie, zm. 20 lutego 2003 w Krakowie) – polski pisarz, reporter, eseista, scenarzysta filmowy i tłumacz, taternik, podróżnik. Był prezesem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
  Studium – krakowski dwumiesięcznik literacki, poświęcony literaturze najnowszej (podtytuł: "pismo o nowej literaturze"). Obecnie wydawanie pisma zostało zawieszone.
  Ha!art – interdyscyplinarny magazyn poświęcony szeroko rozumianej nowej kulturze. Rozpoczął działalność w 1999 roku w Krakowie jako pismo studenckie.
  Machina – czasopismo muzyczne, miesięcznik, wydawane w latach 1995-2002 oraz ponownie od 2006. Od maja 2011 roku czasopismo przekształcono w tygodnik wydawany w wersji elektronicznej, któremu towarzyszył serwis internetowy. Od początku roku 2012 markę "Machina" zredukowano do samego serwisu internetowego.
  Bournemouth – miasto i unitary authority w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Dorset, położone nad kanałem La Manche.

  Reklama