• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jan Komasa  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Malta Festival Poznań (do 2009 roku Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta) – jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej. Festiwal prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny i filmowy. Odbywa się od 1991 roku w Poznaniu, na przełomie czerwca i lipca. Nazwa pochodzi od znajdującego się w Poznaniu Jeziora Maltańskiego.21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego zostało założone w 1991 roku w Warszawie jako dzienne humanistyczne liceum ogólnokształcące dla młodzieży przez Stowarzyszenie Sztuka-Edukacja-Promocja, które jest jego organem prowadzącym. Szkoła po roku działalności uzyskała prawa szkoły publicznej. Początkowo liceum nosiło urzędową nazwę nadaną przez kuratorium – Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 21, od 1998 – zmieniono na 21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące a w 2002 roku otrzymało imię Jerzego Grotowskiego.

  Jan Tadeusz Komasa (ur. 28 października 1981 w Poznaniu) – polski reżyser i scenarzysta filmowy.

  Wczesne lata i edukacja[ | edytuj kod]

  Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jest synem aktora Wiesława Komasy i wokalistki Giny Komasy. Ma troje młodszego rodzeństwa: brata Szymona, który jest śpiewakiem operowym, oraz dwie siostry, wokalistkę Marię i Zofię, która jest kostiumografem i reżyserką. Jest absolwentem Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej nr 2 im. Stanisława Moniuszki. Ukończył 21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie.

  Krew z krwi – polski serial sensacyjno-kryminalny w reżyserii Xawerego Żuławskiego wyprodukowany przez CANAL+ i emitowany na tym kanale od 11 kwietnia 2012 do 30 maja 2012 roku. Serial jest adaptacją holenderskiego serialu Penoza. Wyemitowano jedną, ośmioodcinkową serię. Prace nad drugą przerwano na początku 2013 r. po wycofaniu się CANAL+ z produkcji filmów fabularnych i seriali w Polsce.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  Od 2001 do 2005 studiował w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Boże Ciało – polski film obyczajowy z 2019 w reżyserii Jana Komasy, zrealizowany według scenariusza Mateusza Pacewicza. Światowa premiera filmu odbyła się 2 września 2019 w sekcji Venice Days na 76. MFF w Wenecji. Z kolei polska premiera odbyła się 11 października 2019. Film został również zakwalifikowany do sekcji Contemporary World Cinema na 44. MFF w Toronto.
  Szymon Komasa (ur. 10 lipca 1985, Poznań) – polski śpiewak (baryton) i aktor, syn wokalistki Giny Komasy i aktora Wiesława Komasy, brat reżysera Jana Komasy i brat-bliżniak wokalistki Mary Komasy oraz brat kostiumolog Zofii Komasy. Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Ukończył program «Artist Diploma of Opera Singing» w Juilliard School w Nowym Jorku. Laureat wielu międzynarodowych konkursów operowych, m.in. BBC Cardiff Singer of the World (2011), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Veronici Dunne w Dublinie w (2011), Międzynarodowego Konkursu im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej w Nowym Jorku (2014), a także pieśniarskich - Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2009). Wystąpił w Carnegie Hall w Nowym Jorku (2012) oraz w Wigmore Hall w Londynie (2012). W 2019 roku ukazał się jego debiutancki album (wspólny z pianistą Oskarem Jeziorem) Polish Love Story, nominowany do Fryderyka 2020.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty (dawniej: Era Nowe Horyzonty, T-Mobile Nowe Horyzonty) – festiwal filmowy odbywający się co roku pod koniec lipca we Wrocławiu.
  Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera – festiwal polskiego i zagranicznego kina. W repertuarze znajdują się zarówno przeglądy produkcji filmowych z poszczególnych części świata, jak również retrospektywy najwybitniejszych twórców światowego kina niezależnego. W latach 2008–2014 festiwal nosił nazwę „Off Plus Camera”, w roku 2015 był to „PKO Off Camera”, a w 2016 „Netia Off Camera”.
  Oda do radości (w wersji ang. Ode to Joy) – debiut filmowy napisany i wyreżyserowany przez trójkę reżyserów: Annę Kazejak-Dawid (ur. 1979), Jana Komasę (ur. 1981), Macieja Migasa (ur. 1976).
  Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych (nazwa w jęz. francuskim: Fédération Internationale de la Presse Cinématographique, w skrócie: FIPRESCI) – międzynarodowa organizacja zrzeszająca krytyków filmowych z całego świata.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.