• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jamie Hampton

  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  ASB Classic 2014 – tenisowy turniej WTA w sezonie 2014 z cyklu ASB Classic rozgrywany w dniach 30 grudnia 2013–4 stycznia 2014 roku w Auckland na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

  Jamie Hampton (ur. 8 stycznia 1990 we Frankfurcie nad Menem) – amerykańska tenisistka.

  Urodziła się i w początkowych latach życia mieszkała w Niemczech, gdzie stacjonował jej ojciec – amerykański żołnierz. Tenisistka do trzynastego roku życia mieszkała w Enterprise w Alabamie, po czym przeniosła się do Auburn. W trakcie nauki na Auburn High School dwukrotnie zwyciężyła w deblowych zawodach dziewczyn do lat osiemnastu, amerykańskiej organizacji tenisowej (USTA), dzięki czemu dostała dziką kartę do głównego turnieju deblowego w US Open. Status zawodowej tenisistki posiada od września 2009 roku, a jej debiut w turnieju wielkoszlemowym w grze singlowej miał miejsce w 2010 roku w US Open.

  Abigail Spears (ur. 12 lipca 1981 w Valley Center, Kalifornia) – amerykańska tenisistka, finalistka US Open 2013 w grze mieszanej.AEGON International 2013 – tenisowy turniej WTA z cyklu AEGON International rozgrywany w dniach 17–22 czerwca 2013 w Eastbourne na kortach trawiastych o puli nagród 690 000 dolarów amerykańskich.

  Swój najwyższy singlowy ranking WTA Tour osiągnęła w lipcu 2013 i było to miejsce 24.

  Tenisistka ma na swoim koncie pięć wygranych turniejów singlowych i pięć deblowych rangi ITF. Osiągnęła także jeden finał zawodów deblowych cyklu WTA Tour.

  W sezonie 2011 razem z Aną Tatiszwili osiągnęły finał zawodów deblowych w Québecu. W meczu mistrzowskim uległy Raquel Kops-Jones i Abigail Spears 1:6, 6:3, 6–10.

  W czerwcu 2013 zanotowała finał gry pojedynczej w turnieju rangi WTA Premier w Eastbourne. W ostatnim spotkaniu Amerykanka przegrała 2:6, 1:6 z Jeleną Wiesniną.

  Tenisowy turniej WTA Bell Challenge 2011 odbył się w dniach 12 września – 18 września w kanadyjskim Québecu na kortach twardych w hali. Pula nagród wyniosła 220 000 dolarów amerykańskich.Tenisowy turniej wielkoszlemowy US Open w roku 2010 odbył się się w dniach 30 sierpnia – 12 września na nowojorskich kortach Flushing Meadows.

  W 2014 dotarła do półfinału w Auckland, w którym miała zmierzyć się z Venus Williams, jednak na skutek kontuzji oddała mecz walkowerem. W ciągu następnych osiemnastu miesięcy przeszła sześć operacji.

  Finały turniejów WTA[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Gra podwójna[ | edytuj kod]

  Wygrane turnieje rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jamie Hampton: It’s Definitely Not Over (ang.). wtatennis.com. [dostęp 21 lutego 2019].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 30 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 30 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Billie Jean King (ang.). Billie Jean King Cup. [dostęp 30 sierpnia 2013].
 • Dzika karta (ang. wildcard), termin oznaczający dopuszczenie do zawodów, zwykle rangi mistrzowskiej, drużyny lub zawodnika niespełniającego formalnych warunków uczestnictwa. Prawo to przysługuje zazwyczaj organizatorom rozgrywek.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.
  Warto wiedzieć że... beta

  Raquel Atawo, z domu Kops-Jones (ur. 8 grudnia 1982) – amerykańska tenisistka, zwyciężczyni 18 turniejów deblowych WTA.
  Ana Tatiszwili (ur. 3 lutego 1990 w Tbilisi) – tenisistka reprezentująca Stany Zjednoczone, do kwietnia 2014 roku grająca dla Gruzji.
  WTA Premier – turnieje tenisowych najniższej rangi kategorii WTA Premier Series w rozgrywkach WTA Tour; utworzone spośród rozgrywek po rezygnacji w 2008 roku z pięciostopniowego systemu kategoryzacji turniejów.
  Jelena Wiesnina, ros. Елена Сергеевна Веснина (ur. 1 sierpnia 1986 we Lwowie) – rosyjska tenisistka, mistrzyni French Open 2013 w grze podwójnej, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji i zdobywczyni tego trofeum z 2007 roku, medalistka Letniej Uniwersjady 2013 rozgrywanej w rosyjskim Kazaniu w konkurencjach gry podwójnej kobiet, gry mieszanej oraz gry drużynowej kobiet.
  Venus Ebony Starr Williams (ur. 17 czerwca 1980 w Lynwood) – amerykańska tenisistka, zwyciężczyni siedmiu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, zdobywczyni niekalendarzowego Wielkiego Szlema w grze podwójnej (wraz z Sereną), podwójna mistrzyni olimpijska z Sydney (2000) (gra pojedyncza i podwójna) oraz mistrzyni olimpijska w grze podwójnej z Pekinu (2008) i Londynu (2012).
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.