• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jamie Campbell Bower

  Przeczytaj także...
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  James Metcalfe „Jamie” Campbell Bower (ur. 22 listopada 1988 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy oraz muzyk i model.

  Biografia[]

  Jamie Campbell Bower urodził się w Londynie. Uczęszczał do Bedales, szkoły w Steep w hrabstwie Hampshire w Anglii. Jest członkiem National Youth Music Theatre. Stał się znany dzięki roli Anthony’ego Hope w filmie Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street. Oprócz aktorstwa zajmuje się muzyką, jest wokalistą zespołu Counterfeit. Aktor wystąpił gościnnie w teledysku grupy Florence and the Machine Never Let Me Go.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Camelot – amerykański serial telewizyjny, wyprodukowany przez telewizję Starz Entertainment, w zupełnie nowy sposób ukazujący historię Króla Artura, zamku Camelot i innych postaci legend arturiańskich.

  W kwietniu 2011 roku zaręczył się z aktorką Bonnie Wright, odtwórczynią roli Ginny Weasley w filmach o przygodach Harry’ego Pottera. W czerwcu 2012 roku rozstali się. Na planie filmu „Dary Anioła: Miasto Kości” w 2013 roku poznał Lily Collins. Tuż przed premierą rozstali się, zostali jednak dobrymi przyjaciółmi. W maju 2015 roku znów zostali parą, Lily Collins zamieściła ich wspólne zdjęcia i wpis potwierdzające związek.

  Hampshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone nad kanałem La Manche i cieśniną Solent.Florence and the Machine (zapisywane również jako Florence + The Machine) – pseudonim artystyczny brytyjskiej piosenkarki Florence Welch (ur. 28 sierpnia 1986 r. w Londynie) i akompaniującego jej zespołu. Wykonawca muzyki indie rock.

  Filmografia[]

 • Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) (2007) jako Anthony Hope
 • Oorlogswinter (Winter in Wartime) (2008) jako Jack
 • Rock’N'Rolla (RocknRolla) (2008) jako fan rocka
 • serial TV „The Prisoner” (2009) jako numer 11-12
 • Saga „Zmierzch”: Księżyc w nowiu (Twilight Saga: New Moon) (2009) jako Kajusz
 • Harry Potter i Insygnia Śmierci Część 1 (Harry Potter and the Deathly Hallows) (2011) jako młody Gellert Grindelwald
 • serial Camelot (2011) jako król Artur
 • Saga „Zmierzch”: Przed świtem (film, cz2) (Twilight Saga: Breaking Dawn) (2011/2012) jako Kajusz
 • Saga „Dary Anioła”: Miasto Kości (2013) jako Jace Wayland
 • Linki zewnętrzne[]

 • Jamie Campbell Bower w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Jamie Campbell Bower w bazie filmweb.pl
 • Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.