• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • James Maslow

  Przeczytaj także...
  Anglicy (ang. English people) – naród germański zamieszkujący głównie Wielką Brytanię, zwłaszcza Anglię (ok. 45 mln), posługujący się językiem angielskim z grupy języków germańskich. Poza Zjednoczonym Królestwem mieszkają głównie w Republice Południowej Afryki, Związku Australijskim, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Anglicy wyznają głównie anglikanizm. Ich kultura zaczęła się kształtować w średniowieczu pod wpływami celtyckimi, romańskimi (gł. francuskimi) oraz skandynawskimi (głównie normańskimi i nordyckimi). Od czasów nowożytnych zaczęła wpływać na kulturę reszty świata. Za pierwszego Anglika uważa się człowieka z Boxgrove, którego szczątki znaleziono w hrabstwie West Sussex.Les Misérables – musical Claude-Michela Schönberga powstały na podstawie powieści Wiktora Hugo Nędznicy. Musical składa się z dwóch aktów (z prologiem oraz epilogiem), trwa ok. 3 godzin.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  James Maslow

  James David Maslow (ur. 16 lipca 1990 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, tancerz, autor tekstów i piosenkarz. Pracuje również jako model. Odtwórca roli Jamesa Diamonda w serialu Big Time Rush, emitowanym na kanale Nickelodeon. Jest również muzykiem zespołu Big Time Rush, w którym grał razem z przyjaciółmi.

  Żydzi aszkenazyjscy, również Aszkenazyjczycy lub Aszkenazim (hebr. (l.mn.) אַשְׁכֲּנָזִים) oraz יְהוּדֵי אַשְׁכֲּנָז Jehudej Aszkenaz, „Żydzi z Aszkenazu”) – Żydzi zamieszkujący Europę Środkową, Wschodnią i częściowo Zachodnią, a od XVII wieku również Amerykę.San Diego – miasto w Stanach Zjednoczonych w stanie Kalifornia położone nad Oceanem Spokojnym oraz siedziba hrabstwa o tej samej nazwie.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Nowym Jorku, dorastał w La Jolla. Jego ojciec był Żydem aszkenazyjskim. Jego matka – katoliczka, miała pochodzenie irlandzkie, niemieckie i angielskie. W wieku sześciu lat zaczął trenować śpiewanie po tym, jak rodzice zapisali go do chóru. Uczęszczał do San Diego School of Creative and Performing Arts w San Diego. W 2007 ukończył szkołę średnią Coronado School of the Arts.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Big Time Rush zespół – amerykański serial komediowy emitowany przez kanał Nickelodeon, VIVA Polska Nickelodeon HD oraz TVP1.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Mając dziesięć lat wystąpił w musicalu Cyganeria. Aktorstwa uczył się w La Jolla Playhouse. W wieku 14 lat miał już swojego pierwszego agenta i zdobył rolę Mariusa w musicalu Les Misérables.

  W 2007 Nickelodeon ogłosił casting do nowego serialu. Maslow postanowił wysłać swoje zgłoszenie i dwa lata później otrzymał jedną z głównych ról w serialu Big Time Rush.

  Filmografia[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Andrew Leahey: Big Time Rush Biography (ang.). AllMusic. [dostęp 2016-05-08].
  2. James Maslow – Bio, Facts, Family (ang.). Famous Birthdays. [dostęp 2016-05-08].
  3. James Maslow – What Nationality Ancestry Race (ang.). Ethnicity of Celebs. [dostęp 2020-05-27].
  4. Info on James’ Movie “Master’s Tree” (ang.). james-maslow.com. [dostęp 2016-05-08].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • James Maslow w bazie IMDb (ang.)
 • James Maslow w bazie Filmweb
 • James Maslow w bazie Notable Names Database (ang.)
 • James Maslow w Discogs.com (ang.)
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Cyganeria (wł. La Bohème) – opera w czterech aktach Giacoma Pucciniego z 1896 roku na podstawie powieści Sceny z życia cyganerii Henriego Murgera. Autorami włoskiego libretta są Luigi Illica i Giuseppe Giacosa. Jest pierwszą z trzech najbardziej znanych oper Pucciniego. Podczas pracy nad dziełem kompozytor pokłócił się z Ruggerem Leoncavallem, który pracował nad swoją wersją adaptacji utworu Murgera.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Nickelodeon (w skrócie Nick) – amerykański kanał telewizyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży, uruchomiony 1 kwietnia 1979 roku. Do roku 1981 istniał pod nazwą Pinwheel. Emitowany również w innych krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Australii, a także w Polsce.
  La Jolla (wymowa /ləˈhɔɪ.ə/ lə-HOY-ə) to dzielnica San Diego, drugiego co do wielkości miasta w stanie Kalifornia. Znana głównie jako elegancki kurort oraz siedziba uniwersytetu, instytutów naukowych i centrum finansowego. Nazwa La Jolla pochodzi od hiszpańskiego słowa "la joya" - perła.
  Irlandczycy (ang.: Irish (people)), irl.: Muintir na hÉireann, na hÉireannaigh, na Gaeil) – naród pochodzenia celtyckiego zamieszkujący Irlandię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.76 sek.