• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • James Douglas - bokser

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  James „Buster” Douglas (ur. 7 kwietnia 1960 w Columbus) – amerykański bokser, mistrz świata wagi ciężkiej po walce z Mikiem Tysonem. Ma 192 cm (6'3,5") wzrostu, zasięg jego ramion wynosi 211 cm (83"). W najlepszym okresie ważył 105–110 kg.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W swojej zawodowej karierze stoczył 46 walk, wygrał 38 (25 przez nokaut), przegrał 6 (5 przez nokaut) i zremisował jedną walkę ze Steffenem Tangstadem.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Tytuł mistrza świata zdobył 11 lutego 1990 po walce z Mikiem Tysonem. Walka ta jest oceniana jako największa sensacja boksu. Przed walką można było postawić u bukmacherów na Douglasa w stosunku 1:42. Mimo że Douglas został położony na deski przez Tysona w 8 rundzie, podniósł się (mimo kontrowersji, że leżał na deskach 13 sekund) i dotrwał do końca rundy. W 10 rundzie znokautował Tysona i został nowym mistrzem świata wagi ciężkiej.

  Michael Gerald “Mike” Tyson (pseudonim „Bestia”) (ur. 30 czerwca 1966 w Nowym Jorku) – amerykański bokser, były mistrz świata wagi ciężkiej. Najmłodszy mistrz świata wagi ciężkiej w historii boksu (20 lat, 4 miesiące i 22 dni). Znalazł się na 16. miejscu w rankingu na najlepszego pięściarza wszech czasów według magazynu ‘Ring’.Evander Holyfield (ur. 19 października 1962 w Atmore) – amerykański bokser, wielokrotny mistrz świata w wadze ciężkiej i juniorciężkiej, zdobywca brązowego medalu olimpijskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku.

  Tytuł stracił w następnej walce 25 października 1990, kiedy pokonał go Evander Holyfield w trzeciej rundzie. Po tej walce Douglas zakończył karierę. Powrócił jednak na ring w 1996 i pokonał Tony'ego LaRosę w czwartej rundzie. Potem stoczył jeszcze osiem walk, z czego siedem wygrał, ale nigdy nie odzyskał pasa mistrza świata.

  Columbus – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica stanu Ohio, położona w środkowej części stanu, stolica hrabstwa Franklin.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Lista walk zawodowych Jamesa Douglasa na BoxRec.com
 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.