Jakub Tolak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jakub Tolak (ur. 9 marca 1982 w Warszawie) – polski aktor i współtwórca kanału Foxes in Eden na YouTube. W związku małżeńskim z Zofią Samsel od czerwca 2021 r.

e-teatr.pl – polski portal teatralny stworzony w 2004 roku przez Dział Dokumentacji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie . Karolina Gruszka (ur. 13 lipca 1980 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa, czterokrotnie nominowana do Orłów za drugoplanowe role kobiece w filmach Pani z przedszkola i Ach śpij kochanie oraz za pierwszoplanowe w filmach Kochankowie z Marony i Maria Skłodowska-Curie.

Życiorys[ | edytuj kod]

Jego matka jest scenografem. Od siódmego roku życia uczęszczał do szkoły muzycznej do klasy fortepianu, aby potem zmienić instrument na perkusję, na której gra nadal. W szkole podstawowej należał do zespołu dziecięcego Tintilo, w którym zadebiutował w przedstawieniu Przyszła fala świat oszalał. Równocześnie zadebiutował w telewizji, początkowo jako statysta, a następnie wystąpił w sztuce Teatru TV pt. Kłopoty wdowy, czyli dlaczego nie mogłam chodzić w żałobie, wraz z Gabriela Kownacką, Wojciechem Pokorą, Pawłem Wawrzeckim. Od tego czasu brał udział w rozmaitych przedsięwzięciach filmowo-telewizyjnych, oraz kontynuował naukę w szkole muzycznej. W liceum zaczął komponować własną muzykę i śpiewać. Założył zespół muzyczny, a także zagrał w serialu Klan.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Na kocią łapę – polski serial obyczajowy, emitowany od 4 września 2008 do 28 listopada 2008 w telewizji Polsat w czwartki i piątki o 19.30.

Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej. W filmie zadebiutował rolą w Francuskim numerze, w którym zagrał wraz z Janem Fryczem, Karoliną Gruszką, Maciejem Stuhrem i Robertem Więckiewiczem. Na ekrany wszedł także film angielski Outlanders, w którym Tolak gra główną rolę. Za tę kreację w 2008 r. otrzymał główną nagrodę na festiwalu OUFF w Ourense (Ourense Independent Film Festival).

Maciej Stuhr (ur. 23 czerwca 1975 w Krakowie) – polski aktor filmowy i teatralny, współzałożyciel kabaretu Po Żarcie; od 2008 aktor Nowego Teatru w Warszawie.Jan Frycz (ur. 15 maja 1954 w Krakowie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1978 roku ukończył PWST w Krakowie. Jego córką jest aktorka Olga Frycz, a także Gabriela Frycz aktorka teatralna i filmowa.

W 2004 powstała z jego udziałem warszawska grupa artystyczna Forma działająca na pograniczu muzyki i sztuk wizualnych. Na początku czerwca 2006 miała miejsce premiera minialbumu jego zespołu Forma, w którym gra na perkusji, instrumentach klawiszowych i wykonuje partie wokalne.

Zespół w 2011 nagrał płytę Forma.

"Usta usta" – polski serial komediowo-obyczajowy emitowany na antenie TVN od 6 marca 2010 do 3 maja 2011. Adaptacja brytyjskiej produkcji Cold Feet.Hotel 52 – polski serial obyczajowy emitowany w telewizji Polsat i Polsat HD od 25 lutego 2010 roku. Reżyserem pierwszego odcinka jest Michał Kwieciński, a pozostałych Grzegorz Kuczeriszka. Serial został zdjęty z anteny jesienią 2012 roku, jednak 16 kwietnia 2013 roku telewizja Polsat poinformowała o przedłużeniu go o siódmą serię, której emisję zaplanowano na jesień 2013 roku.

Wystąpił w II edycji programu Jak oni śpiewają.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Politechnika Warszawska (PW) – państwowa wyższa uczelnia w Warszawie. Jest jedną z największych i najlepszych wyższych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Politechnika Warszawska zajmuje od lat 1. miejsce w Polsce w "Rankingu Szkół Wyższych" wśród uczeni technicznych publikowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 2. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a w świecie 374. pośród wszystkich typów uczelni.
Outlanders – niskobudżetowy angielski film fabularny z 2007 r., częściowo kręcony w Trójmieście (Gdańsk – sceny portowe, Gdynia – scena śmierci ojca, Sopot – scena pogrzebu oraz łowienia ryb w dzieciństwie), miał swoją premierę na Oldenburg Independent Film Festival w 2007.
Wojciech Pokora (ur. 2 października 1934 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, występujący głównie w repertuarze komediowym.
Teatr Muzyczny Tintilo (dawniej: Teatr Tańca i Muzyki Tintilo, co w języku esperanto oznacza "brzęczydełko") powstał w październiku 1988 roku przy Dzielnicowym Domu Kultury Warszawa Mokotów (obecnie : Centrum Kultury "Łowicka").
Wiadomości z drugiej ręki – polski serial komediowy w reżyserii Roberta Wichrowskiego, emitowany cztery razy w tygodniu od 5 września 2011 roku na kanale TVP2. Serial jest wzorowany na argentyńskim formacie Pan i Pani Pells. Z powodu słabej oglądalności produkcji, TVP podjęła decyzję o nie kontynuowaniu serialu po emisji 48 odcinków, na które podpisała umowę z producentem.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Skazane – polski serial kryminalno-obyczajowy w reżyserii Łukasza Jaworskiego. Okres zdjęciowy rozpoczął się 1 grudnia 2014. Plenery: Warszawa i okolice. Serial jest polską wersją brytyjskiego serialu "Prisoners Wives", realizowanego w latach 2012-2013. W 2015 roku Polsat potwierdził, że produkcja zakończy się na jednym sezonie.

Reklama