Jakub Pokorski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jakub Pokorski, pseud. Krojc (ur. 26 maja 1978 w Płocku) – polski muzyk, gitarzysta, wokalista, autor tekstów.

Lao Che – polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady.Hubert Spięty Dobaczewski (ur. 1974) - polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Z wykształcenia magister ekonomii. Członek zespołu Lao Che. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

Życiorys[ | edytuj kod]

Z wykształcenia magister ekonomii po Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego (klasa gitary) w Płocku.

Od 2001 do maja 2011 był gitarzystą zespołu Lao Che.

Michał Jastrzębski ps. Dimon (ur. 29 listopada 1981 w Płocku) – perkusista rockowy, związany z zespołem Lao Che od początku jego istnienia. W latach 1998-1999 razem ze Spiętym i Denatem (Lao Che) współtworzył trio Koli.Powstanie Warszawskie – album nagrany przez zespół muzyczny Lao Che i wydany w marcu 2005. Produkcją i realizacją zajął się Filip Różański, a masteringiem – Bogdan Żywek.

Gościnnie wystąpił na płytach Frutti Di Mare i Sulphur Phuture.

Od 2009 współtworzy wraz z Rafałem Kołacińskim „Praczasem” projekt Skadja, gdzie jest wokalistą, autorem tekstów i muzykiem. Ich debiutancka płyta Jest M ukazała się w 2011 roku. Oprócz tego Pokorski tworzy muzykę elektroniczną solowo. W 2010 wydał album Kid'78, a rok później Odludek. W 2012 we współpracy z Bartkiem Ujazdowskim wydał pod szyldem Klake/Krojc minialbum Replica.

Rafał "Praczas" Kołaciński - (ur. 28 czerwca 1978 roku) polski kompozytor i producent muzyczny. Z wykształcenia antropolog kultury oraz specjalista PR. Współzałożyciel warszawskich zespołów Village Kollektiv (razem z muzykami Kapeli ze Wsi Warszawa, Swoją Droga, Stara Lipa), Masala (grupa muzyczna), solowego projektu Sulphur Phuture, Skadja (razem Krojcem / Lao Che), Pablopavo/Praczas.Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) – państwowy uniwersytet z siedzibą w Toruniu (miasteczko uniwersyteckie znajduje się w Toruniu na Bielanach). Częścią Uniwersytetu jest Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (dawna Akademia Medyczna w Bydgoszczy). Uniwersytet prowadzi działalność w Toruniu oraz w Bydgoszczy. Wydziały i inne jednostki organizacyjne Uniwersytetu zlokalizowane w jednym z tych miast mogą prowadzić swą działalność także w drugim z nich. Uniwersytet posiada wydział zamiejscowy w Grudziądzu (Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny UMK w Grudziądzu), gdzie prowadzone są studia na 5 kierunkach, oraz we Włocławku (Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku), gdzie kształci się studentów na kierunku teologicznym. UMK prowadzi także stację badawczą na Spitsbergenie. Uniwersytet kieruje też Gimnazjum i Liceum Akademickim w Toruniu.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Krzyż Zasługi – polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane do chwili obecnej.
Jest M - debiutancki album polskiego projektu muzycznego Skadja, którego głównymi członkami są Jakub Pokorski oraz Rafał Kołaciński. Wydany 13 czerwca 2011 roku. Masteringiem zajął się Marcin Cichy. Brzmienie elektroniczne przeplata się z organicznym. W utworze Żegnaj użyto poematu Ralpha Waldo Emersona.
Skalpel - wrocławski duet tworzony przez Marcina Cichego i Igora Pudło. Obaj są didżejami i producentami nagrań. Wspólnie tworzyć zaczęli w 2000 r., a w 2004 r. podpisali kontrakt z brytyjską wytwórnią Ninja Tune. Ich debiutancki album został uznany za jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych roku.

Reklama