• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jacky Courtillat

  Przeczytaj także...
  Szermierka (dawniej zwana fechtunkiem) – w szerszym sensie sztuka, praktyka władania bronią białą; w węższym sensie jej sportowa forma czyli dyscyplina sportowa, jeden ze sportów walki. Szermierka sportowa jest dyscypliną olimpijską (turnieje indywidualne i drużynowe) od 1896 roku, jedną z czterech dyscyplin sportowych (obok gimnastyki sportowej, lekkoatletyki i pływania), które były do tej pory rozgrywane na wszystkich nowożytnych igrzyskach olimpijskich. Szermiercza konkurencja szpady jest także jedną z konkurencji w pięcioboju nowoczesnym.Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Jacques "Jacky" Courtillat (ur. 8 stycznia 1943) – francuski szermierz, florecista. Brązowy medalista olimpijski z Tokio.

  Zawody w 1964 były jego drugimi igrzyskami olimpijskimi, debiutował w 1960, po medal sięgnął w konkursie drużynowym. Również w drużynie dwukrotnie, w 1963 i 1965, stawał na najniższym stopniu podium mistrzostw świata. W 1964 był indywidualnym mistrzem Francji seniorów, wcześniej odnosił międzynarodowe sukcesy w rywalizacji juniorskiej.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jacky Courtillat Biography and Olympic Results, Sports-Reference.com [dostęp 2013-11-17] (ang.).
  2. sport-komplett.de


  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.