• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jackson Hole

  Przeczytaj także...
  Kolej krzesełkowa – rodzaj kolei linowej. Transportuje on turystów na krzesłach (kanapach). W odróżnieniu od wyciągów orczykowych i talerzykowych umożliwiają wwożenie nie tylko narciarzy, ale także pieszych, co umożliwia ich użytkowanie nie tylko zimą, ale praktycznie przez cały rok. Dodatkowo ich konstrukcja umożliwia także transport turystów w dół stoku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Kolej linowa – środek transportu, w którym gondola, krzesło, narciarz trzymający orczyk lub wagon towarowy porusza się ciągnięty przez linę: naziemną lub napowietrzną (Istnieją systemy, gdzie lina nośna stanowi jednocześnie linę napędową).

  Jackson Hole Mountain Resortośrodek narciarski, położony na zachodzie stanu Wyoming, w Górach Skalistych, w Stanach Zjednoczonych. Leży w dolinie o tej samej nazwie w pasmie Teton Range, na wysokości od 1923 do 3185 m n.p.m. Najbliżej położoną miejscowością jest oddalone o 19 km na południe miasteczko Jackson.

  Ośrodek narciarski – ośrodek, w którym uprawiane jest narciarstwo, snowboarding i inne sporty zimowe, najczęściej w górach, w klimacie sprzyjającym zaleganiu śniegu.Jackson – miasto i stolica hrabstwa Teton w stanie Wyoming w USA. Nazwa miasta powstała w 1829 roku od nazwiska trapera Davida E. “Davey” Jacksona, dla którego cała dolina Jackson Hole była ulubionym terenem łowienia bobrów.

  Znajduje się tutaj 116 tras: 10% o stopniu łatwym, 40% średnio-zaawansowanych i 50% o stopniu bardzo trudnym. Obsługiwane są między innymi przez 9 wyciągów krzesełkowych i 2 kolejki linowe.

  W latach 1967–1975 często rozgrywano tu zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

  Galeria[ | edytuj kod]

 • Kolejka gondolowa w Jackson Hole

  Teton Range, także Teton – pasmo górskie w Stanów Zjednoczonych, w stanie Wyoming, z najwyższym szczytem Grand Teton (4197 m n.p.m.). Teren pasma górskiego znajduje się w Parku Narodowym Grand Teton. Jest najmłodszym pasmem Gór Skalistych. Do pasma należą 84 nazwane góry, najwyższe z nich tworzą Cathedral Group. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim jest coroczną imprezą przeprowadzaną przez Międzynarodową Federację Narciarską - FIS. Składa się z około 70 imprez kobiecych i męskich, rozgrywanych we wszystkich konkurencjach alpejskich - slalomie, slalomie gigancie, supergigancie i zjeździe. Wybrane zawody (zjazd i slalom) stanowią dodatkowo kombinację alpejską.
 • Szczyt Rendezvous Bowl

 • Mapa tras

 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Skrót n.p.m.nad poziomem morza – używany jest przy mierzeniu wysokości bezwzględnej danego obiektu na Ziemi. Wielkość ta wyrażona jest najczęściej w metrach (m  n.p.m.) i określa wysokość nad punktem odniesienia, którym jest średni poziom morza (p.m.).
  Góry Skaliste (ang. Rocky Mountains, fr. Montagnes Rocheuses) – wschodnie łańcuchy Kordylierów, ciągnące się na długości ok. 4800 km, od rzeki Liard w Kolumbii Brytyjskiej do rzeki Rio Grande w stanie Nowy Meksyk. Najwyższy szczyt pasma to Mount Elbert (4399 m n.p.m.) znajdujący się w amerykańskim stanie Kolorado. Najwyższy szczyt w kanadyjskiej części gór to Mount Robson (3954 m n.p.m.).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.