• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jackass  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Blastazoid – program emitowany na kanale MTV o tematyce gier komputerowych. Prowadzącymi program byli członkowie ekipy CKY: Brandon DiCamillo, Rake Yohn i Joseph Frantz. W programie pokazywane były żarty wspominające poprzedni program – Viva la Bam oraz prezentowane były materiały z gier znalezione w internecie.Producent wykonawczy (ang. executive producer) – osoba, która z ramienia wytwórni filmowej bądź muzycznej ma generalny nadzór nad powstawaniem dzieła, ale zasadniczo nie uczestniczy w procesie jego realizacji. Producent wykonawczy ma kontrolę nad stanem zaawansowania produkcji filmu czy albumu, budżetem i bieżącymi kosztami, ale konkretne decyzje realizacyjne znajdują się w gestii producenta filmu lub producenta muzycznego, który jest najczęściej głównym inwestorem projektu..

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Jackassamerykański program rozrywkowy, emitowany przez stację MTV w latach 2000-2002, pokazujący ludzi wykonujących różne niebezpieczne, brutalne i szokujące wyczyny kaskaderskie i dowcipy. Jest to program, który z założenia ma szokować odbiorcę. Twórcami scenariusza i głównymi aktorami są kaskaderzy wywodzący się ze środowiska skate i BMX. Szczegółowo przedstawione kaskaderskie wyczyny powiązane są z niepoprawnym politycznie żartem. Popisy grupy często ocierają się o masochizm (okaleczanie się na różne sposoby, zjeżdżanie z niebezpiecznych stoków, pływanie na różnych nietypowych przedmiotach, czy zabawy z agresywnymi zwierzętami – rekinami czy krokodylami).

  Gaz pieprzowy jest jednym z popularniejszych lakrymatorów. Substancją czynną gazu pieprzowego jest OC (oleoresin capsicum czyli kapsaicyna alkalidowa) którego ilość w gazie nie przekracza 15%. Używa się go głównie do samoobrony. Nie jest gazem paraliżującym. Służy obezwładnieniu napastnika. Jego użycie przez osoby prywatne jest dopuszczalne tylko w ramach kontratypu obrony koniecznej. W Polsce sprzedawany jest jako ręczny miotacz gazu, który w myśl ustawy o broni i amunicji jest bronią, na którą nie jest wymagane pozwolenie. Dostępny jest dla wszystkich osób pełnoletnich po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Od 2005 roku jest stosowany także przez polską policję. Ponieważ gaz pieprzowy nie działa poprzez wywoływanie bólu lecz poprzez wywołanie uczucia silnego pieczenia, połączonego z trudnością oddychania i utrzymania otwartych oczu oraz dezorientację, środek ten jest także skuteczny w konfrontacji z osobami pod wpływem alkoholu, narkotyków lub pod wpływem dużej ilości adrenaliny (pobudzone). Aby później zidentyfikować napastnika gazy pieprzowe zawierają kolorowy barwnik (głównie odcienie czerwieni), który trudno jest zmyć z twarzy.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.

  Program był przepustką do telewizyjnej i aktorskiej kariery dla Johnny’ego Knoxville’a i Bama Margery. Od 2002 roku powstało pięć pełnometrażowych filmów. Jackass to najpopularniejszy program kanału MTV i na fali jego popularności powstało kilka innych programów takich jak: Viva la Bam, Wildboyz, Homewrecker, Dr. Steve-O i Blastazoid.

  Masochizm – rodzaj zaburzenia preferencji seksualnych, w którym jednostka odczuwa podniecenie seksualne w sytuacjach, kiedy zadawany jest jej fizyczny i psychiczny ból lub gdy jest poniżana.Jazda na deskorolce (ang. skateboarding) – aktywność, w której wykonuje się różne triki na deskorolce. Osobę uprawiającą tę aktywność nazywamy skaterem (lub skateboarderem; w języku angielskim skater oznacza także osobę jeżdżącą na rolkach, hulajnodze lub rowerze tzw. BMX). Zawody deskorolkowe rozgrywane są zazwyczaj w określonych kategoriach, zależnie od przeszkód na jakich się odbywają: Bowl (zawody w bowlu – w specjalnym betonowym wgłębieniu, przypominającym pusty basen), Vert (na drewnianych bądź betonowych rampach i minirampach), Skatepark (na zwyczajnych skateparkowych przeszkodach) oraz Street (na przeszkodach „naturalnych” stworzonych przez drobną lub średnią architekturę, lub też na specjalnie zbudowanych imitujących takowe).

  W 2008 roku, Entertainment Weekly ogłosił Jackass 68. najlepszym programem od 25 lat.

  Pomimo zamieszczanych przed i po emisji programu ostrzeżeń, serial stał się inspiracją dla młodzieży. Do dziś na całym świecie powstało wiele regionalnych grup „jackassów”, których członkowie rejestrują swoje niebezpieczne wyczyny za pomocą kamer, a następnie publikują w internecie.

  Historia[ | edytuj kod]

  Początki[ | edytuj kod]

  Idea programu powstała w 1999 roku, kiedy Johnny Knoxville wpadł na pomysł wytestowania na sobie różnych urządzeń do samoobrony i napisania na tej podstawie artykułu. Wysłał ten pomysł do kilku magazynów, jednak żaden nie był zainteresowany tym tematem, aż do poznania Jeffa Tremaine'a z magazynu Big Brother. Jeff zatrudnił Knoxville'a jako dziennikarza i przekonał, aby nakręcił swój pomysł oraz inne wyczyny do swoich artykułów. Materiał, w którym Johny został potraktowany paralizatorem, gazem pieprzowym i strzałem z broni palnej w kamizelkę kuloodporną, mając ją na sobie, pojawił się w drugim skateboardowym filmie magazynu. Johnny i jego filmy szybko stały się hitem. Przyszły członek obsady Jackassa, Wee-Man, pojawił się w tych filmach, natomiast Steve-O wysłał zgłoszenie, aby wziąć w nich udział.

  Paramount Pictures Corporation - amerykańska wytwórnia filmowa założona 8 maja 1912 roku przez Adolpha Zukora, zajmująca się produkcją i dystrybucją filmów, mająca swą siedzibę w Hollywood. Jest ona drugą najstarszą działającą wytwórnią w USA (zaraz po Universal Pictures). Większość jej udziałów posiada dziś korporacja Viacom.CKY – (Camp Kill Yourself) amerykański zespół rockowy powstały w 1998 roku w Pensylwanii. Debiut CKY, Vol.1, ukazał się już rok później nakładem niezależnej wytwórni Volcom Entertainment (ponownie wydany został w 2001 roku przez Island Def Jam).

  Big Brother wyruszył w podróż, podczas której prawdopodobnie Johnny poznał Bama Margerę i jego przyjaciół. Margera, oprócz bycia skaterem, wydał niedawno film zatytułowany Landspeed presents: CKY, gdzie wraz z tzw. „ekipą CKY” wykonywał różne numery i wyczyny kaskaderskie w West Chester. Ekipa składała się z Ryana Dunna, Brandona DiCamillo, Raaba Himselfa oraz rodziny Margerów - April, Phila, Vincenta i Jessa. Jeff Tremaine obejrzał film i wciągnął Bama wraz z jego ekipą do zespołu, który później przekształcił się w Jackass. Później, ekipa przyszłego Jackassa osobiście przyjęła Steve-O do grupy, który pracował w tym czasie jako klaun na pchlim targu na Florydzie. Dave England zaprosił swojego przyjaciela z Oregonu - Ehrena McGhehey'a.

  Viva la Bam to nazwa programu rozrywkowego typu reality show (mimo że wiele fragmentów jest wyreżyserowanych) wyświetlanego w MTV, którego głównym bohaterem jest skater Bam Margera jego rodzina oraz znajomi. Program był spin-offem Jackassa, gdzie występował Margera i większość osób z głównej obsady. Każdy odcinek miał specyficzny temat, misję lub wyzwanie, które wykonywane było poprzez robienie żartów, jeżdżenie na deskorolce i zwoływanie do pomocy przyjaciół i ekspertów.Spoliczkowanie (łac. alăpa) – gest polegający na uderzeniu drugiej osoby w policzek otwartą dłonią. W kulturze europejskiej wykonany przez mężczyznę wyraża intencję znieważenia i sprowokowanie wyzwania na pojedynek, symbolizuje pasowanie na rycerza, włączenie do gildii i bierzmowanie oraz zapamiętanie umowy; wykonany przez kobietę jest podstawową uprawnioną reakcją na zniewagę.

  Tremaine zaangażował w projekt swojego przyjaciela, reżysera Spike’a Jonze. W trójkę, razem z Knoxvillem, zostali producentami wykonawczymi. Saturday Night Live dał ofertę grupie, aby wykonywali swoje numery co tydzień w programie, jednak odrzucili ją. Ostatecznie, walka o program toczyła się pomiędzy Comedy Central i MTV. MTV wygrało i tak powstał program Jackass.

  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Kontrowersje[ | edytuj kod]

  Od pierwszego odcinka, pojawiał się komunikat, że wyczyny wykonywane są przez profesjonalistów i nie należy ich wykonywać w domu, gdyż mogą doprowadzić do kalectwa lub śmierci. Znajdowała się również informacja, aby nie przesyłać do kanału MTV własnych nagrań, gdyż nie zostaną one wyemitowane. Ostrzeżenie pojawiało się przed i po zakończeniu programu, po każdej przerwie na reklamy, a także niekiedy w formie „przewijanego” paska na dole ekranu podczas bardzo niebezpiecznych numerów. Pojawiało się także charakterystyczne logo programu, czaszka ze skrzyżowanymi kulami, które miało symbolizować, że wykonywany wyczyn jest niebezpieczny. Mimo wszystko, program obwiniany był za przypadki śmierci i urazów, wśród dzieci i nastolatków próbujących wykonać wyczyny pokazane w programie.

  William Bradley Pitt, znany jako Brad Pitt (ur. 18 grudnia 1963 w Shawnee w stanie Oklahoma) – amerykański aktor i producent filmowy.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  29 stycznia 2001 roku, amerykański senator Joseph Lieberman publicznie potępił MTV i program Jackass w związku z wypadkiem 13-latka z Connecticut, który postanowił odtworzyć niebezpieczny numer pokazany w programie. Nastolatek trafił do szpitala w stanie krytycznym, z licznymi poparzeniami. 7 lutego 2001 roku, Lieberman wysłał list do grupy medialnej Viacom, będącej właścicielem stacji MTV, upominając firmę, aby brała większą odpowiedzialność za swoje programy oraz więcej pomagała rodzicom chronić ich dzieci. W odpowiedzi na krytykę, MTV przestała emitować program przed godziną 22, jednak Lieberman kontynuował kampanię przeciwko „Jackassom”. Doprowadziło to do wstrzymania emisji powtórek programu. Posunięcie to rozzłościło obsadę i ekipę produkcyjną programu, którzy byli wściekli na „uginanie się pod żądaniami Liebermana” przez stację MTV.

  Klaun (ang. clown) – artysta komediowy występujący najczęściej w cyrku. Wyróżnia się specjalnym makijażem, w którym dominuje biel i czerwień. Klauni nie mówią podczas występów. Co najwyżej wydają dźwięki odzwierciedlające nastrój niebędące słowami. Bardzo ważną rolę odgrywa mimika. Biały puder pokrywający całą twarz, szminka wykraczająca poza usta i rumieńce pozwalają dostrzegać niewerbalne przekazy nawet tym widzom, którzy siedzą na odległych miejscach. Inne cechy to strój, którego charakterystyczne elementy to: groteskowo duże buty oraz luźne lub w inny sposób niedopasowane ubranie, sztuczny nos w kształcie czerwonej kuli jakby miał katar. Może być maleńki kapelusik z kwiatkiem na długiej antence. Peruka lub sztuczna łysina. Całe ubranie powinno składać się z wielu jaskrawych kolorów. Może być jednolitym kombinezonem imitującym ogromny brzuch i uda. Skecze klaunów stanowią zwykle przerywnik głównego przedstawienia. Zawierają one najczęściej elementy slapstickowe i wymagające zdolności akrobatycznych.Joseph Isadore Lieberman, znany jako Joe Lieberman (ur. 24 lutego 1942 w Stamford, Connecticut) – polityk amerykański, demokrata, senator ze stanu Connecticut (wybrany w 1988 i ponownie w 1994 i 2000). W wyborach prezydenckich roku 2000 był kandydatem na wiceprezydenta USA wystawionym przez Partię Demokratyczną. Był pierwszym Amerykaninem żydowskiego pochodzenia, wystawionym przez jedną z głównych partii jako kandydat na wiceprezydenta.

  Człowiek o imieniu Jack Ass pozwał MTV i żądał 10 milionów dolarów, twierdząc że nazwa programu to przywłaszczenie jego imienia. Jack Ass, dawniej znany jako Matt Burks, zmienił swoje imię w 1997 roku, aby podnieść świadomość na jazdę pod wpływem alkoholu po tym, jak jego brat i przyjaciel zginęli w wypadku samochodowym.

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.

  Zakończenie[ | edytuj kod]

  Podczas wywiadu dla magazynu Rolling Stone w 2001 roku, Johnny Knoxville oświadczył, że program po trzecim sezonie będzie zakończony. Wyraził również swoje niezadowolenia na MTV i cenzorów, którzy od początku drugiego sezonu, zaczęli naciskać na producentów programu, co można pokazać, a co nie. Po zakończeniu trzeciego sezonu w 2002 roku, MTV (które jest właścicielem nazwy „Jackass”), rozważało kontynuowanie programu z nową obsadą. Podczas MTV Video Music Awards w 2002 roku pokazano nawet teaser powracającej serii, jednak ostatecznie pomysł kolejnego sezonu porzucono. Z powodu standardów narzuconych przez MTV oraz nagłego odejścia Bama Margery i ekipy CKY w połowie trzeciej serii, ekipa Jackassa nie stworzyła odpowiedniego finałowego odcinka definitywnie kończącego „Jackass”.

  Electronic Entertainment Expo, znane także jako albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.Ryan Matthew Dunn, pseud. Random Hero (ur. 11 czerwca 1977, zm. 20 czerwca 2011) – amerykańska osobowość telewizyjna, najlepiej znany ze swoich występów w programach Jackass, Viva la Bam i Homewrecker (Demolka). Był członkiem ekipy CKY. Grał główną rolę w filmie Bama Margery pod tytułem Haggard.

  Życie po zakończeniu Jackass[ | edytuj kod]

  Po zakończeniu programu, każdy członek ekipy znalazł nową pracę w telewizji, albo w filmach. Knoxville rozpoczął karierę jako aktor, pojawiając się w takich filmach jak remake filmu Z podniesionym czołem, Diukowie Hazzardu, Faceci w czerni II, Olimpiada, Apetyt na seks i Wielkie kłopoty.

  Z podniesionym czołem (tytuł oryg. Walking Tall) − amerykański film sensacyjny z 2004 roku, remake filmu pod tym samym tytułem z roku 1973. Film, w którym w głównych rolach wystąpili Dwayne Johnson i Johnny Knoxville, oparty został na autentycznych wydarzeniach.Johnny Knoxville, właściwie Phillip John Clapp (ur. 11 marca 1971 w Knoxville, Tennessee, USA) – amerykański aktor, prezenter telewizyjny, twórca programu Jackass emitowanego przez telewizję MTV. Aktor (m. in. Faceci w czerni II, Z podniesionym czołem), scenarzysta i producent filmowy (Jackass − świry w akcji).

  Margera i ekipa CKY otrzymali własny program Viva la Bam, który śledził poczynania Bama i jego rodziny, będącej ofiarą jego żartów. Bam i jego ekipa prowadzą również audycję Radio Bam w radiu Sirius Satellite. Po Viva la Bam występował także w programie Bam's Unholy Union, który skupiał się na podglądaniu przygotowań do ślubu jego oraz jego narzeczonej Missy. Brandon DiCamillo i Rake Yohn, krótko prowadzili program o grach komputerowych Blastazoid. Ryan Dunn, otrzymał program Demolka (Homewrecker), gdzie pomagał ludziom zemścić się na kimś, poprzez demolowanie pokoju. Program był na antenie tylko jeden sezon.

  Jason Bryant Acuña, szerszej publiczności znany jako Wee Man (ur. 16 maja 1973 w Pizie, we Włoszech) – amerykański aktor i osobowość telewizyjna.Paralizator – jest to broń elektryczna, która z założenia nie ma zabić przeciwnika. Wytwarza napięcie elektryczne rzędu 20 000 – 500 000 V, jednak o bardzo małym natężeniu. Poraża to układ nerwowy napastnika, czyniąc go niezdolnym do dalszej walki. Stan ten trwa około kilkudziesięciu minut. Wyróżniane są paralizatory tradycyjne (wymagające bezpośredniego kontaktu z ciałem przeciwnika), jak i te wystrzeliwujące elektrody (o zasięgu ok. 5 m) – np. taser.

  Pontius i Steve-O również otrzymali swój własny program - Wildboyz. W przeciwieństwie do Jackassa i Viva la Bam, program Wildboyz odrzucił formułę robienia żartów na rzecz podróżowania po świecie w poszukiwaniu dzikich i egzotycznych zwierząt. Program reżyserowany był przez Jeffa Tremaine'a. W programie jako goście wystąpili m.in. Johnny Knoxville, Manny Puig, i Jason „Wee Man” Acuña.

  Poprawność polityczna – sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego głównym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec przeciwnika w dyskusji.Sean John Combs (ur. 4 listopada 1969 w Harlemie, w Nowym Jorku) – amerykański producent muzyczny, aktor, raper. Ukończył Uniwersytet Howarda w Waszyngtonie, specjalizował się w biznesie. Ma siostrę Keishę, jego ojciec zginął tragicznie, gdy Sean miał tylko 2 lata. Ma dzieci: dwóch synów Justina (z Misą Hylton-Brim) i Christiana Caseya (z Kim Porter), oraz dwie córeczki, urodzone 21 grudnia 2006 roku.

  Jackass – świry w akcji[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: Jackass – świry w akcji.

  Po zakończeniu programu ekipa nakręciła w 2002 roku pełnometrażowy film zatytułowany Jackass – świry w akcji (Jackass: The Movie), który w ich przekonaniu miał być ostatecznym zakończeniem Jackass. Obsada jasno wyjaśniła, że ten film to „pożegnanie” dla fanów programu, a ponieważ koncesja nie obowiązywała na film, ekipa i obsada mogły sobie pozwolić na ominięcie cenzury i pokazanie bardziej wulgarnych wyczynów niż w programie telewizyjnym. Pomimo wcześniejszych nieporozumień, MTV Films pomogło w dystrybucji filmu.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).MTV Films - wytwórnia filmowa założona w 1995. Odpowiedzialna za tworzenie programów, filmów i seriali emitowanych w stacjach MTV. W całości jest własnością Paramount Pictures.

  Budżet wynosił 5 milionów dolarów, a film zarobił w samych Stanach Zjednoczonych ponad 60 milionów dolarów.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Warto wiedzieć że... beta

  Philip Ron "Phil" Margera (ur. 13 lipca 1957) jest osobowością telewizyjną lepiej znaną z występów w programie Viva la Bam, filmach z serii CKY oraz filmów i programów z serii Jackass. Jest ojcem perkusisty zespołu CKY Jessa Margery oraz profesjonalnego skatera Bama Margery.
  The Dudesons (pl. Koleżkowcy) – program rozrywkowy emitowany m.in. w polskiej stacji Extreme Sports Channel. Przedstawione są w nim kaskaderskie sztuczki fińskiej grupy przyjaciół. Mieszkają oni na swoim ranczo w Seinäjoki w zachodniej Finlandii. Pierwsze odcinki zaczęli nagrywać w 2000 roku.
  Wellington (maor. Te Whanga-nui-a-Tara) – stolica Nowej Zelandii, trzecie pod względem wielkości i liczby ludności miasto w tym państwie (po Auckland i Christchurch), najgęściej zaludniona stolica w Oceanii i najbardziej wysunięta na południe stolica na świecie. Znajduje się na terenie regionu Wellington, na Wyspie Północnej, w pobliżu geograficznego środka Nowej Zelandii.
  Dirty Sanchez – program rozrywkowy, wyświetlany przez stację MTV, polegający na wykonywaniu przez ekipę programu różnych kaskaderskich wyczynów, które są często szczególnie niebezpieczne.
  Edward Carl Webb znany jako Rake Yohn (ur. 20 stycznia 1975 w West Chester, Pensylwania, USA) – członek ekipy CKY, który wystąpił w serii filmów CKY, a także w programach "Viva la Bam" i "Jackass" emitowanych przez kanał MTV .
  Quinton Ramone "Rampage" Jackson (ur. 20 czerwca 1978 w Memphis) – amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki, wrestler i aktor.
  Steve-O, właściwie Stephen Gilchrist Glover (ur. 13 czerwca 1974 w Wimbledon, Londyn, Wielka Brytania) – amerykański cyrkowiec, aktor i prezenter telewizyjny. Znany z między innymi "Jackass" – reality show emitowanego przez MTV. Posiada tatuaż na całe plecy przedstawiający jego samego. Skończył szkołę cyrkową, jako klaun. Natomiast w 2007 roku wraz z przyjaciółmi wziął udział w dyskusyjnym programie stacji MTV – "The Naked Truth About Boys And Girls". Od 2012 roku prowadzi swój własny show "Killer Karaoke".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.751 sek.