• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jacek Trzeciak

  Przeczytaj także...
  Klub piłkarski – klub sportowy, którego głównym - i najczęściej jedynym - celem jest udział w rozgrywkach piłkarskich, organizowanych pod egidą konkretnej federacji (krajowej, bądź kontynentalnej - rzadziej światowej) w stosownej kategorii wiekowej, płci i statusie zrzeszonych w nim osób. Obecnie, kluby piłkarskie są najczęściej klubami jednosekcyjnymi (typowo piłkarskimi), choć mogą również stanowić jedną z sekcji klubu wielosekcyjnego (sekcję piłkarską). Systematyka klubów piłkarskich ze względu na status zrzeszonych w nim osób:Polonia Bytom (pełna nazwa: Klub Sportowy Polonia Bytom Spółka Akcyjna) – polski klub piłkarski, występujący w rozgrywkach II Ligi. Spotkania w roli gospodarza drużyna rozgrywa na Stadionie imienia Edwarda Szymkowiaka, położonym w pobliżu Śródmieścia.
  I liga polska w piłce nożnej (w latach 1949–2008 II liga polska) – druga w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Nazywana zwyczajowo „zapleczem ekstraklasy”, stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między Ekstraklasą a II ligą polską (dawną III ligą polską), będąc jednocześnie drugim szczeblem centralnym (II poziom ligowy). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla 18 polskich klubów piłkarskich. Czołowe drużyny I ligi polskiej uzyskują awans do Ekstraklasy, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do II ligi polskiej. Od samego początku do dziś zarządzana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie spółki akcyjnej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu. W sezonie 2009/2010 przez kilka miesięcy sponsorem tytularnym ligi została szwedzka firma bukmacherska Unibet, jednakże z powodu uchwalenia przez polski rząd ustawy antyhazardowej, współpracę zakończono.

  Jacek Trzeciak (ur. 26 grudnia 1971 w Bielawie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, który po sezonie 2009/10 zakończył karierę sportową. Kluby piłkarskie, w których grał to m.in. LKS Wojnowice, KS Rafako Racibórz, Rymer Niedobczyce (Rybnik), Ruch Radzionków, RKS Radomsko, Włókniarz Kietrz oraz Polonia Bytom. W tej ostatniej występował od sezonu 2004/05 aż do zakończenia kariery, w międzyczasie w sezonie 2006/2007 awansując do ekstraklasy

  Włókniarz Kietrz – nieistniejący polski klub piłkarski z Kietrza w województwie opolskim. W sezonie 2010/2011 występuje w rozgrywkach klasy A. Największym sukcesem klubu było 5. miejsce na zapleczu ekstraklasy (2000).III liga polska w piłce nożnej (grupa IV) (nieoficjalne nazwy: III liga opolsko-śląska) – jedna z ośmiu grup III ligi piłki nożnej w Polsce. Grupa ta powstała w 2008 roku na skutek reorganizacji rozgrywek. Obecnie występuje w niej 20 drużyn z województw opolskiego i śląskiego. Za rozgrywki odpowiedzialny jest na przemian Opolski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Opolu i Śląski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Katowicach. Zwycięzca ligi jest premiowany awansem do II ligi polskiej w piłce nożnej. Natomiast pięć najsłabszych zespołów zostaje zdegradowane do IV ligi opolskiej i śląskiej w zależności od położenia siedziby klubu.

  Pierwszy występ w ekstraklasie zaliczył w sezonie 1998/99 w Ruchu Radzionków. Obecnie zawodnik zespołu B-klasy - LKS Zgoda Zawada Książęca.

  Sukcesy Trenerskie[]

  Polonia Bytom[]

 • Mistrzostwo III ligi (1): 2014/15
 • Przypisy

  1. Jacek Trzeciak zakończył karierę (pol.). 90minut.pl. [dostęp 1 czerwca 2010].
  2. Z kart historii Polonii Bytom (pol.). ekstraklasa.wp.pl. [dostęp 22 września 2010].

  Linki zewnętrzne[]

 • Jacek Trzeciak w bazie 90minut.pl
 • Rymer Niedobczyce to klub piłkarski z dzielnicy Rybnika - Niedobczyce grający na szczeblu ligi okręgowej jako Klub Sportowy Rymer Rybnik.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bielawa (niem. Langenbielau) – miasto i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie dzierżoniowskim. Bielawa położona jest na Przedgórzu Sudeckim, u podnóża Gór Sowich. Rozciąga się na długości 12 km wzdłuż potoku Bielawica (niem. Biele), na wysokości 280–345 m n.p.m. Historycznie leży na Dolnym Śląsku.
  RKS Radomsko - polski klub piłkarski z Radomska. Powstały 25 sierpnia 1979 roku. We wrześniu 2005 po ośmiu kolejkach spotkań wycofany z III ligi za zadłużenie wynoszące 6 milionów złotych. W 2007 wycofany po rundzie jesiennej z IV ligi okręg łódzki.
  KS Rafako Racibórz – klub piłkarski z Raciborza, grający obecnie w lidze okręgowej. Największym sukcesem zespołu była gra na trzecim poziomie rozgrywek piłkarskich w latach 1969–71 i 1973–77 (łącznie przez sześć sezonów). Swoje spotkania Rafako obecnie rozgrywa na boisku przy ul. Łąkowej z trybunami o pojemności około 500 widzów. Przez długi okres drużyna nie miała jednak własnego boiska i swoje mecze grała na stadionie należącym obecnie do PWSZ przy ul. Kardynała Wyszyńskiego.
  Rybnik – miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. Największy ośrodek centralny aglomeracji rybnickiej i Rybnickiego Okręgu Węglowego. Historycznie leży na Górnym Śląsku.
  90minut.pl – polski internetowy portal piłkarski uruchomiony 1 stycznia 2003 roku. Od listopada 2002 jest oficjalnym oddziałem RSSSF w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.