• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jacek Kubka

  Przeczytaj także...
  Tadeusz Czerwiński (ur. 17 lutego 1910, Gronowiec, zginął 22 sierpnia 1942, Saint-Omer) – kapitan pilot Wojska Polskiego i major (ang. Wing Commander) Królewskich Sił Powietrznych.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 w Barcelonie rozgrywane było w dniach 26 lipca - 2 sierpnia. W zawodach wzięło udział 407 strzelców z 83 krajów: 117 kobiet i 290 mężczyzn. Brązowy medal dla Polski zdobyła Małgorzata Książkiewicz. Z 50 m do 10 m zmniejszył się dystans w strzelaniu do ruchomego celu.

  Jacek Kubka (ur. 19 września 1967 w Zielonej Górze) – polski strzelec sportowy, medalista mistrzostw Europy, olimpijczyk z Barcelony 1992.

  Reprezentował Gwardię Zielona Góra.

  Zawodnik specjalizujący się w strzelaniu z broni długiej. W latach 1990 - 1991 trzykrotny mistrz Polski w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 60 metrów (dwukrotnie) i w strzelaniu z kbks 3 x 40 strzałów. Był wielokrotnym rekordzistą Polski.

  Brązowy medalista mistrzostw Europy w Bolonii w 1991 roku w strzelaniu z karabinu dowolnego 60 strzałów w pozycji leżąc w drużynie (partnerami byli: Tadeusz Czerwiński, Sławomir Minkowski).

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Polski Komitet Olimpijski (oficjalny skrót PKOl) – ogólnopolskie stowarzyszenie związków i organizacji sportowych z siedzibą w Warszawie, zajmujące się przede wszystkim organizacją udziału reprezentacji Polski w igrzyskach olimpijskich, a także upowszechnianiem idei olimpijskiej i promocją sportu oraz reprezentowaniem polskiego sportu w organizacjach międzynarodowych, w tym w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

  Na igrzyskach w Barcelonie wystartował w strzelaniu z karabinu sportowego trzy postawy 50 metrów zajmując 35. miejsce oraz w strzelaniu z karabinu sportowego leżąc 50 metrów zajmując 18. miejsce.

  Przypisy

  1. PZSS - Medaliści MŚ, ME, IO (pol.). pzss.org.pl. [dostęp 10 października 2011].

  Bibliografia[]

 • Polski Komitet Olimpijski: Jacek Kubka – sylwetka w portalu www.olimpijski.pl (pol.). www.olimpijski.pl. [dostęp 2014-12-21].
 • Biography and Olympic Results (ang.). Sports-Reference.com. [dostęp 10 października 2011].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  XXV Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Barcelonie w 1992 roku. Były to pierwsze igrzyska olimpijskie odbywające się w Hiszpanii.Strzelectwo – ogół aktywności związanej z użyciem broni palnej lub broni pneumatycznej, zarówno bojowym, jak i sportowym, myśliwskim oraz rekreacyjnym. Czasem termin ten jest używany w odniesieniu do użycia innych typów broni zdolnych do miotania pocisków, zwłaszcza łuku i kuszy, choć w tym przypadku bardziej odpowiednie jest stosowanie terminu łucznictwo.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.