• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jacek Kawalec  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Rzeka kłamstwa – polski serial historyczny oparty na cyklu powieściowy Ewy Szelburg-Zarembiny. Bohaterką jest Joanna, sierota szukająca szczęścia. Żyć jej przypadło na przełomie XIX i XX wieku.Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego (MBP) – organ bezpieczeństwa wewnętrznego o statusie ministerialnym, zorganizowany w czasie budowy dyktatury komunistycznej w powojennej Polsce na polecenie i pod dyktando władz radzieckich. Obok tzw. Informacji Wojskowej, odpowiedzialne za masowe krwawe represje na obywatelach w okresie stalinizmu. W terenie Ministerstwo reprezentowały podległe mu Urzędy Bezpieczeństwa Publicznego, dlatego potocznie te instytucje były określane skrótem UB.

  Jacek Kawalec (ur. 29 września 1961 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, a także prezenter telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Edukacja[ | edytuj kod]

  Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1984).

  Kariera aktorska[ | edytuj kod]

  Współpracuje z warszawskimi teatrami: Polskim, Komedia, Syrena, Ochota i na Woli.

  Smerfy (fr. Les Schtroumpfs, ang. The Smurfs) – fikcyjna rasa małych, niebieskich stworzeń, żyjących w którymś z europejskich lasów, stworzonych przez belgijskiego rysownika komiksowego Peyo. Znane z komiksu oraz filmu i serialu animowanego.Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.

  W 1985 zadebiutował na szklanym ekranie epizodyczną rolą w serialu Żuraw i czapla. W kolejnych latach występował m.in. w roli Michała Batyckiego w serialu Polsatu I kto tu rządzi? (2006), „Radosny” w polsatowskim Halo Hans! (2007) i polonisty Tomasza Witebskiego w serialu TVP1 Ranczo (2006–2009, 2011–2016).

  Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

  W 1995 wydał album studyjny, zatytułowany Be My Love, Shakespeare, na której znalazły się śpiewane przez niego sonety Williama Szekspira. W ramach promocji płyty przygotował widowisko pt. „Miłość to nie igraszka czasu”, które otrzymało nominację do nagrody „Złotej Róży” na Światowym Festiwalu Programów Telewizyjnych „Róże Montreux”.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Zmiennicy – polski serial telewizyjny w reżyserii Stanisława Barei, emitowany po raz pierwszy w Programie 1 TVP od 18 października 1987 do 15 stycznia 1988 roku.

  Od 2016 koncertuje z recitalem Niezapomniany Joe Cocker.

  Pozostałe przedsięwzięcia[ | edytuj kod]

  Był prowadzącym programu TVP1 Randka w ciemno (1992–1998) oraz uczestnikiem programów rozrywkowych: Taniec z gwiazdami (2007), Jak oni śpiewają (2008) i Twoja twarz brzmi znajomo (2014).

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Jest żonaty z Joanną, z którą ma dwójkę dzieci: córkę Kalinę (ur. 17 grudnia 1985) i syna Kajetana (ur. 11 września 1998).

  e-teatr.pl – polski portal teatralny stworzony w 2004 roku przez Dział Dokumentacji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie . Fala zbrodni – polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany w telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, realizowany na licencji szwedzkiej firmy Jarowskij Enterprises AB (w Szwecji jego odpowiednik nosił tytuł Brottsvåg). Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Kometa nad Doliną Muminków (jap. Mūmin-dani no suisei, ang. Comet in Moominland, 1992) – japońsko-holenderski film animowany, fabularna wersja książki Tove Jansson pod tym samym tytułem, opowiadający przygody Muminków.
  Café Myszka (ang. House of Mouse, 2001-2003) – amerykański serial animowany – opowiadania o przygodach, jakie mogą przytrafić się w barze. W każdym odcinku można zobaczyć kilka klasycznych kreskówek Walta Disneya.
  Teatr Syrena – teatr w Warszawie mieszczący się przy ulicy Litewskiej 3. Jego dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Wojciech Malajkat.
  Muminki – serial animowany w koprodukcji japońsko-fińsko-holendersko-francuskiej oparty na serii opowiadań o Muminkach autorstwa Tove Jansson.
  Crimen – polski serial historyczno-przygodowy z roku 1988, zrealizowany na podstawie powieści Józefa Hena pod tym samym tytułem.
  Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.027 sek.