• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • JC Chasez

  Przeczytaj także...
  Boysband – grupa wokalna muzyki pop, składająca się z młodych mężczyzn. Utwory wykonywane przez boysbandy są skierowane do nastoletniej młodzieży.Mickey Mouse Club (Klub Myszki Miki) – popularny program muzyczny dla dzieci. Emitowany był w latach 1955-1959, później w nowej formule był wyświetlany w latach 1989-1994.
  Girls Aloud – brytyjski girlsband stworzony w programie Popstars na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku. Dziewczyny zwyciężyły w imprezie Smash Hits oraz zdobyły nagrodę TMF. Były także nominowane do BRIT Award. Grupa, składająca się z Cheryl Cole (z.d. Tweedy), Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh, ustanowiła rekord 20 (wszystkich) singli w pierwszej dziesiątce (włączając 4 na pierwszej pozycji). 18 lutego 2009 roku zdobyły swoją pierwszą nagrodę na BRIT Awards w kategorii "Najlepsza piosenka pop". Zdobyły też popularność w Europie hitami #1 w Grecji czy w Irlandii. Udowodniły swą urodę, zdobywając Glamour Women of the Year Award oraz FHM Bloke Award.

  Joshua Scott Chasez (ur. 8 sierpnia 1976 w Bowie) – amerykański piosenkarz, autor tekstów piosenek, producent muzyczny i aktor, znany jako JC Chasez, jeden z głównych wokalistów w byłym boysbandzie *NSYNC. W dniu 24 lutego 2004 roku wydał swój debiutancki album solowy pt. Schizophrenic i zaczął pisać i produkować muzykę dla takich zespołów jak Girls Aloud, Backstreet Boys czy Basement Jaxx.

  Tara Reid (ur. 8 listopada 1975 w Wyckoff, stan New Jersey) – amerykańska aktorka, znana z filmów takich jak American Pie, czyli dowCipna sprawa (1999) oraz Dr T i kobiety (2000). Wcieliła się także w postać archeolog Aline Cedrac w adaptacji gry komputerowej Alone in the Dark (2004).Emmanuelle Sophie Anne Chriqui (ur. 10 grudnia 1977 w Montrealu) – kanadyjska aktorka filmowa i telewizyjna. Posługuje się perfekcyjnie językiem angielskim i francuskim. Ma 160 cm wzrostu.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Bowie, w stanie Maryland. Kiedy miał pięć miesięcy, jego biologiczna matka powierzyła go pod opiekę Roya i Karen Chasez, w nadziei, że będą w stanie zapewnić mu edukację i stabilną rodzinę. Dorastał z młodszą siostrą Heather i młodszym bratem Tylerem w Bowie, w stanie Maryland. Uczęszczał do szkoły średniej Belair Junior High School, a następnie do Bowie High School.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Jego przybrana matka przeczytała artykuł w „The Washington Post” o castingu do programu dla dzieci Disneya Klub Myszki Miki (The Mickey Mouse Club), gdzie wystąpił w czwartym sezonie i pozostał aż do ostatniego odcinka, emitowanego w 1994 roku. Podczas realizacji programu Myszkieterzy (Mouseketeer) zaprzyjaźnił się z Justinem Timberlake.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).The Washington Post – największa i najstarsza gazeta codzienna w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Istnieje od 1877 roku.

  Był jurorem programu America's Best Dance Crew.

  Spotykał się z przez pięć lat z Nikki DeLoach, Bobbie Thomas (1999-2001) oraz aktorkami: Tarą Reid, Evą Longorią (2004-2005) i Emmanuelle Chriqui. Na początku 2008 roku Chasez musiał rozwiać pogłoski o związku z przyjacielem i aktorem Chace'm Crawfordem, mówiąc: "Sprawa jest prosta, mogę mieć przyjaciół-facetów."

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • *NSYNC
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. JC Chasez Pictures (ang.). FanPix.Net. [dostęp 2017-01-12].
  2. JC Chasez w Discogs.com (ang.)
  3. JC Chasez — What Nationality Ancestry Race (ang.). Ethnicity of Celebs. [dostęp 2018-04-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-30)].
  4. JC Chasez talks about being adopted (ang.). Oh No They Didn't!. [dostęp 2018-04-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-30)].
  5. JC Chasez (ang.). angelfire.com. [dostęp 2018-04-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-30)].
  6. The religion of J.C. Chasez, singer with N'SYNC. Adherents.com. [dostęp 2017-11-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-30)].
  7. David Jeffries: JC Chasez Biography (ang.). AllMusic. [dostęp 2018-04-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-30)].
  8. JC Chasez Calls Chace Crawford Rumors 'Annoying' (ang.). People. [dostęp 2017-11-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-30)].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • JC Chasez w bazie Notable Names Database (ang.)
 • JC Chasez w bazie IMDb (ang.)
 • JC Chasez w bazie Filmweb
 • Bowie – miasto w hrabstwie Prince George’s w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych. Według spisu ludności w roku 2000 miasto miało 50 269 mieszkańców.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  People – ilustrowany tygodnik, założony w roku 1974 w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w opisie życia gwiazd.
  Christopher Chace Crawford, lepiej znany jako Chace Crawford (ur. 18 lipca 1985 w Lubbock) – amerykański aktor filmowy i serialowy, model, znany dzięki roli Nate’a Archibalda w serialu The CW Plotkara.
  Backstreet Boys – amerykański zespół muzyki pop założony w 1993 roku, uznawany za jeden z najpopularniejszych boysbandów kultury masowej.
  Casting (czyt. kasting) – spotkanie, na którym dokonuje się wyboru modelki, modela, aktorki, aktora, prezentera, itp. do reklamy, roli w filmie, wystąpienia w pokazie mody itd.
  *NSYNC – amerykańska grupa popowa założona w 1995 roku w Orlando przez Louisa Pearlamana, który wypromował także Backstreet Boys oraz US5.
  Autor - osoba, która stworzyła dzieło (utwór w rozumieniu prawa autorskiego). W znaczeniu potocznym twórca dzieła pisanego. Oprócz autora wyróżnia się również współautorów w sensie osób, jakie przyczyniły się do stworzenia utworu (współtworzyły utwór), a także twórców wykonawców, jakim przysługują prawa pokrewne.
  Justin Randall Timberlake (ur. 31 stycznia 1981 w Memphis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor, tancerz i producent muzyczny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.621 sek.