• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Jörgen Sandström

  Przeczytaj także...
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Visby - hanzeatyckie miasto w Szwecji położone nad Morzem Bałtyckim w zachodniej części wyspy Gotlandia, stolica regionu Gotland i gminy Gotland. Przemysł spożywczy, port lotniczy, kąpielisko morskie i ośrodek turystyczny. Co roku latem jest tu organizowany festiwal pod nazwą Tydzień Średniowieczny.
  Multiinstrumentalista – muzyk, który w stopniu bardzo dobrym opanował grę na więcej niż jednym instrumencie muzycznym.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Jörgen Sandström (ur. 13 listopada 1971 w Visby) – szwedzki muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Jörgen Sandström znany jest przede wszystkim z występów w zespole prekursorów szwedzkiego death metalu - formacji Grave, której był członkiem w latach 1988-1996. Wcześniej występował w krótkotrwale istniejących zespołach Grinding Death, Corpse i Putrefaction. Następnie, w 1997 roku związał się z zespołem Entombed. W grupie występował do 2006 roku. W latach późniejszych współpracował z takimi zespołami jak: The Project Hate MCMXCIX, Vicious Art, Krux czy Torture Division.

  Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.Grave – szwedzka grupa muzyczna wykonująca death metal. Grupa powstała w 1988 roku w szwedzkiej miejscowości Visby. Do 2008 roku grupa wydała osiem albumów studyjnych pozytywnie ocenianych zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Wielokrotnie koncertowała w Polsce, m.in. podczas festiwalu Metalmania w Katowicach.

  Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum - Jörgen Sandström (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  2. Encyclopaedia Metallum - Grave (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  3. Encyclopaedia Metallum - Corpse (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  4. Encyclopaedia Metallum - Putrefaction (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  5. Encyclopaedia Metallum - Grinding Death (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  6. Jason Birchmeier: Entombed Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2012-01-13].
  7. Encyclopaedia Metallum - Vicious Art (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  8. Encyclopaedia Metallum - The Project Hate MCMXCIX (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  9. Encyclopaedia Metallum - Krux (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  10. Encyclopaedia Metallum - Torture Division[ (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-01-13].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.