• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ján Čapkovič

  Przeczytaj także...
  Jozef Čapkovič (ur. 11 stycznia 1948 roku w Bratysławie), były piłkarz słowacki grający pomocnika, środkowego obrońcy, a czasami i napastnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 181 cm wzrostu, ważył 75 kg.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Czechosłowacja (czes. Československo, słow. Česko-Slovensko lub Československo) – państwo w Europie Środkowej istniejące w latach 1918-1938 i 1945-1992. 1 stycznia 1993 w miejscu Czechosłowacji powstały dwa nowe państwa – Czechy i Słowacja. Kraj graniczył z Niemcami (1949-90: NRD i RFN), Polską, ZSRR (1991: Ukrainą), Rumunią (do 1939), Węgrami i Austrią. Stolicą Czechosłowacji była Praga.

  Ján Čapkovič, (ur. 11 stycznia 1948 w Bratysławie), były słowacki piłkarz, występujący na pozycji lewego napastnika.

  Slovan Bratysława (słow. ŠK Slovan Bratislava) – słowacki wielosekcyjny klub sportowy (artykuł jest o sekcji piłkarskiej), z siedzibą w Bratysławie.Słowacja, Republika Słowacka (słow. Slovensko, Slovenská republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (127 km), Polską (597 km), Czechami (240 km), Ukrainą (98 km) oraz Węgrami (678 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1740 km. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Od 1 maja 2004 kraj należy do Unii Europejskiej, oraz NATO, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami.

  Przez prawie całą karierę występował w zespole Slovan Bratysława, ale jego pierwszym klubem była Cervena Hviezda. W reprezentacji Czechosłowacji wystąpił 20 razy, zdobywając 6 goli. Wraz z Czechosłowacją uczestniczył w MŚ 1970 w Meksyku. Jego brat bliźniak, Jozef Čapkovič, również był zawodnikiem Slovana i reprezentantem Czechosłowacji.

  IX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1970 – odbyły się w Meksyku. Maskotka mistrzostw przedstawia małego chłopca ubranego w strój piłkarski reprezentacji Meksyku trzymającego pod pachą piłkę oraz mającego na głowie sombrero.Inter Bratislava – wielosekcyjny klub sportowy działający w takich dyscyplinach sportu jak: lekkoatletyka, koszykówka, kolarstwo, piłka nożna, piłka ręczna, kajakarstwo, gimnastyka sportowa, tenis, siatkówka, sporty wodne

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.)
 • Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.