• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Iwajło Filew

  Przeczytaj także...
  Podnoszenie ciężarów − dyscyplina ciężkiej atletyki, polegająca na podnoszeniu przez zawodnika sztangi o określonej masie.Yang Fan (chiń.: 杨帆; ur. 16 października 1987) – chiński zawodnik w podnoszeniu ciężarów startujący w kategorii do 62 kg, mistrz świata.
  Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Iwajło Filew (bułg. Ивайло Филев; ur. 1 maja 1987 w Isperichu) – bułgarski sztangista, mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata.

  Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2013 – 80. edycja mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się między 20 a 27 października 2013 w Hali Stulecia we Wrocławiu.Korea Północna (kor. 조선민주주의인민공화국, hancha 朝鮮民主主義人民共和國, MCR. Chosŏn Minjujuŭi Inmin Konghwaguk, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, w skrócie KRLD) – państwo totalitarne w Azji Wschodniej, powstałe w północnej części Półwyspu Koreańskiego po II wojnie światowej, na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. Oficjalnie, według konstytucji, Korea Północna jest republiką socjalistyczną. Przynajmniej formalnie Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna nie jest państwem komunistycznym. Od 2009 roku władze Korei Północnej rozpoczęły wykreślać odniesienia sugerujące komunistyczny ustrój i charakter państwa z konstytucji oraz z innych oficjalnych dokumentów.

  Kariera[]

  Największy sukces osiągnął w 2007 roku, kiedy na mistrzostwach Europy Tel Awiwie zdobył złoty medal w wadze piórkowej (do 62 kg). W zawodach tych wyprzedził Stanisłaua Czadowicza z Białorusi oraz swego rodaka, Stojana Enewa. Był też między innymi trzeci na rozgrywanych w 2007 roku mistrzostwach świata w Chiang Mai, osiągając 301 kg w dwuboju. Lepsi okazali się tam jedynie Chińczyk Yang Fan oraz Im Yong-su z Korei Północnej. Blisko podium znalazł się podczas mistrzostw świata we Wrocławiu w 2013 roku, gdzie skończył rywalizację na piątej pozycji. Nigdy nie wystąpił na igrzyskach olimpijskich.

  93. Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów odbywały się w dniach od 5 do 12 kwietnia 2014 w Tel Awiw-Jafie (Izrael). Kobiety rywalizowały po raz dwudziesty siódmy.76. Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów odbyły się od 17 do 26 września 2007 roku w Chiang Mai w północnej Tajlandii. Kobiety wystąpiły w mistrzostwach po raz dziewiętnasty.

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie IWF (ang.)
 • Profil na stronie IWRP (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.