• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • It Must Have Been Love

  Przeczytaj także...
  A Collection of Roxette Hits – Their 20 Greatest Songs! – album wydany w październiku 2006 z okazji 20-lecia istnienia szwedzkiego duetu Roxette.Maxi singel (ang. maxi single lub maxi-single) – wydawnictwo muzyczne, singel złożony z więcej niż dwóch utworów.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  It Must Have Been Love – utwór szwedzkiego duetu Roxette.

  It Must Have Been Love (Christmas for the Broken Hearted)[ | edytuj kod]

  23 listopada 1987 pierwotna wersja tej piosenki – „It Must Have Been Love (Christmas for the Broken Hearted)” – została wydana na singlu bożonarodzeniowym. Po okresie bożonarodzeniowym singel wydano ponownie, tym razem w okładce utrzymanej w zielonej kolorystyce zamiast czerwonej oraz pod skróconym tytułem „It Must Have Been Love”.

  One Wish - singel szwedzkiego duetu Roxette. Został wydany w październiku 2006 r. (zobacz też: 2006 w muzyce) jako pierwszy singel promujący album A Collection of Roxette Hits - Their 20 Greatest Songs!.Baladas En Español – album szwedzkiego duetu Roxette wydany w 20 grudnia 1996 roku. Na albumie tym znalazło się 12 przebojów Roxette w hiszpańskojęzycznych wersjach. Duet nagrał jeszcze w tym języku utwory „Quisiera volar” („Wish I Could Fly”), „Alguien” („Anyone”), „Lo siento” („Salvation”), jednakże te utwory znalazły się na japońskiej edycji płyty (Japanese Deluxe Edition).

  Tej „świątecznej” wersji utworu nie zamieszczono na żadnym albumie grupy Roxette aż do 1997, kiedy znalazła się na wznowionym, specjalnym wydaniu ich debiutanckiego albumu Pearls of Passion.

  4 października 2006 „It Must Have Been Love (Christmas for the Broken Hearted)” ukazał się również na maxi singluOne Wish”.

  It Must Have Been Love (Pretty Woman)[ | edytuj kod]

  W 1990 utwór „It Must Have Been Love (Christmas for the Broken Hearted)” został skrócony i przerobiony (m.in. zmieniono słowa „hard Christmas day” na „hard winter's day”) i zamieszczony pod skróconym tytułem („It Must Have Been Love”) na ścieżce dźwiękowej filmu Pretty Woman. 20 maja 1990 ta wersja została także wydana jako singel.

  Ameryka Łacińska, Iberoameryka – termin obejmujący 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej, w których mówi się językami romańskimi, tj. po hiszpańsku, portugalsku lub francusku.Pearls of Passion – pierwsza płyta szwedzkiego duetu Roxette. Została wydana w roku 1986 roku. Odnosiła duży sukces w Szwecji, jednak poza nią nie zdobyła większej popularności; została sprzedana w liczbie 250 tys. egzemplarzy. W 1997 wydano jej reeddycję z dodatkowymi utworami.

  „It Must Have Been Love” zamieszczono na następujących albumach:

 • na płycie ze ścieżką dźwiękową do filmu Pretty Woman (1990)
 • w wersji Live: Santiago i Studio: Los Angeles (dwa nagrania połączone w jedno) na albumie studyjnym Tourism (1992)
 • na albumie kompilacyjnym Don't Bore Us, Get to the Chorus! (1995)
 • na albumie kompilacyjnym The Ballad Hits (2002)
 • w wersji Humberto Gatica Mix na albumie kompilacyjnym A Collection of Roxette Hits - Their 20 Greatest Songs! (2006)
 • na albumie kompilacyjnym The Rox Box / Roxette 86-06 (2006, box set).
 • Odnotowano, że do 2005 w tylko amerykańskich stacjach radiowych piosenka ta została odtworzona 4 miliony razy. Jest to równoznaczne z nieustannym puszczaniem tej piosenki przez 36 lat.

  Box set (czasem też boxed set) to zestaw zawierający nagrania muzyczne, filmy, programy telewizyjne lub powiązane z nimi rzeczy zapakowane w pudełko (ang. box).Pretty Woman − komedia romantyczna produkcji amerykańskiej z 1990 roku. Film skupia się na tytułowej bohaterce, rzuconej na pastwę losu prostytutce Vivian Ward (Julia Roberts), która jest zatrudniona przez majętnego biznesmena Edwarda Lewisa (Richard Gere) jako asystentka do przeprowadzenia kilku biznesowych transakcji oraz rozwijającej się znajomości.

  W 2006 piosenkarka Shirley Clamp zamieściła szwedzkojęzyczną wersję tej piosenki, zatytułowaną „När kärleken föds”, na swoim cover albumie Favoriter på svenska.

  No sé si es amor[ | edytuj kod]

  W 1996 grupa Roxette zamieściła hiszpańskojęzyczną wersję tej piosenki, zatytułowaną „No sé si es amor”, na swoim albumie Baladas En Español (wyd. 2 grudnia 1996). W styczniu 1997 została ona wydana w Hiszpanii jako singel. Utwór był odtwarzany w stacjach radiowych w Ameryce Łacińskiej i krajach hiszpańskojęzycznych.

  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.Boże Narodzenie, Narodzenie Pańskie – w tradycji chrześcijańskiej – święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem.

  It Must Have Been Love 25[ | edytuj kod]

  W 2015 roku z okazji 25-lecia singla „It Must Have Been Love” została wydana nowa wersja na czerwonej płycie winylowej pod tytułem „It Must Have Been Love 25”.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Strona A

  1. "It Must Have Been Love"

  Strona B

  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.Tourism (pełny tytuł: Tourism - Songs From Studios, Stages, Hotelrooms & Other Strange Places) – płyta wydana w 1992 roku, czwarty album szwedzkiego duetu Roxette. Jak to określili Per Gessle i Marie Fredriksson, jest to "album z trasy - znalazły się na nim piosenki nagrane w studio, na koncertach, w pokojach hotelowych i innych dziwnych miejscach".
  1. "It Must Have Been Love (Christmas for the Broken Hearted)"
  2. "It Must Have Been Love" (Wersja z albumu Tourism)

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Discography Roxette. W: Son Of A Plumber [on-line]. Elevator Entertainment.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Warto wiedzieć że... beta

  Ścieżka dźwiękowa (z ang. soundtrack, OST – original sound track – oryginalna ścieżka dźwiękowa) – zapis motywu lub całej ścieżki dźwiękowej utworu muzycznego, która pojawia się w filmie lub grze wideo, jak również wydania płytowe złożone z kolekcji takich utworów. Dotyczy ona głównie ilustracji muzycznych, ale również jest to zapis konkretnych utworów, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby filmu lub gry.
  The Ballad Hits – płyta wydana w 2002 roku (zob. 2002 w muzyce). Jest to pierwsza płyta wchodząca w skład składającego się z dwóch części zbioru hitów Roxette (druga - The Pop Hits - zawiera najpopularniejsze, szybie utwory popowe i rockowe). Jedenasty album w kolejności, składanka głównie spokojnych, nastrojowych piosenek. Oprócz przebojów nagranych w poprzednich latach pojawiło się tutaj kilka nowych utworów.
  Roxette – szwedzki duet reprezentujący nurt muzyki pop i rock. W jego skład wchodzą Per Gessle (gitara, wokal) oraz Marie Fredriksson (wokal). Jest to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych lat 80., 90. XX w. oraz początku XXI w. Roxette ma na koncie ponad 50 milionów sprzedanych albumów i ok. 15 milionów singli; najpopularniejszy utwór – It Must Have Been Love – według szacunków w stacjach radiowych samych Stanów Zjednoczonych w latach 1990–2005 został odtworzony ok. 4 miliony razy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.788 sek.