• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • István Ungvári

  Przeczytaj także...
  Białorusini (biał. беларусы, biełarusy, ros. белорусы, biełorusy) – naród wschodniosłowiański zamieszkujący głównie tereny dzisiejszej Białorusi oraz inne kraje byłego Związku Radzieckiego, przede wszystkim Rosję, Ukrainę, Kazachstan, Łotwę i Litwę. Znaczne diaspory znajdują się również w USA, Izraelu, Kanadzie, Brazylii i Polsce.Paddy Barnes (ur. 9 kwietnia 1987 w Belfaście) – irlandzki bokser, dwukrotny brązowy medalista olimpijski, mistrz Europy.
  16. Mistrzostwa Świata w Boksie − mistrzostwa świata w boksie, które odbyły się w dniach 26 września − 8 października 2011 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Heydəra Əliyeva w Baku. Zawody stanowiły jednocześnie turniej eliminacyjny na igrzyska olimpijskie w Londynie (wstępną kwalifikację zapewniło sobie 10 najlepszych bokserów z każdej kategorii wagowej − z wyjątkiem ciężkiej i superciężkiej, w których zakwalifikowało się najlepszych 6).

  István Ungvári (ur. 27 maja 1989) – węgierski bokser.

  Zou Shiming (chiń. upr.: 邹市明; chiń. trad.: 鄒市明; pinyin: Zōu Shìmíng; ur. 18 maja 1981 w Zunyi) – chiński bokser-amator kategorii papierowej, dwukrotny mistrz olimpijski, brązowy medalista olimpijski, wicemistrz świata z 2003 roku z Bangkoku, mistrz świata w boksie z 2005 roku z Mianyang, z 2007 z Chicago oraz z 2011 z Baku.Węgry (węg. Magyarország) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.

  Kariera amatorska[]

  W 2008 r. zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Liverpoolu. Ungvári w ćwierćfinale wygrał z Białorusinem Antonem Bekiszem, a w półfinale został pokonany przez Howhannesa Danieljana, który ostatecznie zdobył złoty medal. W 2011 r. startował na mistrzostwach świata w Baku, gdzie odpadł już w 1/16 finału, przegrywając z Zou Shimingiem. W 2012 r. uczestniczył w europejskich kwalifikacjach na igrzyska olimpijskie w Londynie. Węgier odpadł w 1/8 finału, przegrywając z Paddy'm Barnesem.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil AIBA
 • Przypisy

  1. 37.European Championships - Liverpool, England (ang.). amateur-boxing.strefa.pl.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.