• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Isobel Stevens


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Dennison Duquette Jr. (znany jako Denny) – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Jeffreya Deana Morgana, a stworzony przez Shondę Rhimes.Addison Adrienne Forbes Montgomery (wcześniej Addison Shepherd) – fikcyjna postać seriali Chirurdzy oraz Prywatna praktyka stacji ABC, odgrywana przez Kate Walsh, stworzona przez Shondę Rhimes.
  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  Isobel Katherine Stevens (znana jako Izzie) to fikcyjna postać, jedna z głównych bohaterek serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Katherine Heigl, a została stworzona przez Shondę Rhimes.

  Izzie jest katoliczką.

  Jako nastolatka zaszła w ciążę i oddała dziecko do adopcji. Jest w złych relacjach ze swoja matką. Miała romans z Alexem Karevem. Zakochała się w pacjencie Dennym Duquette, który zmarł. W czwartym sezonie zaczyna układać sobie życie z George’em O’Malleyem. W sezonie piątym okazuje się, że ma IV stadium złośliwego raka skóry. Również podczas piątego sezonu bierze ślub z Alexem Karevem Pracuje w Seattle Grace Hospital, w pierwszym, drugim i trzecim sezonie jako stażystka, od sezonu czwartego jako rezydentka.

  Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.Katherine Marie Heigl (ur. 24 listopada 1978 w Waszyngtonie w USA) − amerykańska aktorka i producentka, gwiazda serialu ABC Chirurdzy.

  Historia postaci[]

  Razem z innymi stażystami: Meredith Grey, Cristiną Yang, Alexem Karevem i George’em O’Malleyem została przydzielona do Mirandy Bailey nazywanej „Kapo”, z powodu bezceremonialnego i rygorystycznego podejścia. Już na początku Izzie ma trudne zadanie. Musi pomóc Chince, która przychodzi do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Jednak pacjentka nie mówi po angielsku, przez co Izzie ma problemy z komunikowaniem się z nią. Kobieta daje znaki, żeby Izzie wyszła z nią ze szpitala, gdzie spotykają dziecko Chinki, które jest w cięższym stanie. Ponieważ nie ma ono zielonej karty, matka boi się że pójdzie do więzienia. Izzie zabiera materiały ze szpitala i opatruje rany dziewczynki. Relacje pomiędzy Izzie i Alexem są coraz lepsze, co widać gdy Izzie broni go przed pozostałymi przyjaciółmi. Mówi że „jest naprawdę słodki, gdy tylko się go pozna”. Związek pomiędzy Alexem i Izzie pogłębia się, gdy umawiają się na randkę. Izzie jest zła, ponieważ Alex nawet na pożegnanie jej nie pocałował. Niedługo potem przyłapuje go razem z Olivią uprawiających seks. Złość Izzie na Alexa, osiąga punkt krytyczny, a w dodatku dr Addison Montgomery postanawia zostawić Izzie na noc z dzieckiem, które ma umrzeć. Ma to ją nauczyć, że nie należy zbyt przywiązywać się do pacjentów. Taką samą lekcję dr Addison otrzymała w przeszłości od Richarda Webbera.

  Cristina Yang – fikcyjna postać, jedna z głównych bohaterów serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Sandrę Oh, a została stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital w pierwszym, drugim i trzecim sezonie jako stażystka, od sezonu czwartego jako rezydentka. Jest ambitna i bardzo chłodna.Richard Webber – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC. Jego rolę odtwarza James Pickens Jr., natomiast został wykreowany przez Shondę Rhimes. Jest szefem chirurgii Seattle Grace Mercy West Hospital w sezonach 1-5 i 7.

  Izzie leczy pacjentkę ze spontanicznymi orgazmami. Flirtuje także z Dennym, który ma problemy z oddychaniem. Seria śmierci podczas operacji w Seattle Grace powoduje ujawnienie się przesądów wśród lekarzy, w szczególności, że „śmierć nadchodzi trójkami i siódemkami”. Cztery zgony ranka implikują więc następne trzy w tym dniu. To powoduje, że Izzie jest zdenerwowana operacją Denny'ego. Zazdrosny Alex informuje Denny'ego, że jest bardzo prawdopodobne, że nie przeżyje zabiegu, przez co powinien zerwać znajomość z Izzie. Izzie nie może powstrzymać łez, rozmawiając z Dennym po operacji, którą ostatecznie przeżył. Na zakończenie całuje swojego pacjenta i przyjmuje jego oświadczyny. Niedługo potem Denny umiera. Okazuje się, że zmarły narzeczony pozostawił jej w spadku 8,7 milionów dolarów. Stevens postanawia sfinansować przychodnię imienia Denny'ego Duquette'a. W trzeciej serii, pijana Stevens, uprawia seks z George’em. Po rozwodzie George’a z Calliope Torres, Izzie i George postanawiają być razem, lecz ich pożycie seksualne nie daje im satysfakcji, przez co zrywają. W międzyczasie Izzie zaczyna spotykać się z Alexem Karevem.

  Calliope Iphegenia Torres (znana jako Callie) – fikcyjna postać, jedna z bohaterek serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Sarę Ramírez, a została stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital od drugiego sezonu jako rezydentka ortopedii. Dorastała w Południowej Florydzie. Ma młodszą siostrę Arię.Shonda Rhimes (ur. 13 stycznia 1970 w Chicago) - amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórcą seriali telewizyjnych Chirurdzy, Prywatna praktyka oraz Skandal (serial telewizyjny).

  W piątym sezonie, w trakcie trwania ich związku, zaczyna widzieć swojego nieżyjącego narzeczonego, Denny'ego. Dzięki tym halucynacjom, diagnozuje u siebie czerniaka złośliwego, w IV stadium, z przerzutami do mózgu. Zaczyna walczyć z rakiem. Pomaga jej w tym znakomita, acz bardzo surowa onkolog – dr Neela Swender. Podczas tego organizuje ona ślub Dereka z Meredith. Jednak gdy jej stan się pogarsza, para młoda robi niespodziankę Isobel i to ona bierze ślub z Alexem w tym dniu. Następnie sezon kończy się zatrzymaniem jej reakcji życiowych i reanimacją (na którą się nie zgadzała).

  Meredith Grey – fikcyjna postać, główna bohaterka serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Ellen Pompeo, a została stworzona przez Shondę Rhimes.Miranda Bailey to fikcyjna postać, jedna z bohaterów serialu Chirurdzy stacji ABC. Grana przez Chandrę Wilson, a stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital od początku serialu jako rezydentka chirurgii ogólnej.

  W następnym sezonie Izzie przechodzi kryzys, w którym tęskni za zmarłym George’em O'Maileyem. Następnie, gdy dochodzi do fuzji z Mercy West, po sprzeczce z nowym rezydentem popełnia błąd, przez który jej pacjentka traci możliwość otrzymania organu do transplantacji. Zostaje wyrzucona z Seattle Grace Hospital. Odchodzi wtedy od Alexa, gdyż to jego obwinia o jej zwolnienie. Przez jakiś czas nie pojawia się w szpitalu, a kiedy wraca, Alex wyjawia jej, że ją kocha, ale nie zasłużył na takie traktowanie i mówi jej, że powinna wyjechać. Pod koniec 6. sezonu, Izzie wysyła Alexowi papiery rozwodowe i nie pojawia się już w szpitalu.

  Bibliografia[]

 • Dr Isobel 'Izzie' Stevens (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-18].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.