• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Isaiah Firebrace  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Australia zadebiutuje podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Wiedniu. Australijski nadawca publiczny – Special Broadcasting Service (SBS), został zaproszony przez organizatorów tej imprezy: Europejską Unię Nadawców (EBU) oraz gospodarza Österreichischer Rundfunk (ORF) do udziału w konkursie jako aktywny uczestnik, w ramach obchodów jej 60-lecia. Będzie to pierwszy kraj spoza aktywnych członków tej organizacji, który wystąpi podczas konkursu jako pełnoprawny uczestnik.„Hello” – pierwszy singel brytyjskiej piosenkarki Adele, promujący jej trzeci album, zatytułowany 25. Singel swoją premierę miał 23 października 2015 roku.

  Isaiah Firebrace (ur. 21 listopada 1999 w Moamie) – australijski piosenkarz, zwycięzca ósmej edycji The X Factor Australia (2016), reprezentant Australii w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji (2017).

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w licznej rodzinie, ma jedenaścioro rodzeństwa. Zaczął śpiewać jako trzyletnie dziecko. Uczył się na St Joseph’s College w Echuce oraz uczęszczał na zajęcia wokalne do Jaanz School of Singing w Melbourne.

  Adam Mitchel Lambert (ur. 29 stycznia 1982 w Indianapolis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów piosenek, aktor z San Diego. W maju 2009 roku zdobył drugie miejsce w ósmej edycji American Idol.Echuca - miasto w Australii w stanie Wiktoria (hrabstwo Campaspe) zamieszkana przez 12 tys. osób (2006). Echuca położona jest ok. 250 km na północ od Melbourne nad rzeką Murray w pobliżu ujść do niej rzek Goulburn i Campaspe. Część miasta położona po drugiej stronie rzeki Murray jest już w stanie Nowa Południowa Walia i nazywa się Moama.

  Oprócz śpiewania interesuje się grą w piłkę nożną. Zanim zdecydował się na skupienie na karierze muzycznej, był graczem drużyny Moama Football Club.

  Kariera[ | edytuj kod]

  2016: The X Factor Australia i Isaiah[ | edytuj kod]

  W 2015 wziął udział w przesłuchaniach do siódmej edycji programu The X Factor Australia. Dotarł do etapu tzw. „bootcampu”. W 2016 ponownie uczestniczył w przesłuchaniach do programu, tym razem do ósmego sezonu konkursu. W pierwszym etapie eliminacji wykonał utwór „Hello” z repertuaru Adele i przeszedł do kolejnej rundy, a potem do etapu odcinków na żywo, w których jego mentorem był Adam Lambert. Ostatecznie dotarł do finału, organizowanego 21 listopada, czyli w dniu jego 17. urodzin, i wygrał konkurs dzięki zdobyciu największej liczby głosów telewidzów. W finale zaprezentował m.in. swój autorski singiel „It’s Gotta Be You”, który zadebiutował na 26. miejscu krajowej listy przebojów i dotarł do pierwszego miejsca w australijskim serwisie iTunes, a także był notowany w notowaniach w Nowej Zelandii, Szwecji (15. miejsce), Danii (21. miejsce) i Holandii (60. miejsce). W marcu 2017 uzyskał status złotej płyty za sprzedaż w Australii.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.

  9 grudnia 2016 wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Isaiah. Dotarł z nim do 12. miejsca australijskiej listy sprzedaży. Na płycie umieścił m.in. singiel „It’s Gotta Be You” oraz covery piosenek, które zaprezentował w programie The X Factor Australia, w tym m.in. „If I Ain’t Got You” Alicii Keys, „HappyPharrella Williamsa czy „FourFiveSecondsRihanny, Kanye’ego Westa i Paula McCartneya.

  Rihanna, właśc. Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 r. w Saint Michael) – barbadoska piosenkarka, aktorka i projektantka mody.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Od 2017: Konkurs Piosenki Eurowizji[ | edytuj kod]

  6 marca 2017 został ogłoszony przez telewizję SBS reprezentantem Australii w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie. Jego konkursową piosenką został utwór „Don’t Come Easy”. 9 maja wystąpił w pierwszym półfinale konkursu i z szóstego miejsca awansował do finału rozgrywanego 13 maja. Zajął w nim dziewiąte miejsce po uzyskaniu 173 punktów, w tym 2 punktów od telewidzów (25. miejsce) i 171 pkt od jurorów (4. miejsce).

  The X Factor – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide. Zadebiutował we wrześniu 2004 na kanale BBC One, również pod nazwą The X Factor. iTunes – program odtwarzający pliki dźwiękowe i wideo, produkowany i dystrybuowany przez Apple Inc. Oprogramowanie iTunes jest jedynym interfejsem sklepu muzycznego iTunes Store i zalecanym przez producenta oprogramowaniem do obsługi odtwarzacza iPod, smartfona iPhone oraz tabletu iPad (istnieje alternatywne oprogramowanie do innych systemów operacyjnych, np. GNUpod, GTKPod). Program jest darmowy i może być instalowany na systemach Windows i OS X, a wersje starsze niż 2.0.2 także na komputerach z Mac OS 9 i wcześniejszymi.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  21 listopada jest 325. (w latach przestępnych 326.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 40 dni.
  Kijów (ukr. Київ, Kyjiw, ros. Киев, Kijew) – stolica i największe miasto Ukrainy, nad rzeką Dniepr. Był miastem królewskim Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  Jessica Hilda Mauboy (ur. 4 sierpnia 1989 w Darwin) - australijska piosenkarka R&B. W 2006 roku Mauboy była wicemistrzynią w czwartym sezonie Australian Idol. Zaraz po zakończeniu przygody z Idolem podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Australia.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski.
  Track Top-40 (także Tracklisten Top 40, do 2006 roku Single Top 20, od 2006 Single Top-20) – duńska lista przebojów, publikowana w każdy czwartek o północy na stronie internetowej hitlisten.nu. Przedstawia 40 najlepiej sprzedających się utworów w formacie digital download oraz sprzedaż singli na płytach CD lub płytach winylowych. Listę sporządza Nielsen Music Control w imieniu International Federation of the Phonographic Industry.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.874 sek.