• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Isabell Klein

  Przeczytaj także...
  Dominik Klein (ur. 16 grudnia 1983 w Miltenbergu) – niemiecki piłkarz ręczny, reprezentant kraju. Obecnie występuje w THW Kiel. Gra na pozycji lewoskrzydłowego. W 2007 roku zdobył złoty medal mistrzostw świata. W kadrze narodowej zadebiutował w 2005 roku. Od 3 lipca 2009 r. jego żoną jest niemiecka szczypiornistka – Isabell Klein, wcześniej Nagel.Buxtehuder SV, Buxtehuder SV von 1862 e.V, BSV - niemiecki klub piłki ręcznej kobiet z siedzibą w Buxtehude. Został założony w 1945 roku. Występuje w rozgrywkach Bundesligi.
  Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Isabell Klein; z domu Nagel (ur. 28 czerwca 1984 w Monachium), niemiecka piłkarka ręczna, reprezentantka kraju, prawoskrzydłowa. Obecnie występuje w Bundeslidze, w drużynie Buxtehuder SV.

  Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej kobiet, narodowy zespół piłkarek ręcznych Niemiec. Reprezentuje swój kraj w rozgrywkach międzynarodowych. Od 2005 roku trenerem reprezentacji jest Armin Emrich.3 lipca jest 184. (w latach przestępnych 185.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 181 dni. Jest to środkowy dzień roku w latach przestępnych.

  3 lipca 2009 wyszła za mąż, za Dominika Kleina, niemieckiego piłkarza ręcznego.

  Sukcesy[ | edytuj kod]

 • puchar Challenge Simple gold cup.svg (2010)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. profil piłkarki na oficjalnej stronie EHF Ligi Mistrzyń (niem.). ehfcl.com. [dostęp 2011-11-27].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.