• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Isabela

  Przeczytaj także...
  Negros Occidental – prowincja na Filipinach, położona w północno-zachodniej części wyspy Negros w regionie Western Visayas.Basilan − filipińska wyspa na morzu Sulu. Położona na wschodzie wyspy Mindanao. Stanowi główną część prowincji Basilan oraz część regionu IX Zamboanga Peninsula na północy wyspy. Jest największą i najdalej na północ wysuniętą wyspą archipelagu Sulu znajdującego się pomiędzy wyspami Mindanao i Borneo. Uprawa kauczukowca, palmy kokosowej, trzciny cukrowej, kawowca.
  Isabela – prowincja na Filipinach, położona w północno-wschodniej części wyspy Luzon. Od wschodu granicę wyznacza Morze Filipińskie, od południa prowincje Aurora, Quirinio, Nueva Vizcaya, od zachodu prowincje Ifugao, Mountain Province i Kalinga. Powierzchnia: 12 556,8 km². Liczba ludności: 1 275 2511 mieszkańców (2007). Gęstość zaludnienia wynosi 101,6 mieszk./km². Stolicą prowincji jest Ilagan.
 • Isabela – wyspa w archipelagu Galapagos
 • Portoryko
 • Isabela – miasto w Portoryko
 • Isabela – gmina w Portoryko
 • Filipiny
 • Isabela – prowincja Filipin
 • Isabela – wyspa na Filipinach
 • Isabela – miasto na Filipinach, w prowincji Basilan
 • Isabela – miasto na Filipinach, w prowincji Negros Occidental
 • Isabela, tag. Bayan ng Isabela – miasto na Filipinach, w prowincji Negros Occidental (region Western Visayas), w północno-zachodniej części wyspy Negros. Około 59,5 tys. mieszkańców.Isabela (Albemarle) – największa wyspa w archipelagu Galapagos, o powierzchni 4640 km², położona w odległości ok. 1000 km od wybrzeża kontynentalnego. Wyspa została nazwana na cześć królowej Izabeli. Największą miejscowością jest Puerto Villamil.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Portoryko (hiszp. Puerto Rico – "bogaty port") – terytorium zorganizowane nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych o statusie wspólnoty (US Commonwealth), leżące na wyspie o tej samej nazwie (i kilku innych mniejszych wyspach) w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim.
  Filipiny, oficjalnie Republika Filipin (fil.: Pilipinas, Republika ng Pilipinas, ang.: Philippines, Republic of the Philippines ) – państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Od północy Filipiny oblewane są wodami cieśniny Luzon, od zachodu wodami Morza Południowochińskiego. Archipelag oddzielony od wyspy Borneo Morzem Sulu oraz Morzem Celebes od pozostałych wysp Indonezji. Od wschodu Filipiny otoczone są wodami Morza Filipińskiego. Położenie w strefie klimatu równikowego powoduje, że Filipiny narażone są na częste tajfuny. Bliskość pacyficznego pierścienia ognia naraża je na częste trzęsienia ziemi. Jest to jednak jeden z najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Cały archipelag składa się z 7107 wysp, lecz najczęściej dzieli się go na trzy główne jednostki: Luzon, Visayas i Mindanao. Stolicą Filipin jest Manila.
  Isabela – miasto w Portoryko. Zostało założone w 1818. Jest siedzibą gminy Isabela. Według danych szacunkowych na rok 2000 liczy 44 444 mieszkańców. Burmistrzem miasta jest Hon. Carlos "Charlie" Delgado Altieri.
  Wyspy Galápagos, Wyspy Żółwie (nazwa urzędowa: hiszp. Archipiélago de Colón, czyli Archipelag Kolumba) – archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym, na wysokości równika, ok. 960 km na zachód od wybrzeża Ameryki Południowej. Wyspy należą do Ekwadoru, a ich powierzchnia wynosi 7,8 tys. km².
  Isabela, ceb. Dakbayan sa Isabela, ilo. Ciudad ti Isabela, tag. Lungsod ng Isabela – miasto na Filipinach, stolica prowincji Basilan (region Zamboanga Peninsula), na wyspie Basilan, na wschód od wyspy Mindanao. Około 87,9 tys. mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.