• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Iron Fist - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Marvel’s Luke Cage – amerykański serial science-fiction na postawie komiksów o tym samym tytule wydawnictwa Marvel Comics. Serial ten jest częścią franczyzy Marvel Cinematic Universe.Poniżej znajduje się lista seriali na podstawie komiksów Marvela, zawiera ona zarówno seriale aktorskie, jak i animowane.

  Iron Fist (ang. Marvel’s Iron Fist) – amerykański fantastycznonaukowy serial akcji na podstawie postaci o tym samym imieniu z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Serial ten jest częścią franczyzy Marvel Cinematic Universe.

  Produkowany jest przez ABC Studios i Marvel Television, dystrybuowany przez serwis Netflix. Twórcą serialu jest Scott Buck, który był również showrunnerem pierwszego sezonu. Raven Metzner zastąpił go na tym stanowisku od drugiego sezonu. W głównych rolach występują: Finn Jones, Jessica Henwick, Tom Pelphrey, Jessica Stroup, Ramón Rodríguez, Sacha Dhawan, Rosario Dawson, David Wenham, Simone Missick i Alice Eve. Pierwszy sezon miał swoją premierę w tym serwisie 17 marca 2017 roku.

  Defenders (ang. Marvel’s The Defenders) – amerykański fantastycznonaukowy serial akcji na podstawie grupy superbohaterów o tej samej nazwie z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Serial ten jest częścią franczyzy Marvel Cinematic Universe. Netflix NASDAQ: NFLX - największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie, oferująca za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe oraz za pośrednictwem poczty na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii.

  Główny bohater, Daniel Rand, mistrz wschodnich sztuk walk, po piętnastoletniej nieobecności powraca do Nowego Jorku, aby odzyskać swoją rodzinną firmę. Kiedy pojawia się niebezpieczeństwo, musi wybierać między dziedzictwem swojej rodziny a obowiązkami jako Iron Fist.

  Serial został zamówiony w listopadzie 2013 roku, obok trwających produkcji Daredevil, Luke Cage i Jessica Jones, gdzie wszystkie cztery doprowadziły do miniserii Defenders. 21 lipca 2017 roku poinformowano, że został zamówiony drugi sezon serialu. 12 października 2018 roku Netflix poinformował o zakończeniu serialu po drugim sezonie.

  The Hollywood Reporter - amerykańskie czasopismo poświęcone życiu i karierze gwiazd Hollywood. Ukazuje się od 1930 roku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Obsada[ | edytuj kod]

  Emisja[ | edytuj kod]

  Pierwszy sezon składa się z 13 odcinków, które miały swoją premierę równocześnie w tym serwisie 17 marca 2017 roku. Premiera drugiego sezonu, który składa się z 10 odcinków, miała miejsce 7 września 2018 roku.

  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Odcinki[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  David Wenham (ur. 21 września 1965 w Sydney) – australijski aktor. Najbardziej znany z roli Faramira w trylogii Władca Pierścieni, Carla w Van Helsingu oraz Diliosa w filmie 300.
  Brooklyn – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku, oraz hrabstwo (county), w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. W 2010 roku liczył ok. 2 505 000 mieszkańców, co daje największą populację ze wszystkich okręgów Nowego Jorku.
  Filmowe Uniwersum Marvela (ang. Marvel Cinematic UniverseMCU) – franczyza obejmująca filmy, seriale i krótkometrażówki Marvel One-Shots o superbohaterach produkcji Marvel Studios, które zaś oparte są na komiksach Marvel Comics. Pomiędzy produkcjami zrzeszonymi w Filmowym Uniwersum Marvela stosowane są częste crossovery, a także wspólne wątki i członkowie obsady. Marvel Cinematic Universe to również komiksy powiązane z produkcjami filmowo-telewizyjnymi. Od 2008 roku Marvel Comics wydaje serie komiksów rozpoczynając od dwu-zeszytowej serii Iron Man: Fast Friends (2008), a kończąc na ostatnim jedno-zeszytowym komiksie Agents of S.H.I.E.L.D.: The Chase (2014). Jednak dopiero od 2010 roku komiksy powiązane stały się oficjalną częścią MCU, określane są one jako "Tie-in MCU". Do tej pory nie wszystkie komiksy wydawane po 2010 roku są uznawane za oficjalnie powiązane, mimo iż są osadzone w Filmowym Uniwersum i są nim inspirowane. Cześć z tych komiksów powstała przy współpracy Marvel Studios z firmami Audi, LG i Royal Purple, odpowiednio: Iron Man 2: Fist of Iron, Iron Man: Limited Edition i Iron Man Royal Purple Custom Comic, wszytskie wydane w 2010 roku. Komiksy Iron Man: Security Measures i The Incredible Hulk: The Big Picture były wydane specjalnie dla klientów sieci Walmart w 2008 roku, którzy zakupili odpowiednio filmy Iron Man i Incredible Hulk. Natomiast Captain America: Evil Lurks Everywhere z 2011 roku był dostępny dla klientów firmy Symantec, którzy zakupili produkty tej firmy. Marvel Comics wydała również cztery adaptacje filmowe.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  San Diego Comic-Con, Comic-Con International: San Diego – jeden z największych i najważniejszych konwentów miłośników komiksów, filmu i fantastyki na świecie, odbywający się rokrocznie w lipcu w kalifornijskim San Diego.
  Thomas J. Pelphrey, bardziej znany jako Tom Pelphrey (ur. 28 lipca 1982 roku w Howell, w stanie New Jersey) – amerykański aktor telewizyjny, teatralny i filmowy, dwukrotny laureat nagrody Daytime Emmy w kategorii "znakomity młody aktor" (2006, 2008) za rolę Jonathana Randalla w operze mydlanej CBS Guiding Light.
  Finn Jones, właśc. Terence Jones (ur. 24 marca 1988 w Londynie) – brytyjski aktor telewizyjny i filmowy, a także DJ.

  Reklama

  Czas generowania strony: 2.636 sek.