• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Irena Morawska  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Czekając na sobotę – film dokumentalny produkcji polskiej z 2010 roku. Ukazuje on wiejską młodzież pozbawioną perspektyw i pomysłu na życie, których jedyną rozrywką i celem w życiu jest cotygodniowa zabawa w miejscowej dyskotece (klub Nokaut).Jerzy Morawski (ur. 1949) – polski scenarzysta filmowy, realizator filmów dokumentalnych i reporter. Laureat Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w 2000 w kategorii najlepszy scenariusz. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Mąż dziennikarki i scenarzystki Ireny Morawskiej.

  Irena Morawska (pseud. "Agnieszka Neyk"; ur. 14 czerwca 1954 w Ciechanowie) - polska dziennikarka, reporterka, scenarzystka filmowa.

  Córka Mieczysława Jaźwińskiego i Marii z d. Hack. Absolwentka Technikum Gastronomicznego a następnie Akademii Wychowania Fizycznego, po studiach pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z warszawskich szkół. W latach 1985-1990 dziennikarka "Nowej Wsi" (pod pseud. Agnieszka Neyk). Od 1990 do 1999 w dziale reportażu "Gazety Wyborczej", gdzie zajmowała się głównie tematyką społeczną, opisując przemiany społeczne po 1989 roku w Polsce. Zajmowała się także tematyką zagraniczną (np. Jak Emilię z Kalabrii od złej pani wykradłam, 1997; jeden z najgłośniejszych reportaży lat 90.). Od 2000 wraz z mężem, Jerzym Morawskim (także dziennikarzem), zajmuje się realizacją filmów i seriali dokumentalnych.

  Robert Ignacy Gliński (ur. 17 kwietnia 1952 w Warszawie) – polski reżyser. Były rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego (AWF Warszawa) w Warszawie – publiczna szkoła wyższa, powstała w 1929 roku jako Wyższy Zakład Naukowo-Wychowawczy i przekształcona w 1938 w Wojskową Szkołę Akademicką.

  Jej reportaże były drukowane także we francuskiej i niemieckiej antologii polskiego reportażu literackiego. Dla szwedzkiego radia zrealizowała godzinny dokument o polskich robotnicach Symfonia poziomkowa.

  Mieszka w Warszawie - Radości.

  Spis treści

 • 1 Nagrody
 • 2 Wybrane reportaże prasowe
 • 3 Książki
 • 4 Teksty w książkach zbiorowych
 • 5 Twórczość filmowa
 • 6 Linki zewnętrzne
 • 7 Bibliografia
 • 8 Przypisy
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Chłopaki do wzięcia – polska telenowela dokumentalna emitowana od 7 października 2012 na kanale Polsat Play telewizji Polsat o godzinie 21:30 oraz od 9 grudnia 2012 roku na Polsacie o 19:30. Emisja drugiej serii rozpoczęła się 7 kwietnia 2013 roku na kanale Polsat Play. W Polsacie wyemitowano tylko sześć odcinków.
  Irena Kamieńska-Hesse (ur. 29 lutego 1928 r. w Łyszkowicach, zm. 3 kwietnia 2016 r.) – polska reżyserka i scenarzystka filmów dokumentalnych.
  Gazeta Wyborcza” (oficjalny skrót GW) – wysokonakładowy, ogólnopolski dziennik społeczno-polityczny wydawany w Warszawie od 8 maja 1989 przez koncern mediowy Agora S.A.. „Gazeta Wyborcza” powstała na podstawie uzgodnień Okrągłego Stołu, początkowo jako organ prasowy NSZZ „Solidarność”, a po zerwaniu współpracy ze związkiem – jako niezależna gazeta. Redaktorem naczelnym pisma jest Adam Michnik.
  Mariusz Szczygieł (ur. 5 września 1966 w Złotoryi) – polski dziennikarz, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej.
  Ciechanów – miasto w województwie mazowieckim, w latach 1975-1998 siedziba województwa ciechanowskiego, obecnie siedziba powiatu ciechanowskiego. Położone jest ok. 100 km na północ od Warszawy, nad rzeką Łydynią.
  Radość (Warszawa) – prawobrzeżne osiedle warszawskie, część dzielnicy Wawra, dawniej samodzielna miejscowość. Położone w okolicy torów w kierunku Otwocka, między Miedzeszynem na południu a Międzylesiem na północy oraz na wschód od Wisły.
  Benek – polsko-austriacki komediodramat z roku 2007 w reżyserii Roberta Glińskiego. Tytułowy bohater jest 29-letnim górnikiem, który postanawia odejść z kopalni i zacząć nowe życie. Zdjęcia powstały w Bytomiu i Rudzie Śląskiej. Zdjęcia trwały od 4 października do 11 listopada 2006

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.