• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ipla  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Polsat Disco Polo Music lub Disco Polo Music – kanał Telewizji Polsat o tematyce rozrywkowej, poświęcony muzyce disco polo, którego emisja ruszyła 1 maja 2014 roku.DreamWorks (inne nazwy to DreamWorks L.L.C., DreamWorks SKG, DreamWorks Pictures) – amerykańska wytwórnia filmowa, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych.

  iplapolski serwis VOD należący do Cyfrowego Polsatu, uruchomiony w 2008 roku.

  W 2010 roku serwis osiągnął oglądalność na poziomie 2 milionów widzów.

  Konkurencję stanowią m.in.: Player.pl, TVP VOD, Iplex, Kinoplex, AXN Player, YouTube, VOD Onet, Strefa VOD, Onet.bajki i Cineman.

  12 marca 2012 roku Cyfrowy Polsat poinformował o wykupieniu 100% akcji spółki Redefine sp. z o.o., i dzięki temu stał się właścicielem serwisu ipla.

  TVR – polska stacja telewizyjna o urządzaniu domów i ogrodów. W latach 2010–2016 stacja poświęcona była tematyce rolnictwa, spędzania wolnego czasu i życia poza miastem. AXN – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony.

  15 września 2020 roku serwis w ramach zasady must carry rozpoczął emisję sygnału stacji telewizyjnych należących do Cyfrowego Polsatu: Polsat i TV4.

  Dostępność platformy[ | edytuj kod]

  Komputer[ | edytuj kod]

  Aby korzystać z platformy ipla, należy posiadać komputer z systemem operacyjnym Microsoft Windows oraz dostęp do Internetu o przepustowości co najmniej 256 kb/s. Zestaw dla wygody użytkownika powinien zawierać głośniki lub słuchawki. Aplikacja Ipla nie jest dostępna dla innych systemów operacyjnych niż Microsoft Windows. Z ipla można również korzystać poprzez stronę www, która wykorzystuje technologię Microsoft Silverlight z DRM (tylko systemy z rodziny Windows i Mac OS X).

  13 Ulica (do 13 września 2013 13th Street Universal) – filmowy kanał telewizyjny nadawany przez 24 godziny na dobę. Na ramówkę stacji składają się w znacznej większości różnorodne seriale i filmy kryminalne.Nuta.TV - polski kanał muzyczny. Nadawcą stacji jest spółka MWE Networks. Jest to kanał muzyczny dla młodego odbiorcy.

  Telewizor[ | edytuj kod]

  ipla wraz z producentami i partnerami przygotowała specjalną wersję platformy, która umożliwia korzystanie z zasobów za pomocą telewizorów. Obecnie, po podłączeniu do sieci, dostęp do biblioteki ipla mają użytkownicy:

 • telewizorów Panasonic VIERA z zainstalowanym VIERA Cast
 • telewizorów Samsung, typu LED i LCD, z serii szóstej i wyższej zakupionych w 2010 roku oraz sprzętu Blu-Ray i Kina Domowego, z funkcją [email protected]
 • urządzeń Sony z opcją BRAVIA Internet Video: odtwarzacze Blu-ray Disc®, kina domowego oraz Media Box
 • telewizorów LG – firma LG Electronics Polska (w ramach usługi Smart TV oraz NetCast). Tym samym klienci kupujący telewizory LG LED z linii Smart TV, wybrane modele LG Cinema 3D oraz TV plazmowe z dostępem do internetu mogą korzystać z największej w Polsce bazy treści telewizyjnych w modelu na życzenie.
 • nowych odbiorników cyfrowych trzeciej generacji 3G: HD i PVR HD w sieci kablowej TOYA. Oferta jest bezpłatna, a aplikacja ipla dostępna jest na podstawowym wyposażeniu odbiorników telewizji 3G oferowanej w sieci kablowej TOYA.
 • Urządzenia mobilne[ | edytuj kod]

 • Aplikacja ipla zainstalowana na iOS 4, (systemie operacyjnym urządzeń przenośnych marki Apple) obsługuje także pobieranie filmów w tle oraz zapamiętywanie pozycji ostatnio oglądanego filmu. Pliki można oglądać w wersji on-line, będąc w zasięgu Wi-Fi oraz pobrać na telefon do wersji off-line, dzięki czemu można korzystać ze wskazanych filmów także bez konieczności łączenia się z internetem. Prosta nawigacja oraz mobilny dostęp do treści wideo jest uzupełniony możliwością polecania wskazanych filmów znajomym poprzez wysłania wiadomości e-mail.
 • Od połowy października 2010 aplikacja ipla dostępna jest dla użytkowników telefonów komórkowych Nokia opartych o system operacyjny Symbian 3. Jest bezpłatna i można ją pobrać z OVI Store. Ipla na telefony komórkowe NOKIA daje możliwość bezpłatnego korzystania z bogatej bazy plików VOD, w tym do treści Telewizji Polsat, Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe. Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość oglądania na żywo kanałów Polsat News, TV Biznes oraz Superstacji. Transmisję na żywo oraz materiały VoD można oglądać w strefie 3G UMTS, a minimalne pasmo powinno wynosić 300 kbit/s. Wyszukiwać materiały można poprzez drzewo kategorii lubi za pomocą wyszukiwarki. Dodatkowo, telefony Nokia posiadające wyjście HDMI, umożliwiają podpięcie telefonu do telewizora i oglądania materiałów dostępnych w ipla na dużym monitorze.
 • Od sierpnia 2010 aplikacja ipla dostępna jest na telefony komórkowe z systemem Android. Jest ona bezpłatna, można ją pobrać z Google Play. Od marca 2011 są dostępne w telefonach z systemem Android na żywo stacje informacyjne – Polsat News, TV Biznes oraz Superstacja. Transmisje na żywo można oglądać poprzez sieć 3G lub Wi-Fi, a minimalne pasmo powinno wynosić 300 Kbit/s. Aplikacja ipla umożliwia także pobieranie plików VOD do wersji off-line. Limit jednorazowej liczby filmów, które mogą być zapamiętane w aplikacji, to 20 plików. Użytkownicy ipla na system Android mają również możliwość aktywowania konta VIP. Aktywacja usługi zapewnia m.in. brak reklam oraz możliwość pobrania nielimitowanej ilości materiałów wideo do wersji off-line.
 • PlayStation 3[ | edytuj kod]

  Od końca stycznia 2011 z ipla mogą bezpłatnie korzystać także użytkownicy konsoli Sony PlayStation 3. Każdy posiadacz konsoli z dostępem do łącza internetowego o przepustowości minimum 2 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN może korzystać z biblioteki aplikacji. Do wyboru jest 6 kategorii programów: Redakcja poleca, Seriale, Rozrywka, Muzyka, Wiadomości oraz Sport, łącznie około 15 000 materiałów wideo.

  Stars.TV – polski kanał muzyczny. Stacja prezentuje największe przeboje lat 60., 70., 80., 90. oraz przeboje muzyki współczesnej. Na antenie stacji nie jest emitowana muzyka disco polo.Eska Rock TV (zapis stylizowany: Eska ROCK TV) – polski kanał telewizyjny o charakterze muzycznym, należący początkowo do ZPR Media, a obecnie do Telewizji Polsat. Rozpoczął nadawanie 1 września 2017 roku o godz. 6:00, zastępując stację Hip Hop TV. Dyrektorem programowym stacji został Zbigniew Frączek, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora programowego stacji radiowej Eska Rock.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
  Golf Channel Polska – polski telewizyjny kanał tematyczny o golfie na licencji NBCUniversal oraz PGA Tour, który wystartował 18 marca 2017. Współwłaścicielami stacji są biznesmen Marek Sowa i Katarzyna Terej. Golf Channel Polska można oglądać na platformie Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+. w sieci Multimedia Polska (pakiet Superbox i Maxbox), w sieci cyfrowej Vectra (pakiet „Sport na ostro”), w sieci kablowej UPC Polska (pakiet Max) oraz telewizji internetowej ipla.
  Romance TV − filmowy kanał telewizyjny adresowany do kobiet, który emituje europejskie seriale i filmy romantyczne oraz adaptacje romansów autorstwa: Rosamunde Pilcher, Emilie Richards, Barbary Wood, Utty Danelli, Katie Fforde, Ingi Lindström i Charlotte Link.
  Trace Sports HD - Francuski kanał Sportowy nadawcy Alliance Trace Media. Kanał nadaje w języku Angielskim i Francuskim, posiada napisy w języku: polskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, arabskim, chińskim. Dnia 15 grudnia 2010 roku kanał wystartował, a dnia 21 sierpnia 2011r. zostały dodane polskie napisy. Kanał był nadawany bez kodowania na satelicie Eurobird 9A (9°E) i Astra 3B (23,5°E) lecz 16 stycznia 2012 roku kanał został zaszyfrowany na satelicie Eurobird 9A (9°E) w kodowaniu Cryptoworks i Conax.
  Polsat Viasat Nature – europejski kanał telewizyjny o tematyce przyrodniczej nadawany przez grupę medialną MTG Viasat.
  Biznes24 – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze biznesowym, założona przez Romana Młodkowskiego (był on związany z tą tematyką w TVN CNBC) oraz Michała Winnickiego (założyciel MWE Networks nadawcy m.in. Adventure, TVR czy Power TV). Stacja została uruchomiona 20 marca 2020 roku.
  Cinemax – marka telewizyjnych kanałów filmowych, należąca do amerykańskiego nadawcy HBO, który z kolei stanowi część koncernu Time Warner. Pierwszy kanał pod tą nazwą został uruchomiony w USA w 1980. Obecnie na rynku amerykańskim w ramach rodziny Cinemaxu działa 8 kanałów filmowych, prezentujących różne rodzaje kina, od produkcji hollywoodzkich, poprzez kino artystyczne aż po filmy erotyczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.935 sek.