• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Inzell

  Przeczytaj także...
  Region Südostoberbayern (niem. Planungsregion Südostoberbayern) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria. Siedzibą regionu jest miasto na prawach powiatu Rosenheim.Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Droga krajowa 305 (Bundesstraße 305, B 305) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi wschód zachód, klucząc przez malownicze przełęcze alpejskie, od skrzyżowania z autostradą A8 na węźle Bernau am Chiemsee do granicy z Austrią koło Marktschellenberg w południowo-wschodniej Bawarii.

  Inzell – miejscowość i gmina w południowo wschodnich Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Südostoberbayern, w powiecie Traunstein. Leży około 15 km na południowy wschód od Traunsteinu, przy drodze B306 oraz B305.

  Traunstein - miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Südostoberbayern, siedziba powiatu Traunstein. Leży nad rzeką Traun. Zamieszkuje je około 19 tys. mieszkańców. Najbliżej położone duże miasta: Monachium ok. 100 km na północny zachód, Praga - ok. 300 km na północny wschód i Wiedeń - ok. 250 km na wschód.Anni Friesinger-Postma (ur. 11 stycznia 1977 w Bad Reichenhall) – niemiecka łyżwiarka szybka, wielokrotna medalistka olimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy oraz wielokrotna zdobywczyni Pucharu Świata.

  Demografia[]

  Struktura wiekowa[]

  Dane o ludności z dnia 31 grudnia 2008:

  Polityka[]

  Wójtem gminy jest Martin Hobmaier z CSU, rada gminy składa się z 16 osób.

  Osoby związane z gminą[]

 • Anni Friesinger-Postma - łyżwiarka szybka, należy do tutejszego klubu sportowego
 • Oświata[]

  W gminie znajduje się przedszkole (150 miejsc) oraz szkoła podstawowa z Hauptschule (17 nauczycieli, 272 uczniów).

  Powiat Traunstein (niem. Landkreis Traunstein) – powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Südostoberbayern.Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.

  Przypisy

  Droga krajowa 306 (Bundesstraße 306, B 306) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi północ południe od skrzyżowania z drogą B304 w Traunstein do skrzyżowania z drogą B305 na południu Inzell w południowo-wschodniej Bawarii.Łyżwiarstwo szybkie – dyscyplina zimowa, w której celem zawodnika jest jak najszybsze przejechanie na łyżwach określonego dystansu po torze lodowym. Sportowca uprawiającego łyżwiarstwo szybkie nazywa się panczenistą.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Górna Bawaria (niem. Oberbayern) - kraina historyczna w południowych Niemczech, współcześnie okręg (niem. Bezirk) oraz rejencja w kraju związkowym Bawaria. Stolicą Górnej Bawarii jest Monachium. Do Górnej Bawarii należy też najwyższa część niemieckich Alp, przepływa przez nią rzeka Izara.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.