• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Intruz

  Przeczytaj także...
  Intruz (org. The Stranger) – film kryminalny Orsona Wellesa z 1946 roku. W tym samym roku scenariusz był nominowany do Oscara.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Komputer (z ang. computer od łac. computare – liczyć, sumować; dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.
 • intruz – osoba, która bez zezwolenia wkracza fizycznie na teren, na który nie powinna mieć wstępu albo przekracza inne, mniej jasno określone granice – fizycznie lub mentalnie – bez zgody drugiej osoby
 • intruz (w informatyce) – osoba nieupoważniona do korzystania z zasobów danej sieci bądź systemu komputerowego, która – wbrew właścicielowi – różnymi sposobami stara się uzyskać do nich dostęp. W celu ochrony przed intruzami stosuje się m.in. firewalle oraz systemy IDS.
 • Intruz – film z 1929 roku, otrzymał jedną nominację do Oscara
 • Intruz – film z 1946 roku w reżyserii Orsona Wellesa
 • Intruz – francuski film z 2004 roku
 • Intruz – film z 1999 roku w reżyserii Davida Baileya
 • Intruz – powieść science fiction/romans, amerykańskiej pisarki Stephenie Meyer
 • Intruz – amerykański film science fiction z 2013 roku na podstawie powieści Stephenie Meyer
 • Intruz – szwedzki film z 2015 roku w reżyserii Magnusa von Horna
 • Stephenie Meyer (ur. 24 grudnia 1973 w Hartford) - amerykańska pisarka. Autorka powieści Intruz i cyklu Zmierzch, składającego się z czterech części.Zapora sieciowa (ang. firewall – ściana przeciwogniowa) – jeden ze sposobów zabezpieczania sieci i systemów przed intruzami.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Informatyka – dyscyplina nauki zaliczana do nauk ścisłych oraz techniki zajmująca się przetwarzaniem informacji, w tym również technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informację. Początkowo stanowiła część matematyki, później rozwinęła się do odrębnej dyscypliny – pozostaje jednak nadal w ścisłej relacji z matematyką, która dostarcza informatyce podstaw teoretycznych.
  George Orson Welles (ur. 6 maja 1915 w Kenosha, Wisconsin, zm. 10 października 1985 w Hollywood) – amerykański reżyser, producent, scenarzysta i aktor filmowy. Najbardziej znany z realizacji słuchowiska radiowego Wojna Światów.
  Sieć komputerowa (w skrócie: sieć) – zbiór komputerów i innych urządzeń połączonych ze sobą kanałami komunikacyjnymi. Sieć komputerowa umożliwia wzajemne przekazywanie informacji oraz udostępnianie zasobów własnych między podłączonymi do niej urządzeniami, tzw. "punktami sieci".
  Intruz (ang. The Host) – amerykański thriller z gatunku science fiction z 2013 roku oparty na scenariuszu i reżyserii Andrewa Niccola oraz powstały na podstawie powieści Stephenie Meyer Intruz. Wyprodukowany przez Open Road Films, Universal Pictures, ChockStone Pictures i ShowMaker Works. W filmie występują Saoirse Ronan, Max Irons, Jake Abel, William Hurt i Diane Kruger.
  Romans – jeden z gatunków literackich. Jest to dłuższy utwór narracyjny, pisany prozą lub wierszem, najczęściej jednowątkowy, obfitujący w zawikłania sytuacyjne, intrygi, nieprawdopodobne wydarzenia i zbiegi okoliczności. Tematyka najczęściej ma charakter awanturniczo-miłosny.
  Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.
  System informatyczny – jest to zbiór powiązanych ze sobą elementów, którego funkcją jest przetwarzanie danych przy użyciu techniki komputerowej. Na systemy informatyczne składają się obecnie takie elementy jak:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.