• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • International Color Consortium

  Przeczytaj także...
  Wzorcowanie - ogół czynności ustalających relację między wartościami wielkości mierzonej wskazanymi przez przyrząd pomiarowy a odpowiednimi wartościami wielkości fizycznych, realizowanymi przez wzorzec jednostki miary wraz z podaniem niepewności tego pomiaru.Profil ICC – zbiór danych (pliki o rozszerzeniu .icc), które charakteryzują kolor wejścia albo wyjścia urządzenia, zgodnie z normami ogłoszone przez International Color Consortium (ICC).
  Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.

  International Color Consortium (ICC) – organizacja mająca na celu wspieranie użytkowania i wdrażania systemów zarządzania kolorem o otwartym źródle i dokumentacji, niezależnych od poszczególnych producentów i platform systemowych.

  System zarządzania kolorem (CMS, ang. Color Management System) – standard systemowy, który umożliwia wierne odwzorowanie kolorystyczne danego produktu (reprodukcja kolorów). CMS pozwala na utworzenie dokładnie takich samych profili kolorystycznych na wszystkich urządzeniach, które biorą udział w procesie prepress i press (dtp).Mac OS – system operacyjny komputerów Macintosh. Od wydania wersji 10.0 (OS X), starsze wersje znane są jako Mac OS Classic.

  Najczęściej spotykanym przez przeciętnego użytkownika komputera rozwiązaniem wypracowanym przez ICC jest zarządzanie wyświetlaniem barw na monitorze. Najpopularniejsze systemy operacyjne, takie jak rodzina systemów Linux, Mac OS czy Windows, oferują możliwość korekcji wyświetlanych barw w oparciu o dane zawarte w plikach profili kolorystycznych (pliki z rozszerzeniem *.icc). Pliki te są dostarczane wraz ze sprzętem, lub tworzone za pomocą specjalnego oprogramowania do kalibracji monitorów. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie dużego podobieństwa obrazu na każdym monitorze, niezależnie od indywidualnych charakterystyk poszczególnych wyświetlaczy.

  Otwarte oprogramowanie (ang. open source movement, dosł. ruch otwartych źródeł) – odłam ruchu wolnego oprogramowania (ang. free software), który proponuje nazwę open source software jako alternatywną dla free software, głównie z przyczyn praktycznych, a nie filozoficznych.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • www.color.org - strona www ICC (ang.)



 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.