• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Internacional Limeira

  Przeczytaj także...
  José Macia znany jako Pepe (ur. 25 lutego 1935 w Santos) – były brazylijski piłkarz, a po zakończeniu kariery trener. Podczas kariery występował na pozycji lewoskrzydłowego ataku.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Associação Atlética Internacional (zwany zwykle Internacional, Inter-SP bądź Inter de Limeira) - brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Limeira leżącym w stanie São Paulo.

  Osiągnięcia[]

 • Mistrz drugiej ligi brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série B): 1988
 • Mistrz stanu São Paulo (Campeonato Paulista): 1986
 • Mistrz drugiej ligi stanu São Paulo (Campeonato Paulista Série A2) (3): 1978, 1996, 2004
 • Campeonato Paulista do Interior: 1926, 1947, 1978
 • Historia[]

  Członkowie amatorskiego klubu Barroquinha na zebraniu w Teatro da Paz 2 października 1913 roku podjęli decyzję o przekształceniu klubu w klub zawodowy. Ustanowiono przy tym wielkość składek członkowskich.

  Campeonato Paulista – piłkarskie mistrzostwa brazylijskiego stanu São Paulo. Uważana za jedną z najsilniejszych lig stanowych w Brazylii (obok lig stanów Minas Gerais i Rio de Janeiro). Pierwsza liga zwana Série A1 składa się z 20 klubów i prowadzi rozgrywki co roku od stycznia do kwietnia. Wielką estymą cieszą się pojedynki tak słynnych nie tylko w Brazylii, ale i na całym świecie klubów jak Corinthians, Palmeiras, Santos czy São Paulo. Liga, często określana przydomkiem Paulistão jest najstarszą ligą Brazylii, gdyż swoje pierwsze mistrzostwa przeprowadziła już w 1902 roku. W ramach Campeonato Paulista istnieją także niższe klasy rozgrywkowe: Série A2 (druga liga), Série A3 (trzecia liga) ora Série B (czwarta liga).Clube Atlético Paranaense znany też jako Atlético Paranaense lub po prostu Atlético jest brazylijskim klubem piłkarskim z Kurytyby. W Atlético, po raz pierwszy w lidze brazylijskiej występowali piłkarze pochodzący z Polski: Krzysztof Nowak i Mariusz Piekarski.

  Oficjalnie Associação Atlética Internacional założony został 5 października 1913 roku. Klub nazwany został na wzór klubu Internacional São Paulo. Nazwa klubu miała odzwierciedlać wiele społeczności imigranckich mieszkających w Limeirii (byli to imigranci z Niemiec, Włoch, Japonii i Portugalii).

  Campeonato Brasileiro Série B – druga liga brazylijska. Obecnie liga, która zadebiutowala w 1971 roku, składa się z 20 klubów. Zarówno liczba zespołów jak i format rozgrywek drugiej ligi zmieniały się co roku, a w niektórych latach druga liga wcale nie prowadziła rozgrywek.5 października jest 278. (w latach przestępnych 279.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 87 dni.

  Zwycięstwo w roku 1926 w turnieju Campeonato Paulista do Interior było pierwszym sukcesem w historii klubu. W roku 1982 klub zadebiutował w pierwszej lidze brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série A), w której zajął 23 miejsce i wyprzedził takie kluby jak Cruzeiro Belo Horizonte czy Atlético Paranaense Kurytyba.

  Limieira - miasto w południowo-wschodniej Brazylii, we wschodniej części stanu Sao Paulo. Około 270,7 tys. mieszkańców.2 października jest 275. (w latach przestępnych 276.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 90 dni.

  W 1986 roku trenowany przez Pepego Internacional wygrał mistrzostwa stanu (Campeonato Paulista). Był to pierwszy w historii przypadek, że klub spoza miasta São Paulo (pomijając słynny Santos) został mistrzem stanu São Paulo. W półfinale rozgrywek Inter de Limeira pokonał Santos, a w finale - Palmeiras São Paulo.

  Associação Atlética Ponte Preta - brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Campinas, leżącym w stanie São Paulo.Kurytyba (port. Curitiba) – miasto położone na południu Brazylii, na Wyżynie Brazylijskiej. Stolica stanu Paraná. W pobliżu Kurytyby znajdują się źródła rzeki Iguaçu. 2 uniwersytety; ważny węzeł komunikacyjny - w pobliżu port lotniczy, połączenie z portem morskim (awanportem) o nazwie Paranaguá. Działa tam również polski konsulat generalny.

  W roku 1988 Inter został mistrzem drugiej ligi brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série B). W finałowej czwórce klub wyprzedził Náutico Recife, Ponte Preta Campinas i Americano Campos.

  Linki zewnętrzne[]

 • Arquivo de Clubes - informacje o klubie Internacional
 • Futebol Interior - informacje o klubie Internacional
 • Strona kibiców klubu Internacional • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Campeonato Brasileiro Série A – najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa w Brazylii. Istnieje od 1971 roku. Obecnie gra w niej 20 klubów, przy czym cztery najsłabsze spadają do drugiej ligi (Campeonato Brasileiro Série B) i zastępowane są przez cztery najlepsze kluby drugoligowe.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.