• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Interia.pl  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Portal internetowy – internetowy serwis informacyjny poszerzony o różnorodne funkcje internetowe, dostępny z jednego adresu internetowego. W intencji twórców, ma to zachęcać użytkowników do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce WWW i traktowania go jako bramy do Internetu.Radio Bez Kitu – internetowa rozgłośnia radiowa z Krakowa, nadająca 24-godzinny program od 2002 roku. Na ofertę programową stacji, oprócz muzyki (głównie rock, metal, blues, jazz, reggae, ska, punk) składają się audycje autorskie (m.in. na temat muzyki, filmu, teatru, literatury), reportaże, relacje i bezpośrednie transmisje z wydarzeń kulturalnych. Radio promuje niezależne środowisko artystyczne oraz "dobrą muzykę" (zgodnie z maksymą: "Dość muzycznej papki!").
  Kraków, Nowa Huta os. Teatralne 9a
  Siedziba Grupy Interia.pl.

  Interia.plportal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi – portalu internetowego – odbyła się 11 lutego 2000 roku. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej („poczta.fm”). Portal jest prowadzony przez Grupę Interia.pl Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 do końca kwietnia 2020 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należał do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska, a od 1 maja 2020 należy w całości do Cyfrowego Polsatu.

  Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.Alexa Internet – amerykańska spółka kontrolowana przez Amazon.com, prowadząca witrynę Alexa znaną z dostarczania informacji na temat generowanego ruchu do innych stron internetowych. Spółka została założona w 1996 roku, a trzy lata później kontrolę nad nią przejął Amazon.com.

  Historia[ | edytuj kod]

  2 sierpnia 1999 Comarch S.A. i RMF FM podpisały umowę spółki i porozumienie akcjonariuszy, czego skutkiem było powstanie spółki pod tymczasową nazwą Internet FM S.A., zarejestrowanej 13 sierpnia 1999. 3 grudnia nazwę zmieniono na Interia.pl S.A. Od stycznia 2008 do 30 kwietnia 2020 spółka w całości należała do grupy Bauer. 1 maja 2020 rok grupa Cyfrowego Polsatu nabyła portal od Bauer Media Polska za 422 mln złotych. Dnia 2 kwietnia 2012 nazwa spółki została zmieniona na Grupa Interia.pl Sp. z o.o. Sp.k.

  Osiedle Teatralne – osiedle w Krakowie, w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy. Zbudowane zostało w latach 1950–1953, zgodnie z zasadami realizmu socjalistycznego. Położone jest ono w pobliżu centrum Nowej Huty. W jego otoczeniu znajdują się 3 przystanki tramwajowe oraz 2 autobusowe. Połączenie komunikacyjne z centrum Krakowa jest bardzo dobre.RMF FM (Radio Muzyka Fakty), pierwotnie: Radio Małopolska Fun – pierwsza polska prywatna stacja radiowa, obecnie nadająca w formacie radiowym AC

  Pierwszą usługę skierowaną do użytkowników sieci Internet, serwis bezpłatnych kont poczty elektronicznej poczta.fm, Interia.pl udostępniła 16 października 1999. 20 grudnia 1999 uzupełniono ją o serwis świątecznych kartek elektronicznych. Oficjalna premiera podstawowej usługi Interia.pl, portalu internetowego, odbyła się o godzinie 17:31 11 lutego 2000. Witryna zawierała wówczas 6 serwisów tematycznych (Wiadomości, Ekonomia i Biznes, Motoryzacja, Turystyka, Rozrywka i Kobieta), a także obszerny Katalog Polskich Zasobów Internetu i zintegrowany z portalem drugi system bezpłatnych kont pocztowych poczta.interia.pl.

  Comarch S.A. (GPW: CMR) – jedna z największych polskich spółek informatycznych z siedzibą w Krakowie założona w 1993 przez profesora Akademii Górniczo-Hutniczej Janusza Filipiaka i jego dwunastu studentów, jest on obecnie głównym akcjonariuszem, posiadane przez niego udziały w spółce dają 2/3 głosów na walnym zgromadzeniu.Agencja Informacyjna Reutera (ang. Reuters Group plc) − jedna z najbardziej znanych i największych na świecie agencji prasowych.

  Z początkiem września 2000 r. Interia.pl rozpoczęła przygotowania do wejścia na giełdę i już pod koniec tego miesiąca złożyła w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prospekt emisyjny. W grudniu 2000 r. akcje Interia.pl zostały dopuszczone do publicznego obrotu, a w wyniku pierwszej subskrypcji publicznej, od 2 lutego 2001 r., notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (kod IPL).

  Nowa Huta – północno-wschodnia część Krakowa; zaprojektowane od podstaw miasto, którego budowę rozpoczęto w 1949 roku. Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.

  10 września 2014 roku zmieniono logo oraz szatę graficzną portalu.

  2 lipca 2020 ogłoszono, że Polsat dostał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup spółek z grupy Interia. Zamknięcie transakcji nastąpiło w lipcu 2020.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  E-kartka – wirtualna pocztówka, wysyłana przez Internet za pośrednictwem stron WWW i e-maili. Nazywana również wirtualną kartką, kartką internetową.
  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
  Fotoreportaż – fotograficzna dokumentacja życia, najczęściej przedstawiająca historie zwykłych ludzi. Stanowi zestaw min. 3 fotografii, ukazujących czas, miejsce, niewyreżyserowane zdarzenia i bohaterów w ich naturalnym środowisku. Powstał w USA jako odpowiedź na zapotrzebowanie utrwalania za pomocą obrazów ludzkich problemów.
  Poczta elektroniczna lub krótko e-poczta, (ang. electronic mail krótko e-mail) – usługa internetowa, w nomenklaturze prawnej określana zwrotem świadczenie usług drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych, tzw. listów elektronicznych – stąd zwyczajowa nazwa tej usługi.
  Bauer Media Polska – spółka powstała w 2008 roku zarządzająca holdingiem medialnym Bauer Media Group. Bauer rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1991 roku.
  Wydawnictwo Bauer rozpoczęło działalność w Polsce w listopadzie 1991 roku. Wydawnictwo wchodzi w skład Bauer Media Group, do której należy także Grupa RMF oraz Interia.pl.
  Telewizja Polsat spółka z o.o. – grupa 24 kanałów Zygmunta Solorza-Żaka – 4 ogólnych (Polsat, Polsat HD, TV4, TV6), 6 sportowych (Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat Sport Weekend), 2 rozrywkowych (Polsat Café, Polsat Play), 2 filmowych (Polsat Film, Polsat Film HD), informacyjnego (Polsat News), biznesowego (Polsat Biznes), polonijnego (Polsat 2), telenowelowego (Polsat Romans), dziecięcego (Polsat JimJam), kryminalnego (Polsat Crime & Investigation), kulinarnego (Polsat Food), przyrodniczego (Polsat Viasat Nature), historycznego (Polsat Viasat History) i podróżniczego (Polsat Viasat Explorer).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.857 sek.